Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Oscar'ları izleme rehberi

.

Kırmızı Halı 2’de başlıyor. Kendini çok ciddiye alan bir moda blogger’ı ya da Bağlan Keskin değilseniz lütfen kıyafetler için çok ciddi yorumlar yapmayın. Erkeklerin takım elbiselerini ya da smokinlerini birbirinden ayırmaya çalışmayın; modaya hakim değilseniz felsefik çıkarımlar yapmaya kalkmayın. Unutmayın, bu tür büyük organizasyonlar moda olma değil, moda yaratma yeridir. Kuğu elbisesi giyen biri görürseniz dalga geçmek serbest.

.

Twitter’da ödülleri ilk yazan kişi olmaya çalışmayın, olamazsınız. Tahminleriniz tutuyorsa hava atmak serbest, aslında itici oluyor biliyorum ama ben yapacağım için siz de yapabilirsiniz. İşte fair play ruhu, işte sinemanın güzelliği.

.

Geçen sene Oscar’ı yayınlayan Digiturk’te Osmantan Erkır –nasıl kibarca söylesem- enteresanlığından ve Fadik Sevin Atasoy garipliğinden sonra bu sefer mikrofonda Yekta Kopan ve Meltem Cumbul olacak. Geçtiğimiz yıl Fadik Sevin Atasoy’la ilgili şöyle tweet’ler atmışım örneğin:

Fadik Sevin Atasoy’a tekrar teşekkür etikten sonra devam edelim. Osmantan Erkır’dan Yekta Kopan’a geçmek Sinan Çetin filminden sonra Coppola filmi izlemek gibi bir şey. Yekta Kopan filmlere hakimiyeti, Akademi’nin formüllerini bilmesi ve tuttuğu filmleri açık açık savunmasıyle bu işi Türkiye’de en iyi yapacak ekran personası. Meltem Cumbul Fadik’lemezse sıkıntı yok demektir.

1 2 3 4 5
/ Aras Bayram
22/02/2015 11:52
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI