Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Kurt’u Kaptılar Matmazel!

Türk dizilerinin gündemine oranla yabancı dizi gündemine bazen gerçekten bayılıyorum efendim. Çünkü her şeyi kapsama kapasiteleri var, limit yok orada.

.

Türk dizilerinin başta Ortadoğu ve Arap ülkeleri olmak üzere çok ilgi gördüğü ve iyi pazarlandığı bir gerçek. Ama iş Amerika’ya geldiğinde o kadar basit olmuyor elbette. Her şeyden önce kendi endüstrileri var zaten. Son ve Suskunlar’ın uyarlanma planlarıyla kapıyı daha yeni araladık sayılır. Yaklaşık dört ay önce şurada da kısaca bahsetmişim; Amerika’da İspanyolca yayın yapan MundoFox, Muhteşem Yüzyıl’ın yayın hakkını alarak Suleiman El Gran Sultan adıyla yayınlamıştı. Memnun kalmış olacak ki bu sefer Kurt Seyit ve Şura’nın haklarını almış; ‘Sura y Seyit, Amor de Guerra’ adıyla bu ay içinde yayınlamaya başlayacakmış. (Şura ve Seyit, Savaştaki Aşk)

Bir başka İspanyolca yayın yapan Amerikan kanal AztecaAmerica ise Şubat başında finalini yapan Kaçak’ın haklarını satın almış; bahar içinde yayınlamaya başlayacakmış. Darısı dili İngilizce olan Amerikan kanallarına…

.

2011-2012 arasındaGlee’de oynayacak kişileri seçmek üzere Oxygen kanalında iki kereTheGlee Project adlı bir yarışma düzenlenmişti. İkincisine katılan ve ikinci olan Türk yarışmacı Aylin Bayramoğlu, Glee’de yer alamasa da yarışmadan sonra ilk kez bir projeye katılmış: CheerleaderDeath Squad.

Konu: Washington’da kolej öğretmenliği yapan gözden düşmüş eski bir CIA ajanı, yetenekli birkaç öğrencisinigözü kulağı olmaları amacıyla uluslararası casusluk için eğitmeye başlar. Amacı eski görevine geri dönmektir. Kanal The CW. Proje kanaldan onay alırsa izleyeceğiz.

1 2 3 4 5
/ Aytaç Kara
10/03/2015 09:58
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI