Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Kesişim kümelerini bulun

Bu hafta Pembe Halı'da MedCezir Team irdelemesi yapacağım. Hep karakterler hep karakterler olmaz tabii ki değil mi? Şimdi de sıra fanların hayat hikayelerinde.

Yaman'cılar Yaman'ın ellerinden bahsederken çocuğa nazar değdirdiler bunu son recapte de yazmıştım. Yaman'cılar için Yaman hem bir bebek hem de bir tutku. Yaman Team'in hardcore olanları Mira'yı pek sevmezler. Tayfanın bu kısmı bir ara Elif rüyasına tutuldular. Elif ile Yaman'ın mutlu olacağını düşündüler aynı Ada'da hataya düştükleri gibi. Öyle bir şey olabilir mi hiç? Yaman Team'in Mira'yı seven kısmı daha soft. İkisinin mutluluğunu istiyorlar. Yaman'ın ekibinin geneli tabii ki anti Orkun'cu. Sude'ye karşı nötrler ama KeSude'yi sevmiyorlar. Galiba Kenan ile ilgili bir durum. Sude'nin bir ara Yaman'ın baş düşmanı olmasına rağmen ona karşı da bu kadar tarafsız olmaları ilginç Eylül ve Mert ise Yaman'dan sonra en çok sevdikleri şey. Selim kalp onlar ve geneli nedense Sedef hater'ı!

Mira'cıların çoğu Yaman'cı. Hatta hepsi. Yaman'ın Mira'ya cehennem azabı çektirdiği bölümlerde bile Yaman yeniden sevsin istendi. Mira fanları, Mira'nın ne olursa olsun Yaman ile olmasını destekliyorlar. Biraz kadınsal bir tutum galiba. Yaman'cılar gibi tamamen ayrılık yok hayallerinde. Ancak yine de bir kısmı Mira'ya daha fazla değer veren bir Yaman düşlüyorlar. Mira'dan nefret eden Yaman fanları kadar olmasa da sesi çıkan bir kısım Mira'nın daha iyilerini hak ettiğini düşünüyor. Mira Team'in bir kısmı arkadaş olarak Orkun'u desteklemekte ancak Orkun ne zaman YaMira'ya dadansa hepsi birlik oluyor. Orkun'u taşlamak falan istiyorlar. Mira taraftarlarının Eylül ile ilişkisi gelgitli, Mert'i ve Sedef'i hep seviyorlar ama. Sedef-Selim'e Yaman'cılar kadar tepkili değiller ama biraz garipsediler. Tabii ki bütün Mira Team, Sude'ci ama Kenan'cı değil Bay AŞK lover'ı. Mira Team ilginç bir şekilde Hale'yi seviyor bir de.

Eylül ve Mert Team ise sevgi kelebeği oldukları için herkesi seviyorlar. Hiç şaştıklarını görmedim. Bütün karakterleri destekliyorlar. Orkun'cularda derin bir Yaman nefreti de yok Mira sevgisi de. Onlar Orkun'a odaklanmış durumdalar. Hayran oldukları karakterin tersine pek etliye sütlüye bulaşmıyorlar. Gençlerden sonra en çok fanı olanlar Sedef ve Sude. Sude Team ve Sedef Team birbirleriyle kardeşler. Şakacıktan uğraşsalar da iki taraf da dostane bir rekabet sürdürüyorlar. Sude'ciler Kenan aşkını çok seviyorlar ama Sude ne yaparsa yapsın ondan da vazgeçmiyorlar. Sedef Team, Sedef gibi işin keyfinde. Onlar için Selim olsa da olur olmasa da. Deniz-Selim'i destekleyen kitleyle savaşan anti Deniz'cilerden değiller. Evet bir de anti Denizciler var ki bir insan neden Deniz'den bu kadar nefret eder bilmiyorum.

Genel olarak herkesin nefret ettiği kişi ise Nevin. Bütün fan grupları bir olmuş kadınla uğraşmaktalar.


Haftanın Prensesi

Haftanın prensesi de bütün MedCezir ailesinin ortaklaşa sevdiği tek insan; Beren. Ne yaparsa yapsın-ki yaptığı kötü bir şey yok- Beren bütün fanların kesişim kümesi. Yaman'ın ortisi, Mira'nın kardeşi, Sude'nin kızı, Sedef'in ve Eylül'ün tatlı atışmalarının sahibi. Yani bütün MedCezir, Beren'de birleşiyor.

YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI