Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
İyi TV HBB

Kendi kanalımı kuruyorum. İsmi de sadece HBB değil İyi TV HBB olacak. Yayınlanacak bütün programları da seçtim. Benim kanalım benim kararım. Sadece birkaç tane kural var:

1. Reyting kaygım yok. Hedef kitlesi sadece benim. Kanal kurabildiğime göre zaten param çok. Öyle reklam peşinde falan koşmama gerek olmadığına göre, kendi açımdan en kaliteli işleri listeleyeceğim.

2. O kadar çok param var ki her yayını herkesten satın alabilecek durumdayım. Ufak değişiklikler de yapabiliyorum üstelik. NIHIHIHIHIHIHI

3. Sadece şu anda yayınlanan programları alabiliyorum, böyle de bir sınır koydum kendime. Hayatta herkesin sınırları olmalı. Dolayısıyla ne kadar istesem de Süper Baba’yı geri getiremiyorum örneğin.

4. Reyting kaygım olmadığı için “Aman efendim Perşembe günü şunlar ne izler, 35 yaşın üstündekiler ne yapmış? Hangi oynayamayan ama güzel olduğu için milletin bayıldığı oyuncunun dizisini koymak zorundayım?” diye bir kaygım da yok.

Hafta İçi

06.00-07.00 Kaptan Tsubasa

07.00-08.00 Şirinler

En sevdiğim üç çizgi filmden ikisi. Geçen gece oturdum hatırlamadığım bir kanalda Tsubasa’yı izledim örneğin. Kanalın hedef kitlesi tam olarak bendim sanırsam. Taş Devri’nin şu anda yayınlanıp yayınlanmadığına karar veremedik Twitter ahalisi olarak, yoksa o da girerdi listeye.

08.00-10.00 How I Met Your Mother

Sadece ilk iki sezon sürekli dönecek. Belki üç ve dört de olabilir ama gerisi değil. Ondan sonraki sezonları izleyip bu kadar güzel bir dizinin nasıl düşüşe geçtiğini hatırlayıp üzülmek istemiyorum. Güne gülerek başlamak için ideal.

10.00-12.00 Aşk-ı Memnu

Tam vakti değil mi? Kahvaltı yapılmış, çaylar yudumlanmış, kahve faslına geçilmiş olunacak. Televizyon başına geçip Nihal ölsün istemenin zamanı.

12.00-14.00 Gece canlı yayınladığımız NBA maçının tekrarı.

Ne yani NBA’in yayın hakları alınmamışken ortada bırakacağımı mı sandınız? Kaan Kural’la da anlaşmaya çok yakınım üstelik.

14.00-16.00 Komedi Dükkânı

Özellikle Star TV bölümlerinin tekrarları. Neden gösterilmez zaten çözemiyorum.

16.00-17.00 Friends

Hala daha iyisi daha komiği yok. Üstünden 20 yıl geçmiş olabilir ama ilk bölümü bile şu anda güldürebiliyorsa, bu dizi izlenir.

17.00-18.00 Lost

Üşüyoruz Jack Reyiz.

18.00-19.00 Nevşin Mengü ile Haberler

Erkeklerin domine ettiği haber kültürümüzde gayet iyi iş çıkarıyor Nevşin Mengü. Tek sıkıntısı verdiği haberi sadece kendinin bildiği bir şey olduğunu düşünmesi ve haberi sunmayı bitirdikten sonra “ŞİMDİ ANLADINIZ MI?” bakışları atması. Ancak hala özellikle röportaj yaptığı insanlara daha önceden ayarlanmış soruları değil, hepimizin merak ettiği soruları sorabilmesi onu çok farklı kılıyor.

19.00-21.00 (Pzts) The Walking Dead-Doctor Who

(Salı) Ulan İstanbul-O Ses Türkiye

(Çarş) Benim Adım Gültepe-Turkish Idol

(Perş) Arkadaşım Hoş Geldin

(Cuma) Med Cezir

Pazartesi gününü şu an takip ettiğim yabancı dizilere ayırdım. Doctor Who pazartesiye kadar izlenir ama ben kendi kanalımda izlemeyi tercih ederim. Ne de olsa kendi kanalım, iyi TV olduğu adından belli. The Walking Dead zombilerin hatırına izlenir duruma geldi ama zombilerdir en nihayetinde, daha da zombi var programda zaten.

Ulan İstanbul’u bir saate indirdim, çok daha kaliteli iş çıkar, bayıla bayıla izlediğim bir yapım olmasa da kafa dağıtmak için ideal. O Ses Türkiye’nin jürilerini değiştiriyorum. Düello bölümünü de kaldırıyorum, sadece o butona basmalı dönmeli kısım olacak. Çünkü düellolar çok sıkıcı. Jüriler: Armağan Çağlayan, Ben, Serenay Sarıkaya ve Paul McCartney. Hazır bu kadar param varken bir The Beatles üyesiyle program yapmamı engellemeyin.

Benim Adım Gültepe’yi de kurtardım, teknik olarak hala devam ediyor, başta yazdığım kurallara da uyuyor doğal olarak. Yalnız şöyle şartlarım var: Gülümser minik minik dizide geri plana atılacak, Meziyet’in oğlunu oynayan arkadaşın müthiş yetenekleri başka dizide değerlendirilecek. Turkish Idol ise American Idol’ın Türk versiyonu. Jürileri yine değiştiriyorum: Nur Yerlitaş, Bülent Ersoy, Atiye, Ben. Yönetmenliğini de Scorsese yapacak. Dünyanın en iyi projesi bence.

Arkadaşım Hoş Geldin ve Med Cezir şu anda Türkiye televizyonlarında yayınlanan en iyi ki program zaten. İki saat olmalarında bir sakınca yok.

21.00-23.00 Seyircilerin Seçtiği Bir Yerli Film

Öyle de interaktif bir kanalız işte. Ben araya bir iki Nuri Bilge Ceylan filmi sıkıştırırım o kadar da hakkım olsun.

23.00-00.00 Ali İhsan Varol’la Kim 2 Milyoner Olmak İster

Sabahları Selçuk Yöntem’i izleyeceğiz zaten. Ali İhsan Varol’un yarışma sunuculuğu performansı hakikaten muazzam. 1 Milyonun da az olduğuna karar verdim. 2 milyon olsun. Rahat Rahat yarışmacılara saat 11’de “O JOKER HAKKINI NİYE HARCADIN?” diye bağırmak istiyorum.

00.00-02.00 Zombi Filmi

Her çeşidinden. Romero’yu zaten kanalın yöneticisi yapacağım, seçkiden seçki beğenirsiniz artık. Olur da bir gün tükenirse üçlemelere başlarız hepsinden önce de Back to the Future ve Godfather. Süreleri ayarlarız sıkıntı yok.

02.00-06.00 NBA Maçı

Valla bu NBA maçları nasıl satılıyor Türkiye’ye bilmiyorum ama ben maçların hepsini alıyorum. Evde açar izlerim, yayın olarak da yine izleyicilerin seçeceği zamana göre bir ya da iki maç yayınlarız gece. SEVİYORUM, ZORLA MI?

Hafta Sonu

Esas ekrancılıkta devrim yaptığım nokta burası. Gerçekten. Premier Lig maçlarını satın alıyorum, çok isterseniz La Liga’yı da alırım. Türkiye Ligi cezalı. Maçlar dışında şu konularda tamamen daha önce TV’ye çıkmamış insanlara yöneliyorum: İki saat politika, iki saat sinema, iki saat müzik, iki saat kitap, iki saat NBA, iki saat Euroleague konuşabilecek yetenekli gençlere program yaptıracağım. Şu işlerin birçoğunu çok daha iyi yapabilecek insanlar tanıyorum. Herkese eşit fırsat. Her hafta rotasyon. Şahane olmaz mı?

İyi TV HBB’ye hoş geldiniz.YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI