Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
İşte şimdi sattık!

Bir yabancı dizi haberleri haftasından daha merhabalar efendim. Geçtiğimiz hafta kıyamet kopmuşçasına bir haber bombardımanı vardı. Toparlaması şöyle:

Evvel zaman içinde Show TV’de yayınlanan ve iki sezon (28 bölüm) Suskunlar’ın, Game of Silence ismiyle NBC’ye uyarlanması için harekete geçilmişti. Haberi size de gelmiş olabilir, ben de bazı Salı yazılarında bundan ve dizi için toparlanan kadrodan bahsediyordum. İşte birkaç gün önce ‘nihayet’ kesinleşti: NBC diziye onay verdi ve yeni sezonda yayınlanacak.

Ama her güzel şeyin bir bedeli var elbet. Dizi sezon ortasında, yani Ocak-Şubat içinde başlayacak.

Ekstra: Ekranella yazarlarından sevgili Tuğçe Usta’nın Suskunlar ile ilgili yazdığı yazı da burada dursun.

Bir de Son dizisinden uyarlama planlarının olduğu Runner vardı ama ABC diziyi isteMEdiğine karar verdi. Açıkçası iki uyarlamanın detaylarını epeydir takip eden birisi olarak herhangi birinin onay alması kabulümdü ama Suskunlar’ı izlemiş biri olarak gönlüm ondan yanaydı. NBC’de olmasaydı daha iyi olurdu ama bulmuşken bunamasak daha iyi sanki.

(Laf aramızda biraz son dakika bir onay da oldu aslında. Runner’ın ABC’de yayınlanmayacağı kesinleşmişti; NBC de beş dramaya hali hazırda onay vermişti. Daha verir mi ki düşünceleri havada uçuşurken iki drama daha istedi ve ta-da!)

Ekstra 2: Cengiz Semercioğlu’nun dizinin yapımcısı Timur Savcı’yla olan konuşmasına dair yazısı da dursun.

Böylece ‘resmi’ olarak Amerika’ya ilk dizimizi işte ‘şimdi’ satmış olduk! Hayırlı olsun. (İki dizinin yayınlanacağı daha kesin değilken ve kanalların masasındayken bizim medyadaki bazı haberlere göre Amerika’ya dizi satmış olmuştuk da… Nihayetinde bak, Son’un işi olmadı işte.)

Not:Suskunlar zaten Sleepers filminden uyarlama,” konusuna dair: Benzerlik/esinlenme tamam da resmi olarak nerede geçiyor sahiden uyarlama diye? Vikipedi demeyin, o resmi kaynak değil. Onun dışında, adamlar bizimkinin telifini aldılar da uyarlıyorlar; her yerde Türk formatı diye geçiyor.

1 2 3 4 5
/ Aytaç Kara
12/05/2015 09:00
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI