Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Hiç Nefes Aldırmıyorlar

Oldukça dolu geçen bir yabancı dizi haberleri haftasının ardından merhabalar efendim. Fazla uzatmadan konuya girelim:

* İki Altın Portakal ödüllü oyuncu Nesrin Cavadzade, TNT’nin yakında ikinci sezonuyla ekrana geri dönecek Legends’ta yer alacak. Ülkemizde FOX Crime’ın yayınladığı dizi, görevleri için farklı farklı kimliklere giren bir adamın bir yandan da gerçek kimliğini araştırması üzerine. Dizinin başrolü Sean Bean’de.

* Geçtiğimiz haftanın yeni başlayan dizilerinde Amerikalılarda durum yazıyla sıfır. O nedenle İngiliz diyarına ufak bir ziyarette bulunalım diyorum; onlarda iki dizi başladı.

Partners in Crime: BBC One dizisi. Agatha Christie’nin 125. doğum günü dolayısıyla bazı eserlerinden TV uyarlamaları yapan BBC One, Tommy ve Tuppence Beresford çiftine el attı.

Altı bölüm sürecek dizinin ilk üç bölümü Agatha teyzemin kariyerinin ikinci kitabı The Secret Adversary, diğer üç bölümde de N or M? adlı kitaplarından uyarlama olacak. Fragman. İki hafta önceki yazıda da yine aynı durumdan On Küçük Zenci’nin mini dizi olarak geleceğini yazmıştım.

Life in Squares: BBC Two dizisi, bu da üç bölümlük. Dizi, yakın iki kız kardeş, ünlü yazar Virginia Woolf ve İngiliz ressam Vanessa Bell arasındaki dolu ilişki, Virginia’nın eşcinsel sanatçı Duncan Grant ile olan cinsel anlamda karışık hikâyesi ve bu üçlünün arkadaş grubu üzerine bir dizi. Aşk, seks ve artistik bir yaşam… Fragman.

* Onay ve iptallerde durum şu şekilde:

- İkinci sezonu biteli bir yıldan fazla olan Da Vinci’s Demons’ın 24 Ekim’de başlayacak olan üçüncü sezonun aynı zamanda son sezon olacağı açıklandı. Bu da son sezon fragmanı.

- TNT, hali hazırda altıncı sezonunu izlediğimiz Rizzoli & Isles’a 13 bölümlük yedinci sezon onayı verdi.

- Netflix’in bir Norveç kanalıyla ortak hazırladığı ve yayınladığı ‘ilk’ dizi olan Lilyhammer’ın dördüncü sezonu olmayacak.

- Showtime, ilk sezonu sonunda Happyish’i iptal etti.

- FX de ilk sezon sonunda The Comedians’ı iptal etti.

1 2 3 4
/ Aytaç Kara
27/07/2015 14:32
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI