Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Her Şey Şeker Niyetine

Bayramı arkamızda bıraktığımız, Temmuz’u da yemek üzere olduğumuz bir dönemde bir yabancı dizi haber toparlamasından daha merhabalar efendim. O zaman başlayalım bakalım:

Geçtiğimiz haftanın en kayda değer haberi Emmy Ödülleri’nde bu yılki adaylıkların açıklanması olsa gerek. Adayların ne olduğuna şuradan bakabilirsiniz. Ayrıca sevgili Aras’ın siteye ödüllerle ilgili yazdığı değerlendirme yazısına da şuradan ulaşabilirsiniz. Kendi adıma bu seneki adayları eskisi kadar göze batıcı veya kötü bulmadığımı söyleyebilirim.

Bir kere her şeyden önce iki senedir aday göstermeye bile lütfetmedikleri için yedi düvelden bir araba dolusu laf yedikleri Tatiana Maslany’nin (Orphan Black) olması bile baya yeter olabilir. Emmy’nin kural değişikliği nedeniyle komediden dramaya transfer olan Orange is the New Black’in göz önünde kalması da başarı olsa gerek. En bana sürpriz olmayan da Breaking Bad’ten boşalan yeri Better Caul Saul’un doldurmasıydı yalnız; şahsi dileğim başarısı serisinin bu derece benzememesi. Yeter.

Mad Men de giderayak daha fazla göz ardı edilmezse fena olmayabilir hani, yani en azından Jon Hamm’i kurtarsak yeter sanırım. Altın Küre’yi aldı da 'yedi' adaylıktır Emmy’den boş dönmesi bana bile dert olmuş durumda; bunu da alamazsa sekizde sıfır olacak.

Bir sezon boyunca Özetli-yorumlarını benim yazdığım How to Get Away with Murder’dan Viola Davis’in, son sezonlarının çevirisine bulaştığım Episodes ve Downton Abbey’i de ödüllere dahil olması da şahsi anlamda hoş bir gerçek yalnız. İnsanın hoşuna gidiyor gerçekten. İyi ki atlamadılar dediğim olarak da geçtiğimiz sezonun en hit dizisi Empire’ın başrol kadın oyuncusu Taraji P. Henson’i gösterip diğer haberlere geçeyim ben artık.

* Comic Con’un bende akıl bırakmayan temposunda gözümden şöyle bir detay kaçıvermiş:

Genç kitleye hitap eden dizilerin aday olduğu Teen Choice Awards’u bir süredir bu tarzda dizilerde oynayan popüler oyunculardan bir veya ikisi sunuyordu. Bu sefer ünlü şarkıcı Britney Spears sunacak. Tören 16 Ağustos’ta, adaylar da şöyle.

1 2 3
/ Aytaç Kara
19/07/2015 23:18
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI