Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Gerçek aşkı kim buldu

Virginia: Neden sabahlıklarla oturuyoruz Dr. Masters?
Dr. Masters: Her an tekrar deney yapmamız gerekebilir...

Masters of Sex, görülenin görüldüğü gibi olmadığını göstere göstere serüvenine devam ediyor. Bu formatı çok severim. Aynı durumun, bir an önce Virginia için de olmasını isterim. Zira sıfır hatalı karakterleri çok sıkıcı bulurum. Hayatta duruşu açısından Virginia dizide piramidin en üstünde olsa da, kusursuzluğu sinir bozmaya başladı. Yine de Dr. DePaul ile ilişkilerini çok seviyorum. Kötü polis tarzında usta ile, ona sınırlarını gevşetmesinde yardımcı olacak yenilikçi çırağın ilişkisi her zaman zevkli olmuştur. Hele kadavrayı kesmesi için Virginia’yı es geçip neşteri verdiği erkek öğrenci düşüp bayılınca Virginia kesti ya, çok hoştu. Bana yıllar önce Popstar’da Zerrin Özer’in bayılmasını ve diğer jüri üyelerinin o koltuğunda baygın yığılıyken, reklama kadar eleştiri yapmaya devam etmelerini hatırlattı.

Ama umarım Virginia sınavdan 100 almış olduğu halde, sırf fon için Dr. DePaul kızın lisansını batırmaz. Virginia’nın tökezlemesini istiyorum evet, ancak bu tarz başkalarının engel olma durumları hoşuma gitmez. Kişi kendi kendine tökezlemeli. Dr. DePaul’a, kimse onu ciddiye almadığı için üzüldüm. Ama daha da üzüldüğüm; tahmin edildiği gibi araştırmak istediği kanser türünün kendisinde olması. İlerleyen bölümlerde şu an anlaşamıyor gibi gözükselerde Virginia ile Dr. DePaul’un iyi anlaşacağını düşünüyorum. Sınav sonucu ile ilgili durum muallakta kalmış olsa da Dr. DePaul’un, o iblis Dr. Masters’ın ortaklığını bir şekilde kendisi ve Virginia’nın çıkarına çevireceğini düşünüyorum. Dr. Masters da dünyanın en sinsi yılanıymış. Sen hem dakika tut Virginia ile bir daha beraber olmak için, hem de kıza köstek ol. Eğer Virginia’nın ders almasını engellerse onunla daha fazla birlikte olamayıp, facebook’ta durumuna ‘üzgün hissediyor...’ yazamayacak paspas. Bir de kur yapıyor bölümün sonunda, karga herif. Biliyoruz araştırma diye Virginia ile ilk kez birlikte olduğunuzda kızcağızın yemek teklifini reddettiğin günleri.

Bu dizide Ethan dışında bütün erkekler çok kötü. Austin de Margaret’i yarı yolda bıraktı. Bu sahneyi biz biryerlerden hatırlıyoruz değil mi? Sarışın adam yine kadını bıraktı. Gitmiş bir de hediyeler almış karısına, çocuklarına. Austin’in karısı da ‘cool bro’ymuş meğer. Hoşuma gitti. Austin’in çalışmaya geri dönüşü ve kim olursa olsun birlikte olmayı kabul etmesi, değişik günlerin mesajcısı olabilir gibi. Hastayım diye hayatın tadını çıkarmak isteyen Dr. DePaul da araştırmaya katılırsa denk gelebilirler. Ya da en büyük müşterisini kaybeden Dale, para içi araştırmaya dahil olursa onunla da. Madalyonun diğer yüzünde, aşığı tarafından terk edilen Margaret, bir bara gider ve ne tesadüf kocası Dekan Scully’nin düzenli olarak kiraladığı erkek eskortu Dale ile karşılaşır. Margaret de Dale’e asılınca dedim neler olacak acaba? Ancak Dale için her şeyin para olmadığını Margaret’e pas vermeyince anladık. Kaderin bir oyunu ki Dekan tam da bu anda geldi. Margaret şüphesini açınca, Dekan’ın ön plandaki yalanlarına son verip, Dale’in, kendisine kadın bulmada ara merci olduğu arka plan yalanını söylemesindense gey olduğunu söylemesi, eminim Margaret’in gözünde daha saygıdeğer olmasını sağlardı. İkisinin evliliğindeki ‘en iyi arkadaş’ vurgusu bu yüzden önemliydi zaten. Sonuç olarak Margaret boşanmaya karar verdi ve Dekan da eşcinselliğini tedavi etmeye. Düşüncesiz Dekan tedavinin gidişinde, Dale’in üstüne kusması gerektiğini Dale’e söyleyince üzücü anlara tanık olmadık değil, tabii ki.


Küçük ama idare eder, ha?

Annesi ile babası böyle takıla dursun, Vivian da sonunda Ethan’dan evlilik teklifi almayı başardı. Ethan biraz yarı yolda bırakacak gibi gözükse de, ben seviyorum onların ilişkisini. Eminim sonradan Ethan da Vivian’ı gerçekten sevecek. İnanıyorum. Bu kadar tek taş modeli bilmek, hayat tarafından karşılıksız bırakılmamalı.


Libby bilim için değil, tango için sınırlarını aşmak adına önemli bir adım atar.

Jane’in sahne adı hayali ve lisedeyken ‘ileride ünlü olması beklenen’ seçilmesi çok acıklıydı. Jane’in vajinasının içine kamera koyan Lester ile aralarında bir şeyler olacağına, hatta Lester’ın onu mutlu edeceğine inanıyorum. Başka bir ezilen kadın için de iyi şeyler olmuyor değil. Açık konuşayım ilk bebeği düşene kadar Libby için hep kötü şeyler istemiştim. Bebeği düştüğünde de acımıştım. Ama şimdi hem gizlice tekrar hamile kalmasına hem de eve gelen tamirciyle romantik anlar yaşamasına bayıldım. Umarım onunla aldatır Dr. Masters’ı. Libby’nin de kendini iyi hissetmeye hakkı var. Kocası 7/24 canlı yetişkin filmleri izleyip, üstüne bir de oynuyor; Libby evde tek başına tango denemeleri... Şimdi tamirci sayesinde Libby’nin de oluk ustasından tesisatçıya ve uşaktan dans öğretmenine dönüşen afro-amerikan flörtü konulu filmleri aratmayacak derecede konulu oldu.

Cinsellik araştırmaları kaldığı yerden sürsün, Masters of Sex bize insan ilişkileri ile ilgili güzel şeyler göstermeye devam ediyor.
ETİKETLER : Bağlan Keskin
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI