Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Dün gecenin reyting sonuçları, nasıl yani?

Çarşamba reytinglerini gören herkes büyük bir şok geçirmiştir muhtemelen. Dün gecenin en çok konuşulan işi Poyraz Karayel olmuşken nasıl olur da Tüm Kişiler’de 3. olabilir sorusunu herkes sormuştur.

Hemen sebebini söyleyeyim; Poyraz Karayel, izleyicinin anlık reaksiyonlarına ilk bölüm için iyi çalışmamış. Bölümün açılışı çok da süper değildi, hatta ortalamaydı diyebiliriz. Finale doğru temposunu yükseltti lakin sabah iş var! Gecenin 12’sine dizi sarkıtmak pek akıllıca değil. Tüm kişiler refleksinde en geç  23: 20’de dizi bitmeli. Sonuna bile bakmadan kapatıverir izleyici televizyonu. Yapımların asıl dikkat etmesi gereken bölüm açılışlarının ve bölüm ortalarının temposunun yüksek olması. Gecenin körüne uzatılacaksa eğer seyirciyi iyi hazırlamanız lazım. Poyraz Karayel haftaya Tüm Kişiler’i istiyorsa eğer hafta içi bol bol tekrar verilmeli. Final sonrası beklentisi için seyirciyi gazlamak gerek.

Gelelim Çilek Kokusu'na; Poyraz Karayel’in sıkılıp kaçırttığı izleyiciyi yakaladı çünkü Aslı ve Burak yine kavgalıydı. Çilek Kokusu’nun haftaya işi daha zor. Çünkü Poyraz Karayel’de Sinan öldü mü ölmedi mi sorunsalı izleyiciyi banko çekecektir. Dizinin kış performansını ben de merakla bekliyorum. Erkenden konuşmanın bir anlamı yok, zira ‘’izlenmez bu’’ denilen bir sürü dizi izlenebiliyor.

Ve Diriliş: Ertuğrul; beni zerre şaşırtmayan dizi kendisiydi. Tüm kategorilerde 1. olacağını zaten biliyorduk. Peki niye geçen sezonun sadece AB şampiyonuyken Tüm Kişileri de aldı? Kısaca onu da anlatayım; Diriliş: Ertuğrul TRT1’in reyting kaygısı olmamasına rağmen izleyici reflekslerine iyi çalışarak hazırlamış kendini yeni sezona. Ertuğrul’un kayıp olması, Noyan Karakteri’nin diziye havalı girişi, Halime Hatun’un gebelik haberi ve düşmeyen temposuyla geceyi tamamladı. 23:20’de ise anlatacağını anlatıp bitti dizi. Bir seyirci daha ne istesin ki?

Diriliş: Ertuğrul AB ve ABC1 kategorisinde muhtemelen bu sezon zirveyi kimseye vermez.

Poyraz Karayel’in ilk bölüm reytingleri böyle geldi diye böyle süreceğini de sanmıyorum tabii. Bence çarşambanın Tüm Kişiler’ini haftaya geri alabilir. Ama 3. olur mu derseniz tabii ki olmaz.

Çilek Kokusu kış sezonu için iyi hazırlandıysa ilk üçte kendine yer bulur ama zirve için konuşmak zor.

Haftaya atv Eve Dönüş'le Fox Tv de Kocamın Ailesi ile reyting yarışına katılacak. Ortalık bayağı bir karışacak belli.

YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI