Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Dönen dönene

Geçtiğimiz haftanın yabancı dizi haberlerini Televizyon Eleştirmenleri Derneği’nin panelleri sponsorluğunda Salı ve istisnai olarak kat çıkıp Cumartesi topladıktan sonra geldik bir Salı yazısına daha. Efendim, geçtiğimiz hafta içinde şöyle şeyler oldu:

Öncelikle yeni başlayan veya verdiği aradan dönen dizilere bakacak olursak:

Baby Daddy, Melissa and Joey, It’s Always Sunny in Philadelphia, Workaholics, Broad City, Helix, Call the Midwife (İngiliz), Chasing Life, The Fosters = Dokuz dizi. Bir de bugün Justified altıncı ve son sezonuyla başlıyor. Ayrıca iki adet de yeni dizi başladı: Man Seeking Woman ve 12 Monkeys.

Man Seeking Woman, bir FX dizisi. Josh Greenberg adında bir adamın gerçek aşkı bulmaya çalışırken yaşadıkları üzerine. Ama bu durum, içinde tek gecelik ilişkileri, trollerle sürpriz randevuları ve hatta zaman yolculuklarını falan da kapsamakta. 12 Monkeys ise Syfy dizisi ve 1995 yapımı aynı isimli filmin diziye uyarlanması.

Zaman yolcusu James Cole 2043’ten günümüze dönüyor. Amacı, geleceği mahveden ölümcül bir virüsü, daha yayılmadan ortadan kaldırmak. Bu virüs dünya nüfusunun %93,6’sını yok etmiş. Yanında da zeki bir virolog olan Casssandra Railly ve matematik dehası Jennifer Goines var.

Cumartesi günkü yazıdan sonra gerçekleşen FOX panelinde yapılan açıklamalara göre adamlar, şu sıralar ciddi ciddi The X Files, Prison Break ve 24’ü geri döndürmeyi tartışıyorlarmış. İlkine ‘sanırım’ itiraz etmem, ikincisini kesinlikle istemem (O dizinin ellenmemesi gereken bir sonu var!) ve üçüncü için de “Gerekirse Kiefer Sutherland olmadan da getirebiliriz,” diye bir açıklama yaptıklarından adamı ikna edemezlerse kendilerinin de gelmemesi gerektiğini düşünüyorum.

İşte o bahsi geçen FOX panelinde Gotham, Brooklyn Nine-Nine ve geçen Salı kendisinden bahsettiğim Empire da yeni sezon onayı aldı. Hatta ikinci bölümü ilkinden daha fazla izlenen Empire, ikinci bölüm ardından onay almış oldu.

Biraz da kadro haberlerine girelim:

- Netflix, 2001 yapımı Wet Hot American Summer filminin dizi uyarlamasını yayınlayacağını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Gelen haberlere göre dizinin kadrosunda orijinal filmde yer alan Elizabeth Banks, Bradley Cooper, Amy Pohler, Michael Showalter da yer alacak. Dahası da var ve John Slattery (Mad Men), Josh Charles (The Good Wife), Randall Park, Michaela Watkins, Jayma Mays, Paul Scheer, Rob Huebel, ve Richard Schiff de kadroda.

İnsan yazdığım ilk isimleri görünce bir acaba diyor ama doğru valla. Konuk, ana kadro, yardımcı kadro ayrımı henüz yapılmış değil.

- Yazın NBC’nin yeni sezon dizilerini toparlarken Heroes’un mini dizi olarak ekrana döneceğini de yazmıştım. Diziye başrol bulundu: Zachary Levi (Chuck, az üstteki resim). Dizi yazın başlayacak. Ayrıca Levi, Hulu yapımı doğaüstü komedi dizisi Deadbeat’e Abraham Lincoln’ü oynamak üzere konuk olacak.

- Bildiğimiz John Travolta da dizi dünyasına geliyor: Ryan Murphy’nin ilk sezonda O.J. Simpson davasını işleyecek olan dizisi American Crime Story’de O.J.’in avukatlarından Robert Shapiro’yu canlandıracak. Ama dizi 2016’nın başlarında yayında olacakmış.

- Daha önce Kirsten Dunst ve Jesse Plemons’un katıldığı açıklanan Fargo’nun yeni sezon kadrosuna Patrick Wilson, Ted Danson ve Jean Smart da katıldı. Yetmedi, Nick Offerman, Brad Garrett, Kieran Culkin, Bokeem Woodbine, Jeffrey Donovan ve Angus Sampson’ın da dizide yer alacağı açıklandı. Dizinin prodüksiyonu dün başladı ve Sonbahar’da yeni sezon yayınlanacak.

- The Strain’in ilk sezonunda Ben Hyland’ın canlandırdığı Zach karakterini artık Max Charles canlandıracakmış. Zach ikinci sezonda daha derinlik ve duygusallık gerektiren bir karakter olacağından böyle bir tercih yapmışlar.

- İki numaralı Spartacus Liam McIntyre, The Flash’ın ilk bölümünde gördüğümüz Weather Wizard’ın kardeşi olarak dizide yer alacak. Kardeşinin intikamını almaya çalışan biri olacakmış. Ayrıca Britne Oldford (Ravenswood, Skins) da dizide Peek-A-Boo olarak yer alacak.

- Daha önce Showtime’da geri döneceği açıklanan Twin Peaks’te eski kadrodan Kyle MacLachlan, Sheryl Lee, Dana Ashbrook ve Catherine E. Coulson’un yer alacağı açıklandı.

- Ryan Murphy’nin elinden çıkma, sezonu 15 bölüm sürecek ve bir üniversite kampüsünde işlenen seri cinayetleri konu alacak Scream Queens’e Lea Michele (Glee), Joe Manganiello (True Blood), şarkıcı Ariadne Grande, Abigail Breslin ve Keke Palmer’ın (Masters of Sex) da katıldığı açıklandı. (Daha önce Emma Roberts ve Jamie Lee Curtis katılmıştı.)

- Geçtiğimiz sene içinde The Normal Heart adlı HBO’da yayınlanan ve altyazılarının yarısını benim çevirdiğim TV filminde yer alan, hatta bununla Altın Küre kazanan Matt Bomer (White Collar), ünlü oyuncu Montgomery Clift’in hayatı üzerine çekilecek ve HBO’da yayınlanacak TV filminde oyuncuyu canlandıracak.

- Eric McCormack (Perception), daha önce Will&Grace’te birlikte başrol oynadığı Debra Messing’in dizisi Mysteries of Laura’ya konuk olacak.

- Daha önce hangilerinde olduğunu bulmaya üşendiğim bazı Salı yazılarında Manu Bennett, Austin Butler ve Poppy Drayton’ın katıldığını yazdığım MTV’nin fantastik kitap uarlaması yeni dizisi Shannara’nın kadrosuna  Ivana Baquero (Pan’in Labirenti) ve John Rhys-Davies de katıldı.

- The Vampire Diaries’in Jeremy’si Steven R. McQueen’in dizinin düzenli kadrosundan ayrıldığı açıklandı. Zaten şu yazıda Jeremy’nin Perşembe günü arasından dönecek olan TVD‘nin yayınlanacak yeni bölümünde bir sanat okuluna gideceğini yazmıştım.

- Çoğunluğun Hobbit serisindeki Thorin olarak tanıdığı Richard Armitage, üçüncü sezonunda Hannibal’da yer alacak. Ayrıca Hannibal bu sezon yazın yayınlanacakmış.

- Gotham dizisi Rob Gorrie’yi bildiğimiz Robin’in babası John Grayson olarak kadrosuna kattı. Dahası Shameless’ın Ian’ı Cameron Monaghan da diziye konuk olacak.

- WGN America’nın cadılar üzerine kurulu dizisi Salem’in ikinci sezonunda çoğunluğun halen Zeyna olarak hafızasında olan Lucy Lawless ve Stu Townsend yer alacaklar.

Kadro haberlerinin tamamı olmasa da epey bir kısmına yer vermiş oldum ve bu haftalık da böyle oldu. Haftaya tekrar görüşmek üzere efendim.

YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI