Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Çok düşünmek iyi değildir

Karışık ve dolu bir yabancı dizi haber gündeminden daha merhabalar efendim. Ben kendimi özlemeye fırsat bulamıyorum, umarım siz de özlememişsinizdir. Neyse konuya geleyim:


GQ Türkiye dergisi yılın starlarına ödül vereceği geleneksel töreni 12 Kasım’da düzenleyecek ve bunların içinde ‘Yılın Uluslararası Starı’ kategorisi de var. Geçtiğimiz yıl sevgili Michael C. Hall’un almaya geldiği ödül için bu yıl ülkemize Game of Thrones’un Jamie’si Nikolaj Coster-Waldau gelecek. Gelsin tabii.

Geçen hafta içi 7 Ocak’ta sahiplerini bulacak People Choice Ödülleri’nin adayları açıklandı. Tabii ki TV’nin de dahil olduğu sinema ve müzikteki adaylara oy vermek isterseniz buyurun.

Martha Stevart’ın methi sizin oralara da gelmiştir herhalde. Kendisi 4-8 Kasım arasında süren Brand Week 2014 kapsamında ülkeye geldi. Ziyareti kendisi ve burada onu ağırlayan Feride Edige’nin Instagram resimleriyle yeterince belgelenmiş durumda.


Kısa süre önce Cumhuriyet gazetesinde Barkın Şık “TSK’den ‘Game of Thrones’ önlemi” başlıklı bir haber kaleme aldı. Haberiniz olsun şeklinde özeti koyayım diyorum: Askeri liselerde dil eğitimini pekiştirmek için izlettirilen yabancı dizilere de sınırlama getirilen yönetmeliğe göre, ‘pornografi, cinsel sömürü’ içerdiği gerekçesiyle ‘Game of Thrones’ benzeri dizilerin okullarda izletilmesine izin verilmeyecekmiş. Zaten 2012 yılında Game of Thrones’un Maltepe Askeri Lisesi’nde öğrencilere izletilmesi üzerine, iki albay, bir kadın yarbay ve bir yüzbaşı hakkında soruşturması açılmış ve dört rütbeli ordudan uzaklaştırılmıştı. Dur bakalım daha neler olacak.

Nasıl oldu bilmiyorum ama bu Salı günlerindeki 10. yazım, ilk kez bir hafta içinde yeni bir ulusal kanal dizisi başlamadı. Onun yerine The Exes, Hot in Cleveland, White Collar ve HBO’nun üçlü kombosu The Newsroom, The Comeback ve Getting On geri döndüler. İzlemiyorsanız The Newsroom’a bir bakıverin.

Yeni dizi gelmedi ama iptal-devam-uzatmaları boş geçmedik. İngiliz ve Kanada sosu da var:

 - ABC Selfie’yi iptal ederken Forever için sezonu 22 bölüme uzatmayı tercih etti.


- The Mentalist’in son sezonunun olacağı nihayet doğrulandı. 30 Kasım’da 13 bölümlük sezon başlıyor. AMC de Hell on Wheels için beşinci ve son sezon onayı veriverdi.

- NBC, Marry Me’ye beş bölüm uzatma vererek 18’e uzattı.

- ABC Family, Chasing Life için ikinci sezon onayı verirken, Lifetime Witches of East End’i iptal etti. Dizinin ucu da açık kaldı.

- Sevgili Showtime da Homeland ve ikisi de evli olan bir ikilinin yasak aşkı üzerine kurulu The Affair için yeni sezon onaylarını verdi.

- İngilizlerde BBC One, Call the Midwife’a sekiz bölümlük beşinci sezon onayı verdi. BBC Two, Peaky Blinders için üçüncü sezon onayı verdi. BBC Four da define arayıcı ikili üzerine kurulu Detectorists için ikinci sezon onayını veriverdi. Kanada sosu olarak da CTV’nin Saving Hope için dördüncü sezon onayı vermesi var.


- Şahsını pek sevdiğim Marcia Gay Harden, özetli yorumlarını siteye bizzat benim yazdığım How to Get Away with Murder’a birden fazla bölümlüğüne konuk olmak için katıldı. Rolü daha belli değil.

- True Blood’ın Hoyt’u Jim Parrack, birden fazla bölümde Resurrection’da yer alacak.

- TV’de en son Dexter’da yer alan Julia Stiles da The Mindy Project’e geliyor. Morgan karakteri için ‘love interest’ yapacaklarmış.

- Bridget Regan da ABC’nin sezon ortası dizisi Agent Carter’a birden fazla bölümde yer almak üzere katılmış.

+ Gözü doymaz ABC, Ingrid Thoft’un Fina Ludlow kitap serisini dizi yapmakla ilgileniyormuş. Dizinin içindeki kişi de yakın zamanda biten The Glades’in yaratıcısı Clifton Campbell.

+ Talihsiz Serüvenler Dizisi adlı roman serisinin de sevgili Netflix’e uyarlanması düşünülüyor. Netflix iyidir, elinden kolay kolay kötü iş çıkmaz. Ben bir ara Netflix’te ne haltlar oluyor aslında onu da yazsam harika olacak sanki.


+ TVD’nin senaristi Julie Plec teyzeyle birlikte hayatımdaki en sevdiğim bir diğer ömür törpüsü olan I. Marlene King, Pretty Little Liars serisinin yazarı Sara Shepard’ın Ekim’de çıkan yeni kitap serisi The Perfectionists’i, ABC Family’ye dizi olarak uyarlama planları içinde. Senaryoya girişmiş. Konusunu yazmazsam çatlarım: Beş kız, kadın avcısı bir erkekten intikam almak için birleşirler ve mükemmel bir plan kurarlar. Sonra adam ölür, hem de onların planıyla. Ama onlar öldürmemiştir. Peki, kim öldürmüştür?

Kimin öldürdüğünü bilmiyorum ama yeni bir Pretty Little Liars yolda geliyor gibi duruyor.

+ Bir de Syfy’ın Arthur Clarken’ın 3001: The Final Odyssey’ini uyarlamayı düşünmesi var.

Bu kanallar bu kadar düşünmeye iyi patlamıyorlar. Sezon sonuna hayırlar olsun… Gerçi ben bu yazıyı yazarken Starz da Evil Dead’in TV’ye gelmesi için ‘onay’ verdiğini açıkladı. Resmi takılanlar da var! Ben geleyim diğer konuya:


Magazinsiz olmaz.

- Rizzoli&Isles’ın Rizzoli’si Angie Harmon, 1998’de kendisine The Tonight Show with Jay Leno’da evlenme teklif eden 13 yıllık eşi eski futbolcu Jason Sehorn’dan ayrıldı. Üç çocuklu çiftin dizi çekimlerinin de etkisiyle görüşme zorluğu yaşadığı biliniyordu.

- Sean Bean (55), sevgilisi Ashley Moore (29) ile evlilik kararı almış ve beşinci kez evlilik yoluna girmiş.

- Bildiğimiz Benedict Cumberbatch, kendisi gibi oyunculuk yapan Sophie Hunter ile nişanlanmış. Hatta bunu eski usulde gazete ilanıyla ilan edince dünyanın da haberi olmuş oldu.

- Bir de bebek haberi: Rachel Bilson ve eşi Hayden Christensen’in bir kızı oldu.

Sanıyorum bu kadar. Sırf yazının başından sonunda gelene kadar sıcak haliyle gelip de şu yukarıya eklediğim beş haber falan olmuştur. Dahası gelmeden gideyim efendim ben. Öptüm, bye.
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI