Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Bizimkilere de el atsalar ne güzel olur

.

Bu hafta onay ve iptalde ibre hep onaya çalıştı:

- Amazon sağolsun Mozart in the Jungle’a ikinci sezon onayı verdi.

- İsveç/Danimarka yapımı Bron/Broen’in Fransız/İngiliz ortak uyarlaması The Tunnel ikinci sezon onayı aldı. (Amerikalılar da Meksika’yı katarak The Bridge adıyla uyarlamayı denediler ama o dizi ikinci sezondan sonra iptal oldu mesela. Bence orijinalini bir deneyin, üçüncü sezonu 2015 Sonbahar’ında.)

-  ITV, komedi dizisi The Job Lot’a üçüncü sezon onayı verdi.

- BBC One, ülkemizde izleyen olduğunu pek sanmadığım New Tricks’e 12. ve son sezon onayını vermiş.

- Dün itibarıyla ikinci sezon finali yayınlanan Broadchurch, bölüm İngiltere'de yayınlanırken üçüncü sezonu için ITV'den onay aldı.

.

Gelelim artık bazı belli başlı kadro haberlerine:

- Geçen Salı yazısında Suskunlar’dan NBC’ye uyarlanması planlanan Game of Silence’ın başrolüne Ecevit karakteri için David Lyons’ın (Revolution) getirildiğinden bahsetmiştim. Geçtiğimiz hafta içinde iki karakter daha belli oldu:

Sarp Akkaya’nın canlandırdığı Sarı Bilal’i Michael Raymond James (True Blood, Once Upon a Time), Güven Murat Akpınar’ın canlandırdığı Iska İbrahim’i de siyah oyuncu Larenz Tate’in (Rescue Me) canlandırması planlanıyor. Bir sonraki yazıya kadar da Ahu ve Gurur karakterlerini açıklarlarsa valla harika olur. Papağan mod on: Dizinin uyarlanıp uyarlanmayacağı haberi büyük ihtimalle Mayıs içerisinde kesinleşecek.

- Jason Biggs’in Orange is the New Black’te canlandırdığı Larry karakterinin ilerisi belli olmasa da dizinin üçüncü sezonunda yer almayacağı açıklandı.

- Lena Dunham, şimdilik rolü belli omasa da ABC’nin Scandal dizisine konuk olacak. Kendisi geçenlerde Scandal dizisi yaratılırken esinlenilen kişi olan kriz danışmanı Judy Smith ile kendisini temsil etmesi için anlaşmıştı.

- Netflix’in hazırladığı süper kahraman dizisi A.K.A. Jessica Jones üç oyuncuyu daha dahil etti: Eka Darville (The Orijinals), Erin Moriarty ve Will Traval (Red Widow/ikisi de).

- Laura Benanti (Go On, Nashville), CBS’in yeni sezonda karşımıza getireceği kesin olan Supergirl dizisine, Melissa Boneist’in canlandırdığı ana karakterin annesi olarak katıldı. Calista Flockhart (Ally McBeal, Brothers & Sisters) ise patronunu canlandıracak.

- Joel Gretsch (The 4400, V) de MTV’nin Çığlık film serisinden uyarladığı dizi Scream’e kasabanın yakışıklı ve başarılı şerifi olarak katıldı.

1 2 3
/ Aytaç Kara
24/02/2015 08:15
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI