Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Biraz Biraz Bitiriyoruz

 Yeni sezonu açmaya adım adım ilerlerken geçtiğimiz haftanın yabancı dizi haberleriyle bir kez daha merhabalar efendim. Bu hafta da şöyle şeyler oldu işte:

* Öncelikle yeni diziler. Yeni sezonu açmaya çok bir şey kalmadığından kesat bir dönem yaşıyoruz ama dağ gibi yığılmalarından önce böyle bir boşluk kesinlikle şikayet edilecek bir şey değil.

Geçtiğimiz hafta sadece bir yeni dizi başladı, Mr. Robinson. Müzikteki çıkışını yapmaya çalışan ama faturalarını da ödemesi gereken Craig’in bu nedenle bir okulda müzik öğretmeni olarak iş bulması üzerine. Kendisi, öğrencilerinin dersini çantada keklik olarak gördüğünü fark ettiğinde onlara ilham vermeye ve derste uyuklayanların uykularını açmaya karar veriyor; tabii bunun bir de okul yönetimi ve öğretmen tayfası var.

NBC komedisi. Reyting olarak da fena değil denilebilir. Ayrıca altı bölümlük sezonu ikişerden yayınlayıp üç haftada bitirecekler, kaldı geriye iki hafta. Playing House isimli USA Network komedisi de ikinci sezonuyla geri döndü.

* Otel konseptiyle yeni sezonda gelecek olan American Horror Story’de karakter detayları belli oldu. Hatta ben yazdım. Bu arada Machen Amick (Witches of East End) de diziye katıldı.

* Onay ve iptallerde son açıklamalara bakarsak:

- Netflix, 08.08.2015’te Sense8’in ikinci sezon onayı aldığını duyurdu.

- Bravo Odd Mom Out'a ikinci sezon onayı verdi.

- FX’in vampir temalı dizisi The Strain yeni sezon onayı aldı.

Ayrıca FX eli değmişken Man Seeking Woman, Archer ve It’s Always Sunny in Philedelphia’yı kardeş kanalı FXX’e geçirdi.

* Televizyon Eleştirmenleri Derneği'nin bu yıl 31.'sini verdiği ödüllerde kazananlar belli oldu.

1 2 3
/ Aytaç Kara
09/08/2015 15:09
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI