Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
Arayı değerlendirme zamanı!

Bir yabancı dizilerden haberler yazısından daha merhabalar efendim. Şu an yaklaşık 10 gün süren ve rüzgâr gibi geçen o, dizi sezonunu kapattığımız ama yaz dizileri sezonuna henüz girmediğimiz ve benim de finallerimin başladığı ara döneme girmiş bulunmaktayız. Beni şimdilik boş verelim, hazır geçen sezonun dizileri patır kütür sezon finali yapıyorken tavsiyem, bu arayı dizi bazında güzel geçirmeniz; çünkü her Haziran’da ipin ucu fena kaçıyor…

Az önce takvime baktım, Haziran’da 40+ eski-yeni dizi geliyormuş- ki daha buna İngilizler de dâhil değil. Konuya gelirsek:

*Öncelikle geçtiğimiz haftanın yeni dizileri:

- Wayward Pines: Şurada diziden, burada nasıl bulduğumdan bahsettiğimden üçüncü kez bahsetmeyeceğim. Reyting olarak iyi başladığı söylenemez, ama Scandal ve The Blacklist’in sezon finali yaptığı gün ve saatte yayınlanan ve takvimin bu zamanı başlayan yeni bir diziden ancak bu kadar çıkardı.

Zaten ‘limited series’ olduğu için, yani ilk sezon (10) sonunda konusunu toplayıp gelecek reyting/kritik durumuna göre devam edecek olan bir dizi olacağından mini dizi niyetine de izlenebilir.

- Jonathan Strange & Mr. Norrel: Aynı isimli Susanna Clarke kitabının BBC One’a uyarlaması. Yedi bölümlük mini dizi olacak. Konu: 19. yüzyılda, pek fazla yapan olmasa da büyünün bilindiği ve kabul edildiği bir dünyadayız. İngiltere-Fransa savaşta. Diziye adını veren biri büyücü, diğerininse kaderinde büyük bir büyücü olmak olan iki kişinin Londra’da yolları kesişiyor.

- Bir de belki lazım olur, Maron’un üçüncü sezonu başladı.

* Daha önce kafasındakini hayata geçirmek için yeterli maddi desteği alamadığını söyleyerek TV’ye geri dönüşünü yapacak Twin Peaks’ten çekilen David Lynch, projeye geri döndüğünü açıkladı. Showtime’dan parayı aldı herhalde…

1 2 3 4
/ Aytaç Kara
19/05/2015 11:09
YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI