Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
KÖŞE YAZISI
ANALİZ: Sosyal medya yıkıldı, Kiraz Mevsimi daha başlamadı mı?

Cumartesi günü dizisi bereketli bir gün. Kertenkele, Güllerin Savaşı, Kiraz Mevsimi, İlişki Durumu: Karışık, Son Çıkış ve Tatlı Küçük Yalancılar’ın final bölümü olmak üzere altı dizi vardı dün akşam. E haliyle seyirci de ambale olmuştur. İşin ilginç yanı bu dizilerinin hepsinin seyircisi farklı farklı. Bir düşününce birbirleriyle alakası olmayan seyirci profillerine hitap ediyor hepsi.

İlişki Durumu Karışık: Cumartesi'nin yeni sahibine merhaba deyin. Tüm Kişiler’de zirveyi korumayı başardı. AB’deki mücadelesinde bundan sonra Güllerin Savaşı ile zirveyi dönüşümlü paylaşırlar. ABC1’de de konumunu kaybetmez.  Peki sırrı ne derseniz; Seren Şirince ve Berk Oktay’ın harika bir ikili olması. Dizi güldürme ve kafa dağıtma misyonundan hiç şaşmıyor. Ve seyircinin sevdiği ikiliyi ne olursa olsun ayırmıyor. Normal şartlar altında bütün olan olayların sonucunda ikilinin çoktan ayrılması gerekirdi ama hep bir şekilde eğleneceli bir mantığa dayandırıp ikiliyi bir arada tutuyor. Doğal olarak bu da reyting olarak geri dönüyor.

Kiraz Mevsimi dün akşam yeni sezonu açtı ve bu dizi bolluğunun yaşandığı günde Tüm Kişiler’de 3. olarak  gayet iyi bir başlangıç yaptı diyebilirim. AB’de durum pek iyi değil tabii ama ilerideki bölümlerde toparlayacağını düşünüyorum.  İlk beş içinde kendine yer bulur. Tüm Kişiler'de bir değişiklik olacağını sanmıyorum. İlk üç arasında olmaya devam eder.

Güllerin Savaşı geçen sezonun AB zirvesinin sahibi olarak toparlanarak unvanını geri almasını bildi. Güllerin Savaşı ilerleyen haftalarda AB ve ABC1 kategorilerinde İlişki Durumu: Karışık ile savaşmaya devam edecektir. 

Kertenkele ‘’Kim izliyor ya bu diziyi?’’ diye küçümsenen dizilerden. Tam bir istikrar sembolü. Başladığından beri hiç ilk 5 sıralamasından düşmedi. Tüm Kişiler’de 2., Ab’de 4., ABC1’de ise 3. oldu. İlerleyen haftalarda Tüm kişiler'de İlişki Durumu: Karışık ile sıkı bir 1.’lik mücadelesi içinde olacağını düşünüyorum.

YORUMLAR
DİĞER KÖŞE YAZILARI