Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Wayward Pines: Cennetin Olduğu Yer, Evindir.

Amerikan ulusal kanallarından FOX, bu dizi sezonunda Gotham ile sonbahara, Empire ile de sezon ortasına iddialı girdi. Ama henüz elindeki dizi stoğunu eritmiş değil ve yaz sezonuna da bir başka iddialı dizisiyle girmeye hazırlanıyor: Wayward Pines. Peki, nasıl bir şey bu dizi?

Kendisi roman serisinden uyarlama bir dizi olarak karşımıza gelecek. Bahsi geçen romanlarsa Blake Crouch’un Pines, Wayward ve The Last Town adlı çok satanlar listesine girmiş kitapları. İşte bahsi geçen bu dizi, 14 Mayıs 2015’te tüm dünya ile aynı anda The Walking Dead, American Horror Story ve Da Vinci’s Demons gibi sevilen birçok diziyi yayınlayan FX kanalında yayınlanacak.

Konusuna gelirsek:

Mükemmel bir Amerikan kasabası düşünün. Idaho eyaletindeki Wayward Pines’tan bahsediyorum. Güzel evler, biçimli çimler, sokaklarda oynayan çocuklar… Gizli servis ajanı Ethan Burke de görev icabı buraya geliyor: Görevi, bir ay kadar önce buraya gelip de bir daha haber alınamayan, birisi eski sevgilisi olmak üzere iki ajanı bulmak. Ama gelir gelmez şiddetli bir kaza geçirmesin mi? Üstelik hastaneye getirildiğinde üstünde kimlik, telefon veya çantası dahil bir şeyi de yoktur. Uyandığında hastanedekiler başta olmak üzere, herkes arkadaş canlısı görünse de kendisi bir terslik hisseder. Yine de fazla önemsemeden araştırmasına başlar.

İşte ondan sonra gariplikler daha da artar; çünkü kasabada ne telefonlar çalışır, ne de kimse ona yardım eder. Oğlu ve karısı dahil dış dünyadan kimse onu arayıp sormamaktadır, o da kimseye ulaşamamaktadır. Ayrıca kimse söylediği kişi olduğuna da inanmamaktadır. Kasabanın çevresi elektrikli çitlerle çevrilidir ve zaman geçtikçe sorularına bulabildiği her yanıt, yeni sorulara yol açar. Yetmezmiş gibi dış dünyada o da bir ‘kayıp’ vakasına dönüşmüştür. Ethan da araştırması devam ettikçe kasabadan belki de hiç çıkamayacağını düşünmeye başlar.

Aşağı yukarı böyle bir şeyler olacak işte. Kadrosundan bahsedersek:

Dizinin merkezindeki Gizli Servis ajanı Ethan Burke’ü Oscar adaylığı bulunan Matt Dillon canlandırıyor. Kasaba hastanesindeki hemşire Pam’i Oscar ödüllü Melissa Leo, hastane psikiyatristini Altın Küre adaylığı bulunan Toby Jones ve kasabanın şerifi Arnold Pope’u da Türkiye’de Foxlife’ta yayınlanan Empire dizisinin başrolünde oynayan ve Oscar adaylığı olan Terrence Howard canlandıracak. Ethan’ın kayıp eski sevgilisi polis Kate Hewson rolü Carla Gugino’ya, Ethan’ın dış dünyadaki eşi Theresa rolü Shannyn Sossamon’a ve Ethan ile arasında bir bağ oluşan barmen Beverly rolü de Oscar adaylığı bulunan Juliette Lewis’e emanet.

Böyle de bir kadro kurmuşlar yani. Peki, başka?

Yönetmen/yazar/yapımcı ve hatta aktör M. Night Shyamalan’ın ismini duymuşsunuzdur belki. Altıncı His (1999) ile iki Oscar adaylığı kazanan, Mel Gibson ve Joaquin Phoenix gibi ünlü oyuncularla İşaretler filmini çeken ünlü bir isim. Filmin yaratıcısı konumunda Chad Hodge, yapımcılığında ise sinemadan TV’ye kayan Donald De Line yer alıyor.

Dizinin arkasındaki isimler de bu şekilde. Çekimler Kanada’nın British Columbia adlı şehrinde gerçekleştirilmiş ve yayınlanacak sezonu da 10 bölüm sürecek. Hatta şimdiden 125 ülkeye ihracatı yapılan Wayward Pines’ı tüm bu özelliklerinden dolayı bekleyen pek çok kişi de bulunmakta. Yalan yok, nasıl çıkacağını merak eden kitlenin içinde ben de varım. Zamanı geldiğinde baksak nasıl olur sizce? Bence güzel olur. 14 Mayıs’ta tüm dünya ile aynı anda  FX’te…

 

YORUMLAR
DİĞER HABERLER