Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Seni versinler ellere, beni vursunlar*

Birini çok sevmek ve birine kafayı takmak farklı şeylerdir. Birini sevdiğiniz zaman ona sahip olmanız gerekmez, ihtiyacınız olduğu için değil, birlikte olmayı istediğiniz için her şey kendiliğinden akar. Birine sarmak ise öyle değil; çok acildir bir kere, çok önemlidir. Ve tabii ki çok stresli. İlle size belirli bir şekilde davranmalı, bağlılığını göstermeli.

Star TV’de 28 Eylül gecesi ilk bölümü yayınlanan Siyah İnci de işte gerçek aşk ve birine fena halde sarmak konularını işleyen bir dizi. Yapımcılığını Gold Film’in üstlendiği dizinin yönetmeni, Erol Özlevi.

Arkadaki adacıkta Vural olmasa, Mavi Göl gibi afiş.

Hazal (Hande Erçel), annesi Melek (Yeşim Büber), üvey babası midye dolmacı Halil ve üvey kız kardeşi Ebru (Melis Sezen) ile birlikte İzmir, Ildır’da yaşamaktadır. Bir otelde çalışmaktadır. Kenan (Tolgahan Sayışman) ile birlikte evlenecekleri günü iple çekmektedir. Kenan, Hazal’ı öyle çok sevmektedir ki, onun için canını tehlikeye atarak siyah inciyi denizin derinliklerinden çıkarıp ona kolye olarak hediye etmiştir, kıza gülüm aşağı gülüm yukarı, gülüm, gülüm, gülüm diye hitap etmektedir.

Hazal’ın üvey babası Halil, paraya çok düşkün bir adamdır, ve Hazal’ın fakir bir balıkçı olan Kenan ile evlenmesini istememektedir. Tarihi eser kaçakçılığı yapmasına engel olduğu için Kenan’a zaten sinir olmaktadır. Diğer yandan Ebru da Kenan’a aşıktır, üvey kız kardeşinin evliliğine mani olmak için elinden geleni yapar. Kenan’ın abisi Ahmet  de(Burak Altay) vurgun yediği için bakıma muhtaçtır, o da  kardeşinin evlenmesini istememektedir. Tüm bu itirazlara rağmen Kenan ve Hazal, sözlenir ve nikah günü alırlar, hatta evlerini bile tutarlar.

Burası Vural’ların oteli. Sanırım gelecek bölümden itibaren Hazal ve Vural’ın oteli de diyebiliriz.

Vural’ın (Berk Hakman), hep beyaz gömlekle dolaştığı, teknelerden inmediği, havuzda bile gözlük taktığı ve herkes ona Bey diye hitap ettiği için zengin ve nüfuzlu bir adam olduğunu hemen anlarız. Vural, yolda giderken kırmızı elbiseli Hazal’ı görünce çok etkilenir, tozu dumana katar. Yalnız epey sorunludur,  avuç avuç hap yutuyor, ancak onları alınca sakinleşiyor. Havuzun kenarına oturuyor, kafasına şişeleri dikiyor, sonra duvarda bir kadın tablosuna odaklanıyor, korkutucu yani. Sonra, Vural’ın eski karısı Naz’ı onu terketmeye kalkınca öldürdüğünü, Hazal’ın tipi de ona çok benzediği için böyle tutturduğunu öğreniyoruz.

Vural’ın erkek kardeşi Sinan (Mehmet Mehmedof) deseniz rulet masalarında epey bir para kaybetmiş, o kumar borçlarının ödenmesi lazım ama abisi ona imza yetkisi vermediği için şirketten tırtıklayamıyor. Sinan, Defne diye çok hırslı bir kadınla evli. Ve galiba çok kötü işlere karışacak.

Hazal’ın çalıştığı o otel vardı ya, elbette Vural’ın ailesine ait. Vural için verilen bir davette garsonluk yapan Hazal, tepsiyi taşırken Vural’ın annesi Canan’a (Neriman Uğur) çarpar – bu arada müstakbel kayınvalidesi onu sakar olarak çoktan kenara yazdı ama haberi yok- işte o sırada Vural’ın dudakları titredi, gözleri büyüdü, devreler yandı. Allem etti, kallem etti, mesai bitiminde kızı eve bıraktı. Bunu gören Kenan ise kapının önünde olay çıkardı.

Kenan ve Hazal mutlu günlerinde. Bakalım ilerleyen bölümlerde nasıl karşı karşıya gelecekler?

Bir de Vural’ın ezeli düşmanı ve ilerleyen bölümlerde Kenan’ın en güvendiği yakınlarından biri haline gelecek Aziz (Hüseyin Avni Danyal) var. Aziz, Vural’ın öldürdüğü karısı Naz’ın abisi ve kardeşine ne olduğunun hesabını sormaya kararlı. Vural’ın, Ece (Çağla Demir) adında yeni doktor olmuş, güzel bir kızı da var. İleride onu Kenan ile yakınlaşırken göreceğiz.

Peki sizce bir ilişkide paranın önemi nedir? Öyle gülüm gülümle işi kurtarabilir misiniz? Yoksa midyeci Halil bir yerde haklı mıdır? Neticede hepimiz yemek yiyeceğiz, sorumsuzluk ve başarısızlık hiç seksi bir şey değil ve kimse işsiz, evsiz kalmak istemez yani. Neden bunları söylüyorum çünkü Kenan açık denizde ağ attığı için Yunan polisi tarafından yakalandı ve Sakız adası karakoluna düştü de ondan. Tekneyi de açık artırmaya çıkardılar, kaldı mı teknesiz? Neyse ki Aziz, tekneyi satın aldı ve Kenan’a geri verdi.

Bu arada Sinan, Aziz’i vurdurarak, suçu Vural’a atmak ve erkek kardeşinin yokluğunda şirketi ele geçirmek istemektedir. Ama Aziz tam vurulacağı sırada Kenan önüne atlayarak onu kurtarır.

Tüm bunlar olurken, Vural’ın Hazal’a düşkünlüğünü anlayan Ebru, onunla iş birliği yaparak Vural’ın kız kardeşini kaçırmasına yardımcı olur. Bundan sonrası yıkılan genç kızlık hayalleri, seni versinler ellere, beni vursunlar.

Siyah İnci her Perşembe akşamı 20:00’de Star TV’de. Tolgahan Sayışman, Hande Erçel ve Berk Hakman kombosu tutacak ve bol tekrarını yayınlayacaklar gibi görünüyor.

 

DEFNE AKMAN

*Kayahan- Yemin Ettim

 

YORUMLAR
DİĞER HABERLER