Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Kısmetse Olur’un bedbaht yarışmacıları

Bazıları kolay aşık olurken bazıları olmaz. Geçmiş deneyimler, ebeveynlerimizle ilişkiler, hormonların yönlendirmesi, ortak ilgi alanları (yani zıtlar birbirini falan çekmez yok öyle bir şey) hepsi burada rol oynar.

Gündüz televizyonunun en hareketli, dramatik programı Kısmetse Olur hayatımıza geçen sene girdi biliyorsunuz. Sezon sonunda Batuhan ve Nur evlendi, şimdi Nur hamile. Geçen seneki yarışmacılardan bir kısmı evden ayrılırken, bir kısmı da ikinci sezonda kısmetlerini aramaya devam ediyor. Arada eski yarışmacılar gelip evi ziyaret ediyor, bu hafta Melis de Battlestar Galactica kostümüyle, alüminyum folyoyu andıran pantolon ceket takımıyla eve bir ziyaret yaptı. Gökhan’a biraz yazdı. Belki yarışmaya geri dönebilir. Bu aralar Melis, Bu Tarz Benim İdil ile birlikte kulüplerde DJlik yapıyor işleri tıkırında.

İlk sezon Melis’le fırtınalı bir ilişkisi olan Semih, bu sezon Hazal’la birlikte.

Damat ve gelin adayları birbirlerini her gün görmelerine, yemekler yemelerine, çeşitli aktiviteler yapmalarına rağmen yine de çoğunluğu mutluluğu bir türlü bulamıyor. Kadınların hepsi kaşlarını tren yolu gibi kalın kalın yaptırmasına, erkekler ceketlerinin kolunu yukarıya çekip çorapsız mokasen ayakkabılarla dolaşmalarına yani üst baş bakımından ne gerekiyorsa yapmalarına rağmen, o saçlar başlar hiçbir işe yaramıyor, çoğu zaman birbirlerinin suratına bile bakmıyorlar. Her hafta muhakkak bir patırtı kopuyor, birileri ağlıyor. Peki niye öyle? Sizin için bu çok önemli konuyu aydınlattım.

Bir takım güvensizlikler

Kısmetse Olur evinde herkes birbirine talip olabiliyor. Bu, birden fazla adayla görüşebilmek demek. Örneğin Aycan, Onur ve Gamze ödül gezisine çıktıklarında Gamze Onur’un koluna girince, üstelik bir de Onur Gamze’ye simit alınca delirdi.

Didem ise Serap elendiğinde Adnan’ın omuzuna yatıp ağlayınca çok kızdı. Serap nasıl olur da Adnan’ın omuzuna yatarmış. Tabii Didem böyle parlayınca Adnan biraz korktu, kendini geri çekti.

Rabia da benzer bir şekilde Aycan’la tartıştı. Aycan’ın hala Gökhan’da gözü olduğunu düşünüyor.

Boğaçhan ise Mehtap’a ilan-ı aşk etti. Berker de bu duruma çok üzüldü. Mehtap, yarışmadan emekli olacak zaten. Bugüne kadar kimse onu evden göndermeyi başaramadı, bu nedenle damat adayları o korkunç ses tonuna rağmen Mehtap’ı hoş tutmaya çalışıyorlar.

Yeni sezonun yarışmacılarından Esra Yağan, eve ilk geldiği gün “kalede kaleci var diye gol atılmayacak diye bir şey yok," diyerek Gökhan Sara'ya talip olmuştu.

Baskın basanındır

Kısmetse Olur evinde herkes, her an, her yere dalabilir. Diyelim ki yarışmacılardan birinin meraklı olduğu biri var, başkasıyla yemek yiyor. İşte o zaman gidip orayı basmak, rezalet çıkartmak gibi şeyler yapmak yarışmacının hakkı oluyor. Ne kadar çirkefleşirse o kadar iyi üstelik.

Geçen sezon ömür törpüsü Ceyda ile çile doldurarak cezasını ödeyen Adnan şimdi Didem ile birlikte. Gerçi sıkıyönetim rejimi altında Adnan ne kadar dayanabilir o da ayrı konu. Bakalım ne zaman tabanları yağlayacak?

Karanlık geçmiş

Kısmetse Olur’da özellikle gelin adaylarının ev dışında bir başka erkekle birlikte görülmeleri korkunç bir şey sevgili seyirciler. Öyle ki olay recme kadar gidebilir! Pazar günü eleme gecesinde büyük skandal yaşandı; Rabia’nın bir erkekle dans ederken görüntülerinin ortaya çıktı! Geçen sene Ayça’nın eski nişanlısıyla bir alışveriş merkezinde yemek yerken görüntüleri yayınlanmıştı, bunun sonucunda Emre ondan ayrılmış, tüm ev Ayça’yı kınamıştı. Pazar gecesi de Gökhan Rabia’nın görüntüleri yayınlanınca çok sarsıldı, görüntülerin eve girmeden önceki zamana mı ait olduğunu yoksa evde olduğu zamana mı denk geldiğini sordu. Daha sonra üstün dedektiflik teknikleri kullanarak görüntülerdeki kolyeyi Rabia’nın hala taktığını tespit etti, olayın yakın zamanda gerçekleşmiş olduğu kanısına vardı. Böylece Rabia’nın taşlanması yolunda bir delil daha ileri sürülmüş oldu. Bütün ev halkı da Rabia’yı günahkâr kadın olarak ilan etti ve zaten gitmesi yönünde oy verdiler. Programın sunucusu Seda Akgül ise olayın aydınlatılacağını ve inceleneceğini söyledi. Özetle şimdilik Scarlet Letter Rabia’da. Yine yemek falan veriyorlar kıza, henüz hücre hapsi almadı, bu da bir şeydir.

Kısmetse Olur evinin demirbaşı Mehtap, eleme gecesinden önce poz verirken.Fotoğrafın etrafındaki o kırmızı çinimsi çerçeveyi ben yapmadım, Mehtap’ın instagramından aldım.

Eleme potasına çıkmak

Bu şey demek; Pazar akşamları taraflar birbirine puan vererek kimin kalıp kalmayacağını belirliyorlar, bazen birden fazla kişinin eve veda etme ihtimali var, işte o demek. Sunucunun önünde olağanüstü zevksizlikte koyu renk kadife üstüne sırmalı iki kutu var. Büyük kutuda yarışmacıların birbirine verdikleri oylar var. Diğer ufak olanından ise yarışmanın akışını değiştirecek komutlar çıkıyor. Bu sefer, yalnızca bir yarışmacının eve veda edeceğini öğrendik mesela. Scarlet Letter Rabia gitmesi yönünde dört oy aldı. Ama elenen hiç ilişki yaşamayan Aykut oldu. Çünkü neden, “halk, ona aşk yaşa demesine rağmen” Aykut oralarda sohbet etti, çay kahve içip günlerini geçirdi ve kimseyle yakınlaşmadı. Dolayısıyla elendi.

Sunucu Seda Akgül, Kısmetse Olur’un olayının sevgiyi bulmak ve pişman olmamak için sonuna kadar denemek olduğunu söylüyor. Bana göre, sevgiyi ararken epey bir yoruluyorlar- yani palavralarla, öfkeyle, kıskançlıkla ve bitip tükenmeyen taleplerle nereye varacaklar emin değilim. Diğer yandan belli ki bu evin sakinleri böyle gürültü patırtı seviyor. Bahtlarının ve kısmetlerinin açık olması dileğiyle o zaman.

 

DEFNE AKMAN

YORUMLAR
DİĞER HABERLER