Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Kalbim Yangın Yeri: Sevda ve gelinliği

Başrollerini Hande Soral, Kaan Yıldırım ve Ece Çeşmioğlu’nun paylaştığı, Fox TV’nin yeni dizisi Kalbim Yangın Yeri, Cumartesi akşamı dizilerinin arasına katıldı. Dram türündeki dizi, kolay takip edilebilir olması ve tanıdık temalarıyla dikkat çekiyor. Dizinin rating karnesi pek parlak değil, Totalde 19, AB’de 40. sırada. Bakalım gelecek bölümlerde rating sıralamasında yükselecek mi?

Dizi, paldır küldür bir kovalama sahnesiyle başlıyor. Volkan (Kaan Yıldırım) ayrıldığı kız arkadaşına fena sarmıştır, arabasını sıkıştırır. İlle de onunla konuşması lazımdır. Hatta birisi kıza yardım etmek isteyince araya giren adama vurmayı düşünür, sonra vazgeçip arabasının camını dağıtır. Tüm bunlar onu aklından çıkartamadığı çok sevdiği ve tutkulu olduğu içindir! Leyla (Hande Soral), Volkan’a bir daha bir araya gelmelerinin mümkün olmadığını söyler, sokaklarda bağıra çağıra kavga ederler. Buradan efsane bir aşkları olduğunu anlarız! Gelin görün ki Leyla’nın Volkan’ı affetmesi mümkün değildir çünkü Volkan, Leyla’nın kardeşi Sevda (Ece Çeşmioğlu) ile evlenmek üzeredir.

‘Kalbim Yangın Yeri,’ ilk gösteriminde pek ilgi çekmedi. Bakalım ilerleyen bölümlerde durum ne olacak?

Bu evliliğe şirketlerini ve güçlerini birleştirmek için aileler ön ayak olmaktadır. Şahin Koyukan (Turgay Kantürk) ve Kenan Günsoy (Yosi Mizrahi) çıkarları öyle gerektirdiği için çocuklarını evlendireceklerdir. Leyla’yla Volkan’ın birlikte olduğunu kimse bilmemektedir.

Diğer yandan yalıda, kıpkırmızı saçlarıyla eksantrik bir gelin adayı olan Sevda düğün hazırlıkları yapmaktadır. Yalı, Ziyagil Yalısı bu arada hemen belirteyim. Sevda’nın kırmızı saçları en son 90’larda 4 Non Blondes ve Emel Müftüoğlu ile bitti sanıyordum ama hala yaşıyormuş. Dizinin bundan sonrası, Sevda ve gelinliği şeklinde ilerliyor. İlk bir saat Sevda ve gelinliği, ikinci saat ise Sevda’nın düğünü ve düğünde somurtan bir takım insanlar şeklinde.

Bir de Mehmet (Oğuz Peçe) var. Mehmet, Leyla’nın çocukluk arkadaşı, aşçılık yapıyor. Ayrıca Leylalar’ın yalısında çalışan Gülistan’ın torunu. Leyla’ya aşık ve bir türlü açılamıyor. Mehmet’in annesi Hicran ve kocası Sebati, Mehmet’in Leyla ile yakınlaşmasına karşılar ve Gülistan’ın aynı köyden geldiği Belkıs’ın yalısında çalışmasına sinir olmaktalar.

Fotoğraf konuyu özetliyor aslında. Sevdiği çocuk kardeşiyle evlenen Leyla perişan.

Yalıya dönelim. Burada Sevda (evlenecek kırmızı saçlı kız), babası Kenan, üvey anne Yeşim ve Kenan’ın kız kardeşi Belkıs birlikte yaşamaktadır. Bir zamanlar çok kudretli bir kadın olan Belkıs, şimdi tekerlekli sandalyede, bakıma muhtaç bir haldedir. Kenan, ablasına zulmetmekte, odasından dışarı çıkmasına izin vermemektedir. Kanada’da yaşayan Leyla ise, kardeşinin düğünü için İstanbul’a gelmiştir. Eski sevgilisi ve kardeşi evlenir evlenmez hemen Kanada’ya geri dönecektir.

Sevda, tüm dizi boyunca gelinliği hakkında konuşur. Tüm ev halkını esir alır, babası, üvey annesi, ablası ve o sırada oradan kim geçiyorsa gelinliğiyle bayar. Yeteri kadar gelinliğine bakılmadığı zaman hemen yine “Gelinliğim hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce kuyruğunu kestirse miydim?“ gibi sorular sorar. Sevda’nın kalbiyle ilgili bir sorunu olduğu ve zekası da kıt olduğu için ev halkı, ne yapsa evet eder. Sevda düğüne öyle takmıştır ki, sabahın köründe giyip akşam yatana kadar üzerinde gelinliğiyle dolaşır. Arada ablası daraldığı için kendini dışarı atar, Sevda’nın da ertesi gün düğünü olan bir kız olarak bir dinleneceğini umarız ama hayır! Sevda üstünde gelinliği, ablasının eve dönmesini bekler. Gelinliğim de gelinliğim diye tutturan Sevda’nın başına sonunda tatsız bir olay gelir. Kötürüm halasının ilacını verirken üstüne döker ve gelinlik lekenir! Sakınılan göze çap batarmış hay Allah. Fakat ablası Leyla öyle melek, kardeşini o kadar seven bir insandır ki hemen çaresini bulur ve lekeli kısmın üzerine bir işleme yapar.

Sevda’nın taşkınlıkları ve düğün zulmü bitmiyor. Burada fotoğraf çekimi için insanları zorluyor.

Buraya kadar içiniz şişmediyse biraz da Volkan cephesinden bahsedeyim. Volkan huysuzlanmakta, evlenmeyi istememektedir. Ancak babası Şahin bu evliliğin olması gerektiğini kendisine net bir dille anlatır. Karısıyla konuşmaları “Kes!”, “Sana hesap mı vereceğim!” olan, oğlunun elinden elinden pat diye cep telefonunu çekip alan “Kimle konuştun bakacağım,” diyen bir adamdan söz ediyoruz. Volkan’cağız ne yapsın?

Neticede Volkan ve Sevda evlenirler. Sevda gelinlikten sonra düğünüyle milleti darlamaya devam eder, millete zorla danslar ettirir. Umarım bir an önce Sevda’yı bir kursa yazdırırlar da kendine bir uğraş bulur, yoksa facebookta düğün fotoğrafı videosu paylaşmak nereye kadar? Ondan sonra neye saracak?

Mehmet’e gelince, tam bir münasebetsiz olduğu için davet edilmediği düğüne gelir. Yetmezmiş gibi  kimse kendisinden böyle bir hareket beklemezken yüzüğü şak diye çıkartıp Leyla’ya evlilik teklif eder.

Durumlar böyle. Bence haftaya Sevda gelinliğini terziye götürsün, oradan bir büstiyer, bir etek çıkartmaya çalışsın, davetlerde kermeslerde falan giyip anısını yaşatır en azından.

Kalbim Yangın Yeri her Cumartesi 20:00’da Fox TV’de.

YORUMLAR
DİĞER HABERLER