Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
İşte karşınızda AHS: HOTEL!

Yatakta lirik dans! Ya da ‘Rönesans’ esintileri mi desek!

* Önsöz:

AHS evreninde, cinayetler işlenen lanetli bir ev, akıl hastanesi, cadılar meclisi ve ucube sirkinden sonra sıradaki durağımız bir ‘otel’. Dizimiz kendisine yine sağlam bir tema seçti.

Korku-gerilim atmosferi oluşturmak, tekinsiz bir ortam sunmak adına ideal bir mekan olan otelde, dizi ekibinin bizi nelerle karşı karşıya bırakacağını merakla beklemekteyiz.

Bu tema, açıkçası ilk duyduğumdan beri heyecan ve merakla sezonu bekleme sebebim oldu; çünkü Hotel’in, bana göre en iyi sezonlarından olan Murder House’a yakın bir yapıda olacağını ve doğrudan ‘korku’ya odaklanacağını belirtti dizinin babası Ryan Murphy. Eğer zekice ve sağlam bir senaryo ile muadillerinden bir fark ortaya koyabilirlerse, üst düzey bir sezon izleyebiliriz. Şu ana kadar çıkan haberler ve detaylar hiç fena değil.

Kapalı kapılar ardında…

Yayınlanan teaser ve afişlerde, özellikle bir odadaki yatağın içine dikilerek hapsedilmiş bir adama vurgu yapılıyor. Gerçi geçen sezon, afişlerde olan bazı karakterler dizide mevcut değildi (örneğin, üç bacaklı kız). Bakalım ‘yatağın içine hapsedilen adamın öyküde bir yeri olacak mı?

Otelin dekoru, bu sezon ‘mekan’ anlamında hikayeye katkı açısından üçüncü ve dördüncü sezonlara kıyasla büyük önem arz ediyor. Olaylar kapalı alanda meydana geleceği için teknik ekibe daha fazla iş düşüyor. Neyse ki şu ana dek kendileri beni bu anlamda hayal kırıklığına uğratmadı. Bu sezonun kadrolularından Matt Bomer da “Gerçekten bulunduğum en görkemli set. Aktif bir asansörü var. Çok şatafatlı, özel ve detaylı; inanmanız için görmeniz gerek,” diyerek bize konu hakkında ipucu veriyor.

Bu sezonun vurgulanan kısmı: ‘Yatağın içine hapsedilme’.

Kadromuz bu sefer, kaptan köşkünde Jessica Lange olmadan yoluna devam ediyor. Marjinal pop sanatçısı Lady Gaga, koltuğu Jessica Lange’den devralıyor. Kendisinden hiç hazzetmesem de nasıl bir performans ortaya koyacak, göreceğiz. Yoksa doğruya doğru; kadının tipi dizinin yapısına gayet uyuyor.

Şimdi dilerseniz başlıklar halinde bu sezonki haberlere ve detaylara bir göz atalım:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Mert Eşiyok
24/09/2015 13:08
YORUMLAR
DİĞER HABERLER