Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
İşte Benim Stilim 2016: Where are they now?

Juri eskisi gibi masanın arkasında oturmuyor. Daha hareketliler ama o puan yazdıkları tahtayı nereye koyacaklarını bulamıyorlar bir türlü.

“Ünlülerin şimdiki halleri” gazetelerin vazgeçilmez köşelerinden biridir. O döneme damgasını vuran bilmem ne dizisinin oyuncusu şimdi şaşırtıyor, bilmem kime bir de şimdi bakın. Dızdız dizisiyle fırtına estiren falanca şimdilerde köftecilik yapıyor gibi bilgiler eşliğinde 90ların ünlü isimleri şimdi ne yapıyor foto galerilerini her gün görmeye alışığız.

İşte Benim Stilim 2016 da buna yakın bir mantıkla bir zamanlar ünlü olduğu iddia edilen kadınları yarıştırıyor. Amaç Türkiye’nin en iyi giyinen az ünlüsünü belirlemek. “Az ünlü” kavramı biliyorsunuz hayatımıza Umut Sarıkaya’nın karikatürleriyle girdi; öyle ilk bakışta tanımadığınız ama sıradan olmayan insanlara verilen bir ad. Yani bir türlü ünlü statüsünde ama bu statü geçici.

Programın ilk bölümünde yarışmacılar kendilerini kısaca tanıttılar. Çoğu model, oyuncu, sunucu, sanatçı, DJ tanımlamalarıyla kendilerini anlattı. Showreelleri gösterildi, kendileriyle kısa bir röportaj yapıldı, bu röportaj sırasında her biri ‘zaman herkesi ve her şeyi yerine oturtur’, ‘haddini bilmeyene bildirirler’, ‘papaz her gün pilav yemez’ gibi kah nalına kah mıhına atasözleri, özlü sözler söylediler, pozisyonlarını aldılar.

İşte Benim Stilim 2016 yarışmacıları. Programa katılmak için en az bir silikon, dolgu, hiç olmazsa botoks yaptırmak şart.

Yarışmacıların neredeyse hepsi güzellik yarışmasına katılmış ve bir derece almış. Eğer yarışmaya katılmamışsa maxi single ve/ veya albümü var.  Esra Balamir,Yeşim Erçetin, Berna Öztürk, Hatice, Gizem Özdilli (içlerinde en ünlüsü ve umut vaat edeni de o), Simge Tertemiz, İnci Pars benim çıkarabildiğim yarışmacılardan. Bir de 2000’lerin ilk yarısında Miss’li yarışmaları kazanan bir grup kadın var, bu kadar ciddi magazin takip eden biri olarak ben bile tanımıyorum. Ama Allah için hepsi boylu poslu dikkat çekici insanlar.

Benim favorim Gizemcim.

Juriye gelince; Nur Yerlitaş ve Kemal Doğulu bu sefer yok. Yerlerine Neslihan Yargıcı ve Hakan Akkaya gelmiş. Ivana Sert ve Uğurkan Erez yine oradalar. 90’larda siyah gözlükleri ve kıyafetleri nedeniyle marjinal modacı diye gazetelerin tanıttığı, imaj yaratma tantanasıyla Seden Gürel’i dev bir mantara, Bendeniz’i abajura çeviren Neslihan Yargıcı burada pek ciddi ve lafını esirgemeyen bir tavır sergiliyor. Umarım ilerleyen programlarda kendini kasmaktan vazgeçer ve biraz daha eğlenceli bir hal alır. Hakan Akkaya da uzun uzun konuşmayı çok sever, umarım bu programda biraz daha toparlar.

Çok kibar başlayan programın yine her zaman olduğu gibi rezil bir şekilde biteceğini tahmin ediyorum. Yeşim Erçetin, Berna Öztürk ve Hatice’den esaslı bir kavga beklerken Gizem’ciğimin kazanacağını düşünüyorum. Hadi hayırlısı.

YORUMLAR
DİĞER HABERLER