Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
İkisini de Sevdim: İyi olan kazansın!

Yazla kış yanyana

Gönül paramparça

Uslanmadı kalbim

İkisini de sevdi

İkisini de Sevdim’in jenerik müziğinin sözleri.

Bu hafta derin konulara temas etmek istiyorum sevgili Ekranellacılar. Sizce aynı anda iki kişiyi birden sevebilir miyiz? Yoksa biri diğerine daha ağır mı basar? Peki, birinden verim alamayınca öbürüne yöneliyor olabilir miyiz? Nerede hareket orada bereket vardır demişler aslında ama sanırım onu böyle konular için dememişler?! Vallahi işin içinden çıkamadım, iyi olan kazansın o zaman Ekranellacılar.

ATV’de 27 Nisan 2017 akşamı ilk bölümü gösterilen İkisini de Sevdim tutkulu aşıklar, onların arasına girmeye çalışan kötü niyetli insanlar, hayırsız evlatlar, gözü yüksekte serseri oğlanlar ve her şey hakkında. Plastik çiçekler, yorucu renklerden oluşan dünya çirkini evler, tekdüze müzikler, tuhaf jestler hepsi burada. Size söz veriyorum Böyle mi Olacaktı, Arka Sokaklar, Affet Bizi Hocam tadını alacak, retroya doyacaksınız.

Cesur gazeteci Suna görev başında. Suna’nın ilk haber kaynağı yünlü bereli, plastik çizmeli, sakallı bir balıkçıydı. Balıkçıların istihbaratı geniştir biliyorsunuz; Suna da uyuşturucu ticaretiyle ilgisi olan kişilerin nerede kaldığını, malı nereden aldıklarını hepsini ondan öğrendi.

Senaryosu Muharrem Buhara ve Özlem Atasoy’a ait olan dizinin yönetmeni Cem Tabak. Önce fakir takımını özetliyorum: Suna Yıldırım (Amine Gülşe) genç ve idealist bir gazetecidir. Nişanlısı Hasan’ı çok sevmektedir. Hasan (Mehmet Memedof) ise üniversite mezunu olmasına rağmen iş bulamadığı için taksicilik yapmaktadır. Fakirlikten sıtkı sıyrılmıştır.

Zenginlere gelecek olursak: Karacabeyler bir sürü sektörde faaliyet gösteren bir ailedir. Babaları Demir Bey (Erhan Yazıcıoğlu) tıpkı Hulusi Kentmen gibi tatlı sert, işlerin hukuka göre yapılmasına büyük önem veren, çocuklarına düşkün bir adamdır. İki oğulları vardır. Bunlardan Ferhat (Oktay Gürsoy) kirli işler karıştırmaktadır, uyuşturucu işlerine bulaşmıştır. Murat (Burak Serdar Şanal) ise ailenin iyi kalpli ve dürüst oğludur. Bu iki kardeş kendi aralarında sürekli kavga ederler. Karacabeyler’in Ezra adında spora maşalı lüle lüle saçlarla, makyajla giden bir de kızları vardır.

Dünyanın en sıkıcı ailelerinden Karacabeyler.
Bundan sonrası zenginlerle fakirlerin çeşitli olaylar vesilesiyle etkileşime geçmesinden ibaret aslında. Gözü kara muhabir Suna, Ferhat Karacebey’in karanlık işlerini açığa çıkartmak için soruşturmaya başlar. Diğer yandan Ezra, Hasan’ın taksisine çarpar. Ancak bu kaza ikilinin birbiriyle tanışmasına ve aralarında bir ilişki doğmasına neden olur. Ezra ne yapıp edip, Hasan’ın şoförü olarak onu Uludağ’a götürmesini ve birlikte baş başa kalmayı gerçekleştirir. Diğer yandan Ferhat, Suna’yı hakkında yaptığı haber yüzünden tehdit eder. Bu arada Suna ile iyi kalpli çocuk Murat da tanışırlar.

Hasan, nişanlısını mı yoksa ona daha iyi koşullar vaat eden Ezra’yı mı tercih edecektir? Peki ya Suna, bir işe yaramaz Hasan’ı bırakıp, temiz ve zengin çocuk Murat’a mı yönelecektir? Kirli işlerin adamı Ferhat sonunda yakalanıp yaptığı kötülüklerin hesabını verecek midir?  İşte bunların hepsini birlikte göreceğiz sevgili Ekranellacılar.

Hasan tabii ki Ezra’yı tercih edecek. Aşk da bir yere kadar canım. Akşama ne yiyeceğiz ondan haber verin.

Hasan bir yanda ona daha ilk günden itibaren pahalı hediyeler alıp hemen ertesi gün evlenmek isteyen Ezra, diğer yandan nişanlısı Suna arasında bir süre gitti geldi. Sessiz kalıp, saklanarak tam bir sinsi gibi hareket etti. Aslına bakarsanız evlilik tarihi yaklaşınca Ezra’dan ayrıldı. Ama Ezra intihar edince n’apsın çocuk doğal olarak hastaneye gitti. Eee bunun sonunda da Suna üstünde gelinlikler, dımdızlak, tek başına keko gibi nikah salonunda kalakaldı.

Ne diyeyim bunlar zor işler. Bazen kısmetlerin hiç müsait olmadığımız örneğin bir ilişkimiz varken karşımıza çıkması zorlayıcı olabiliyor. Tabii efendi olanı mevcut ilişkiyi sonlandırıp yenisine devam etmek ama o da her zaman öyle gerçekleşmeyebiliyor. Bazıları ayrılamıyor, iki ilişkiyi de dengelemeye çalışıyor. Böyle yapınca da herkesi gerçekten mutlu etmek mümkün mü onu pek bilemiyorum. Neyse hayırlısı.

İkisini de Sevdim her Perşembe akşamı 20:00’de ATV’de. Şarkısı Böyle mi Olacaktı ile yarışır. Benden söylemesi!

 

YORUMLAR
DİĞER HABERLER