Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
HABER
Homeland'te Arapça grafiti sorunu çıktı

Homeland'in Berlin'deki setine Arapça duvar yazıları yazmaları için tutulan sanatçılar, dizinin Arap ve Müslümanları kötü göstermesi gerekçesiyle sette diziyi eleştiren duvar yazıları yazdı. Lübnan'da Suriyelilerin kaldığı bir mülteci kampını tasvir eden setteki bu duvar yazılarının bazıları dizide de kısa süreyle gözüktü.

Sanatçılar bir açıklama yaparak geçen Haziran'da bir mülteci kampı atmosferi yaratmak için kendilerinden duvar yazıları yazılmasını istendiğini ve başta teklif edilen işi yapıp yapmamakta tereddüt ettiklerini söylediler. 

"Bizim ve diğer pek çok kişinin dizinin politik mesajına karşı duydukları mutsuzluğu dile getirebileceğimizi fark edene kadar tereddüt ettik. Bu, dizinin kendisini kullanarak mesajımızı iletmek için bir fırsattı." denildi. Yazılan yazılar arasında "Homeland ırkçıdır" ve "Homeland bir zırva" gibi yazılar da var.

Dizi ekibinden hiç kimsenin gerçekte ne yazdıklarını anlamadığını söyleyen sanatçılar "Dizi ekibinin işi yoğundu. Bizim ne yaptığımıza dikkat etmediler. Arapça yazılar onlar için sadece bir görsel malzemeydi" dedi.

Bir bölümde Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki Hamra Caddesi'nin gerçeğine hiç benzememesi nedeniyle dizi eleştirilmişti.

Bazı Pakistanlı izleyiciler de dizideki başkent İslamabad'ın gösterilme şekline ve dizideki bir terörist karakterinin isminin Pakistan'ın eski ABD Büyükelçisiyle aynı olmasına kızmışlardı.

Kaynak

YORUMLAR
DİĞER HABERLER