Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Gerçek bir kariyer ve değişim öyküsü: Kerem Bürsin

Vogue, 2014.

Kerem Bürsin denince akla ne geliyor? Yakışıklı ve çoğunlukla kadınların hayran olduğu bir adam mı, yoksa işinde en iyisini yapmaya çalışan bir oyuncu mu? Eğer bir an için bile ilk kısmı düşündüyseniz, Kerem Bürsin kimdir öğrenelim mi?

Benim güzel gülüşü ve her gün daha da ilerleyen oyunculuğuyla tanışmam Güneşi Beklerken'le oldu, Türkiye'de yaşayan herkes gibi onu Kerem Sayer karakteriyle tanıdım.

Sokaklar bildi yalnızlığını ve okulun kimsesiz çatıları, bir de biz bildik. Seni pamuklara sarmalar sararız.

Güneşi Beklerken'de Sayer:

Hırçın, dediğim dedik, “Buralar benim,” diye okulda -babasının okulunda- dolaşan bir çocuktu Sayer. Kırmızı Porshe kadar yanında olan hiçbir şey yoktu, yalnızdı ve yalnızlığını bir sır gibi fısıldıyordu çatı tepelerinde. Anne ve babası açısından görünmez bir karakterdi, abisinin ölümü ardından. Eğitiminin çoğunluğunu Amerika'da geçirmiş kendi ülkesinde ise evi bildiği tek yer, babasının eski ortağının kayınvalidesinin evi olmuş bir çocuk Sayer. Duygularını söze dökmek yerine yumruk yapıp birilerinin yüzüne indirmeyi seçmiş, “aşk” dendi mi daha sert tekmelemişti kum torbasını. Aile, dostluk gibi kavramlar her şeyden önce gelse de, yeri geldiğinde onlardan vazgeçecek kadar korkusuz; gerektiğinde giden ama asla terk etmeyen bir adam Sayer.

Peki, “Kerem Bürsin'in yakından uzaktan Kerem Sayer'le alakası var mı?” derseniz; hiç yok. “Yanımda otursa, yüzüne bakmam,” diyor bir röportajında ve bizi derin kederlere salıyor.

Bürsin ne kadar korkarsa insanları kırmaktan Sayer o kadar sert indirir yumruğu, Bürsin ne kadar hassassa duygular konusunda Sayer bir kilit daha ekler duygularını sakladığı mahzene. Kendisine fazlasıyla zıt bir karakteri bu denli başarılı oynaması ve akıllara kazıması da Kerem Bürsin'in yüzde yüzünü oyunculuğa vermesiyle alakalı. Çünkü o bir işi eksik, ilgisiz, yarım yapmaktan hoşlanmayan insanlardan.

Güneşi Beklerken 2014'ün Ağustos'unda bittiğinde, herkes Kerem'in oynayacağı yeni rolü bekler oluyor. Aldığımız haberler Çağan Irmak'ın çekeceği ve Hümeyra'nın içinde olduğu bir filmde rol alacağını söylüyor ama bir süre konu nedir, Kerem'in rolü nasıl öğrenemiyoruz. Çekimler başladıktan kısa bir süre sonra fotoğraflar da gelmeye başlıyor ve biz Kerem'in çok farklı bir rol oynadığını görüyoruz.

1 2 3 4 5 6
İrem Pelin Sönmezer
06/02/2015 09:52
YORUMLAR
DİĞER HABERLER