Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Game of Thrones oyuncuları anlatıyor

Game of Thrones’un yeni sezonu için HBO kanalının Londra’da düzenlediği basın toplantısından satırbaşlarını ARAS BAYRAM derledi.

Iwan Rheon (Ramsay Bolton) ve Michael McElhatton (Roose Bolton)

 

* Roose Sansa’nın kaleden kaçmasına çok sinirleniyor mu?

MM: Tabii, öyle olmalı. Çok çok büyük bir hata ve hepsi Ramsay’nin suçu. Ramsay Sansa’ya o kadar kötü davranıyor ki Sansa’nın kaçmasına neden oluyor. Sansa çok güçlü bir müttefik, dizide daha tanışma fırsatı bulmadığımız birçok Kuzeyli aileyi yolda bastırmak için gerekli bir parça. Yin-Yang gibi: Roose Stannis’in ordusunu yok ettiği için Ramsay’yle gurur duyuyor ancak, bir varis her şeyden daha önemli. Ramsay ve Sansa’dan doğacak bir çocuk Bolton hanesinin devamı ve yükselişi adına çok kritikti. Çok önemli bir kozumuzu kaybetmiş olduk.  

Ramsay karakterini yaratırken esinlendiğin birileri oldu mu?

IR: Birkaç tane referansım var tabii. Dark Knight’taki Joker, Afacan Dennis ve Liam Gallagher arası biri. Ama esas zorlandığım nokta Ramsay’i gerçek kılmak çünkü çok karikatür bir karaktere de dönüşebilirdi. Gerçeklikle bağlantısını da yaptığı her harekette hissettiği mutluluğu fark ettiğimde buldum sanırım. Batağa saplanmış ya da kötü bir karakter değil aslında. Sadece “Bunu yapabildiğim için çok mutluyum,” diyor sürekli. Gerçekten hoşuna gidiyor bir şeyleri yapabilmek. Uzun süre kendi haline bırakılmış, her şeyin üstesinden tek başına gelmek zorunda kalmış ve kafayı yemiş. Bildiğiniz sosyopat işte, kimseyle empati kuramıyor. O yüzden karikatürize bir karakter çizmemek çok önemliydi benim için. Duygularını asla kimseye belli etmeyen bir karakteri oynamak çok eğlenceli benim için.

İnsanlar Roose Bolton’ı sokakta gördüğünde nasıl tepki veriyor?

MM: Genelde şapka takarak gezdiğim için kimse beni tanımıyor. Şaka şaka. İnsanlar genelde çok saygılı ve kibar davranıyor, diziyi çok sevdiklerini söylüyorlar. Yani bağırıp çağıran ya da kafama bir şeyler atanlarla karşılaşmadım henüz

Peki insanlar Ramsay’i gördüklerinde ne yapıyor?

IR: Genelde “Korkunç bir adamsın, gerçekten de öylesin,” diye bağırıyorlar ama şu ana kadar “Sen kafayı yemişsin kurgusal bir karakterler gerçeği karıştırıyorsun,” diyeceğim bir deneyim yaşamadım henüz. Bence insanlar genelde Ramsay’i seviyor. Çünkü o Joffrey gibi saf kötü değil. Joffrey’den herkes nefret ediyordu, çünkü ufak bir bok parçasından başka bir şey değildi, sadece kötü olmak için kötülük yapıyordu. En azından Ramsay kendi işini kendi hallediyor, değil mi?

1 2 3
Aras Bayram
06/05/2016 13:59
YORUMLAR
DİĞER HABERLER