Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
HABER
Fahrenheit 451 ekranları da yakacak mı?99 Homes’un yönetmeni Ramin Bahrani’nin yazıp yöneteceği hatta yapımcılığını üstleneceği bir televizyon dizisi geliyor. 'Fahrenheit 451'.

Ray Bradbury’nin aynı isimli distopik romanından uyarlanarak çekilecek dizinin HBO’da yayınlanacağı söylentiler arasında.

Kitap daha önce ünlü Fransız sinemacı, François Truffaut tarafından da sinemaya uyarlanmıştı ancak Truffaut kendi yorumunu katmayı tercih etmiş ve kurguda bazı değişiklikler yapmıştı. Bu film Türkiye'de 'Değişen Dünyanın İnsanları' adıyla gösterime girmişti. 1979 yılında ise Bradbury tarafından sahnelendi.

'Fahrenheit 451', Ray Bradbury'nin 1951'te ilk defa basılan ünlü bilim kurgu romanıdır. Baskıcı bir toplumun gelecekteki hali anlatılır.

Kitabın konusu şöyle; Kitapların itfaiyeciler tarafından yakıldığı, insanların sadece televizyonda beyin yıkayıcı şovlar izlediği ve kitap bulundurup düşünen insanların yok edildiği bir gelecekte geçmektedir. Kitap adını, kâğıdın 451 Fahrenheit'ta tutuşması gerçeğinden almaktadır.

Dizinin ne zaman yayınlanmaya başlayacağı konusunda henüz net bir açıklama yok.

Kaynak: Vultre

1 2 3 >
YORUMLAR
DİĞER HABERLER