Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Bir takım cilveler ve yeşillenmeler: Aşk Kafe

Flört etmek güzel ve tatlı bir şeydir. İnsanı mutlu eder, hayatına eğlence katar. Hele güler yüzlü, şen şakrak biriyseniz eğer kısmetiniz daha açıktır. Birilerinin size iltifat etmesi ya da sizin onlara tatlı sözler söylemenizin kimseye zararı yok, üstelik özgüveni artırır fena mı? Neşeniz yerine gelir. Stresinizi alır.

Aşk Kafe’nin sunucusu Kemal Doğulu.

Star TV’de yeni başlayan ve sunuculuğunu Kemal Doğulu’nun üstlendiği Aşk Kafe programı da aslında bu konsept üstünden yürüyor. Her ne kadar evlilik programı olarak adlandırsalar da aslında sekiz kadın, onlarla tanışmak üzere gelen adaylar arasından istediklerini seçiyor ve birlikte bir süre geçiriyorlar. Tabii onlar buna evlilik yolunda yürümek için tanışma rö rö rö bişeyler diyorlar ama bir stüdyonun içinde kafe dekorlu bir yerde, birbiri hakkında çok az şey bilen insanlar ilk günden nasıl böyle insanın ümüğünü sıkacak bir taahhütte bulunabilir o da ayrı merak konusu. Neyse zaten bir şey olduğu da yok. Gençler kavanozlarda limonata içip konuşuyorlar alt tarafı.

Şimdi burası bir kafe, üst katında seçici pozisyonundaki kadınlar oturuyor, love story çaldığı zaman talipleri onlardan birini görmeye geldi demek, canları istiyorsa merdivenlerden aşağı inip adayla tanışıyorlar. Neredeyse hepsi, önce “ay bilmem ki” diyerek arkadaşlarından yorum alıyorlar, düşünüp taşınıp gezinip öyle aşağı iniyorlar. Neden? Çünkü çok hevesli görünmek istemiyorlar ehehehehhhhhh.

İşte Aşk Kafe’nin yarışmacıları.

Aranan özellikler: “Adam gibi adam”/ “Beni taşımalı”/ “Maço”

Yarışmacıları tanıyalım şimdi de; 21 yaşındaki Şeyma yarışmaya Zonguldak’tan katılıyor, çok duygusal. Psikolog olan 23 yaşındaki Farima ise İranlı. Karşısındakinin zekâsı onun için çok önemli. Farimalar yarışmaya ailecek katılmışlar, Naz adında 30 yaşında bir ablası da var. Naz da iç mimar ve dedikodudan hiç hoşlanmıyor. Sonra dokuz kedisi olan Güler var. Güler, maço erkekleri seviyor; “bana aşkım demesin, Güler desin, hatun desin, gülüm desin” diyerek arzu ettiği hitap şekillerini belirtiyor. 29 yaşındaki Yeşim, mağaza sahibi. 23 yaşındaki Şulenur “hayatımdaki adam beni taşıyabilmeli” derken, 32 yaşındaki Serçin de adamlık konusuna odaklı, “kendi ayaklarının üzerinde duran, adam gibi adam” istiyor. Son olarak bir de 23 yaşındaki Nagehan var. Nagehan, İngilizce öğretmeni ve bolca çocuk yapmak istiyor.

Öyle hemen atlamak olmaz

Yazının başında belirttiğim üzere yarışmacılar öyle gelen herkesle görüşmüyorlar. Merdivenlerden inmek için bin dereden su getiriyorlar çünkü kalplerinin çok kıymetli olduğunu söylüyorlar falan filan.

Şeyma, Kaan’la görüşmek için bin dereden su getiriyor. Kemal Doğulu ise, Kaan’a  istersen sen bugün git yarın yine gel, belli olmaz bu işler diyor.

İşte Şeyma da böyle nazlı olarak tanınan bir tip. Konuyu uzattıkça uzattığı, kırk saat düşündüğü için süper revaçta.  Bir otelde fitness salonunun müdürlüğünü yapan Kaan, Şeyma’ya talip oldu ama onu etkilemek için çok çetrefilli, şekilli bir yol denedi. Kaan gitti, önce çok çocuk yapmak isteyen Nagehan’ı görüşmeye çağırdı. Kaan’ın kendisiyle ilgilendiğini zanneden Nagehan,  eline Şeyma’ya iletmek üzere bir mektup iliştirilince biraz şey oldu. Kaan, Şeyma kendisiyle görüşmeyi kabul etmez diye mektubu onun aracılığıyla vermek istediğini söyledi. Neyse ki Nagehan medeni, güler yüzlü bir kız, mektubu gitti efendi gibi arkadaşına verdi. Ardından Kaan’ın üç gün üst üste Şeyma’yı etkilemek için bir takla atmadığı kaldı. İşte böyle güllü, kalpli, kemanlı sofralar falan. Sonuç, şimdilik görüşüyorlar.

Bir kapı kapanır bir kapı açılır

Tam Nagehan’ı programın kuryesi olarak atamıştık ki, onun da kısmeti belirdi. Nagehan’ın çocukları çok sevdiğini bilen kafe işletmecisi Aytaç nereden bulup buluşturmuşsa üç çocukla birlikte stüdyoya gelerek kendisine ilan-ı aşk etti. Onlar da bu aralar kafenin üst katında görüşüyor, konuşuyorlar.

Yeşim ve Güler, ilk iki gün birbirlerine bilenip durdular. Sonra Yeşim, Güler için helva kavurmaya başlayınca ! bir anda anlaşmaya karar verdiler. Şu anda kankalar.

Günlük gerginlikler

Bir yere bir grup insanı toplayınca laf sokmalar, delici bakışlar falan hepsi beraberinde geliyor sevgili okurlar. Aşk Kafe’de de günlük itişmeler iki türlü. Biri gelin adayları arasında diğeri ise daha dün tanışan çiftler arasında. Örneğin Güler ve Yeşim ilk iki gün birbirlerine bilendiler. Güler kimsenin Yeşim için gelmeyeceğini yaşının gelip de geçtiğini söyleyince Yeşim de Güler’e senin kiloları napıcaz peki diye sordu. Daha ilk gördüğü aday olan Tezcan’ı anında kabul eden Şulenur ise, rakip yarışmacıların taliplerinin onlar için yaptıklarını görünce ufaktan Tezcan’a sinir olmaya başladı. Zaten Tezcan onun kısa etek giymesini de istemiyor. İşte böyle konularla günlük heyecan dozunu ayarlıyorlar.

Evlilik ve Çalışma Hayatı

Evlendikten sonra çalışmak konusu gelin adayları için önemli bir konu başlığı mesela. Yanlış anlamayın kendilerine göre çok fedakârlar! Eğer müstakbel kocalarının durumu müsait değilse gerekirse çalışabilirim diyorlar. Ama bu durumdan da pek hazzetmiyorlar. Yıl 2016 ama olsun.

Güler, bir süre Uğur’la görüştü ama baktı olmadı, ondan kalbini geri aldı.

Etkinlik Yönetimi

Aşk Kafe’de etkinlik planlamanın yeri büyük sevgili okurlar. Boyu uzun olsun, esmer olsun, yumruğunu masaya vurunca karşı dağdan eko gelsin gibi beklentilerin yanı sıra adayların tantana yaratmayı bilmesi de gerekiyor. Yani sadece kısa paçalı pantolon giymeniz, ceketli olmanız ve saçınızın önünü fönle kıvırmanız yetmez. O işler öyle kolay değil!

Bir “event” planlayacaksınız. Öyle peçeteden gülle falan olmaz. Örneğin Yeşim, onu görmeye gelen Orçun’a kalbini (yarışmacılar eğer görüşmek istiyorlarsa adayların yakasına kırmızı kartondan bir kalp asıyorlar) henüz vermedi. Aza kanaat etmeyeceğini, ondan ayaklarını kesecek romantik bir sürpriz beklediğini söyledi. Artık Orçun trapezden mi atlar, ateş mi yutar bilinmez.

Aşk Kafe, hafta içi her gün 10:45’te Star TV’de.

YORUMLAR
DİĞER HABERLER