Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
FOTO HABER
Akşam menümüzü diziler belirliyor!

Yemeksepeti ekibi merak etti, araştırdı! Her akşam birbirinden heyecanlı programların karşısındaki yerimizi alıyoruz; günlerce dizilerden, yarışmalardan bahsediyoruz. Peki bu sırada ne yiyoruz? Yemeksepeti verilerine göre, dizi ve programların yayınlandığı saatlerde sipariş oranları günün diğer saatlerine göre tam 2 katına çıkıyor. Ayrıca izlediklerimiz yemek seçimlerimizi etkiliyor. Örneğin Survivor’da akşamları ödül olarak verilen yemeklerin aynılarını biz de eve ısmarlıyoruz. Tutku, aşk ve hırsın tansiyonu yükselttiği Pazartesi akşamlarında anne şefkati ararcasına ev yemeklerine yöneliyoruz. Zap yapmaktan yorulduğumuz Çarşamba günlerinde bünyemize kebap ile enerji aşılıyoruz. Kurtlar Vadisi akşamlarında ise delikanlı gibi çorba ve pide söylüyoruz.

Türk televizyonları “Ben sadece belgesel izliyorum” diyenin bile aklını çelen onlarca yapıma imza atıyor. Karakterler fenomene, hikayeler efsanelere dönüşüyor. Yemeksepeti ekibi akşam yemeğine denk gelen bu dram, aksiyon ve gerilim dolu saatlerde hangi dizi ya da programa hangi yemeğin eşlik ettiğini merak etti ve tüm Türkiye’den 3,4 milyonu aşkın kullanıcısının siparişleri inceledi.

Yemeksepeti verilerine göre, televizyonun en civcivli anları olan 20.00-23.00 arasında saat başına verilen ortalama sipariş sayısı, günün geri kalanına göre 2 kat daha yüksek. Belli ki bu heyecan karnımızı da acıktırıyor. Türkiye, akşamları koltuğuna gömülüp yemeğini kapısına söylüyor. Hatta ekranda gördüklerini canı çektiğinde iki kere düşünmüyor, Yemeksepeti’nden siparişini verip televizyon keyfine devam ediyor.

Keriman yemek yiyor, Türkiye’nin iştahı açılıyor

Pazartesi akşamının lideri Paramparça’da bir yanda Gülseren ile Cihan’ın tutkulu aşk hikayesi, bir yanda Keriman’ın bitmeyen iştahıyla yemek yemesi… Karadayı ve Survivor da eklenince Pazartesi akşamları televizyon karşısında tansiyon iyice yükseliyor. İzleyiciler aşk, tutku ve hırs dolu bu saatlerde en azından sofrada sakinlik istiyor ve anne şefkati ararcasına ev yemeklerini en çok sipariş edilenlerin ilk sırasına taşıyor.

1 2 3 4

06/04/2015 13:36
YORUMLAR
DİĞER HABERLER