Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
YERLİ DİZİLER
Seddülbahir 32 Saat
TRT 1, Perşembe, 20:00 / Devam Ediyor/ Sezon Sayısı: 1 OYUNCULAR: İbrahim Çelikkol,Murat Ünalmış,Uğur Güneş,Dolunay Soysert,İlker Aksum,Gülsüm Ali İlhan,Deniz Celiloğlu,Timur Ölkebaş,Ahmet Mekin,Okan Yalabık YAZAR: Funda Çetin YÖNETMEN: Yasin Uslu YAPIMCI: Okur Film

TRT’nin iddialı projelerinden Seddülbahir 32 Saat dizisi 14 Ocak Perşembe akşamı saat 20.00’de başlıyor. Sadece dört bölüm sürecek dizi, gerek oyuncu kadrosuyla gerekse prodüksiyonuyla göze çarpıyor. Çanakkale savaşlarında Seddülbahir cephesindeki ilk 32 saatlik mücadeleyi anlatan Seddülbahir 32 Saat her Perşembe TRT1 ekranlarında yayınlanacak. İbrahim Çelikkol, Murat Ünalmış, Uğur Güneş, Dolunay Soysert, İlker Aksum, Gülsüm Ali İlhan, Deniz Celiloğlu, Timur Ölkebaş, Ahmet Mekin ve Okan Yalabık gibi birçok ünlü oyuncunun rol aldığı dizinin yapımını Okur film üstleniyor.


Çanakkale’de 5 ayrı lokasyonda kurulan film setinde çok sayıda figuran görev aldı. 750 adet kostüm dikildi, 750 adet silah ve 16 adet top yapıldı.  tabya ve siperlerin yeniden tasarlandığı yapım süreci yaklaşık 8 ay sürdü. çekimleri 4 ay da tamamlanan dizinin yönetmenliğini Yasin Uslu yaptı. Senaryosunu Funda Çetin’in yazdığı Seddülbahir 32 Saat dizisinin müzikleri ise Yıldıray Gürgen imzasını taşıyor.


Çanakkale kara savaşlarının başladığı ilk gün olan 25 nisan sabahı, Binbaşı Mahmut Sabri komutasındaki 1050 kişilik Mehmetçik kendisinden kat be kat üstün düşman birliklerine karşı 32 saat hiçbir yardım ve destek almadan direndi Seddülbahir’de. Ve düşmanın ilerlemesini durdurdu.  İşte Seddülbahir 32 Saat dizisi bu kahramanların hikayesini anlatıyor.   

FRAGMANLAR
YORUMLAR