Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZEL
Bir Gala, İki Adam, Üç Kız ve Diğerleri

image

Kanal D’nin nazik daveti ile Ekranella neferleri olarak kalabalık ve mutlu bir şekilde Şeref Meselesi’nin ön gösterimine gittik. Evet oldukça kalabalık bir ortamda beş kafa olarak ara sıra birbirimizi kaybetsek de birimiz fotoğraf çekiyordu, birimiz yapımla ilgili bilgiler alıyordu, birimiz ortalığı kolaçan ediyordu. Sonuç itibari ile salona alındık ve diziyi izlemeye başladık. Spoiler ya da tiyo olmadan, pazar gününe kadar söyleyebileceğimiz her şeyi söylemek adına klavyeye sarıldık. Bakalım Ekranella kedilerinin aklında neler kazınmış?

image

DEFNE AKMAN

Aşağı yukarı ne olacağını tahmin edebildiğim bir hikayeyi izleyebilir miyim? Kimin oynadığına göre değişir. Her halükarda benim için en önemli unsur sağlam bir hikaye olmakla birlikte, bazen çok sevdiğim oyuncular olursa, onların hatırına da bir diziyi izleyebilirim. Şeref Meselesi’nin konusunu henüz dizi yayınlanmadığı için yazmam doğru olmaz, ama beni şaşırtmadığını söylemek isterim. Muhakkak genç kızlarımız Yiğit (Kerem Bursin) ve Emir (Şükrü Özyıldız)’ı hayran hayran izleyecekler. Bol miktarda abdominal kas, pazu, gamze, kibritli kıvrılan ağız, sert bakış görecekler. Memleket standartlarının üstünde adamların vücudunu sergilenmesiyle ilgili bir sakınca da yok zaten. Yasemin Allen ise her zamanki gibi çok güzel. Bununla birlikte, güzel insanları izlemenin hazzından öte size anlatabileceğim pek başka bir şey de yok. İçlerinde en duygusal bağ kurabildiğim onlar için üzüldüğüm ve hak verdiğim karakterler ise Zeliha (Tilbe Saran) ve Hasan (Şerif Erol )dı. Umarım ilerleyen bölümlerde genç karakterlerin de katman katman açıldığına tanık olurum ve beni şaşırtırlar.

image

ELİF FINDIK

Şeref Meselesi Ön Gösterimi, en az bir film galası kadar özenle hazırlanmış bir geceydi. Oyuncuların kıyafetlerinden tutun da, organizasyona kadar hepsi en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.Dizinin oyuncularının samimiyeti öncelikle hayranları, sonra bütün davetlileri çok memnun etti.Kulise kadar girip fotoğraf çektirme şansına erişebilmiş birisi olarak, Kerem Bürsin ekrandakinden çok çok daha samimi ve sıcak diyebilirim. Aynı şekilde Şükrü Özyıldız, Burcu Biricik, Yasemin Allen ve Şükran Ovalı da aynı samimiyettelerdi.

Dizi hakkındaki ilk izlenimlere gelince, görsel yönetim çok çok iyiydi. Gerçekten diziyi izlerken adeta bir görsel şölen izliyorsunuz.Altan Dönmez yine şahane bir iş çıkarmış. Oyunculuklar hangisinden bahsedersek bahsedelim, hepsi harika. Özellikle bence geri plana atılmaması gereken Burcu Biricik’in oyunculuğu. Kendisini oldukça geliştirmiş. Kerem Bürsin de hala zaman zaman Kerem Sayer esintileri görsek de, karakteri ondan çok farklı olduğu için bire bir diyemeyiz. Sahnelerin her biri ayrı özenle çekilmiş, duyguyu sonuna kadar geçiriyor izleyiciye. Müzikleri diziden bağımsız düşünülürse çok sevilen türden, ancak bu dizi için daha farklı, daha canlı müziklerin olması gerektiği kanaatindeyim. Dizinin konusu daha önceden de örneklerini izlediğimiz türden. Farklı bir hikaye bekleyenler için önerim beklentiyi çok yüksekte tutmamaları.

Son olarak şunu eklemek isterim Şükrü Özyıldız ve Kerem Bürsin’in karşılıklı karizmalarını döktürdükleri sahneleri izlemeye doyamayacaksınız. Ve beyler de gözlerini mahallenin kızları Yasemin Allen, Şükran Ovalı, Burcu Biricik’ten alamayacaklar. Keyifli, ailece izlenebilecek, naif bir hikaye. Yolu açık, reytingi bol, ömrü uzun olsun :)

image

MERVE BULUT

Yeni başlayan bir dizinin ilk bölüm yayınında ekip olarak izlemece ve sonrasında kutlamaca olarak bildiğimiz bir düzenimiz vardı bizim. Şeref Meselesi davetiyesini ilk gördüğümde bi şaşırmadım desem yalan olur çünkü dizi ve gala mı kafamda deli sorular :) Keza gösterime gittiğimiz anda da gördüğüm organizasyon beni şaşırttı demeliyim. Bütün organizasyon başarılı ve emek verilmişti. Oyuncuların her biri sanki kendi filmlerinin galasına gidermişcesine kırmızı halı kıyafetleri giymiş,pek ışıltılı olmuşlardı.

Kanal D’nin böyle bir organizasyon yapması, diziden beklentinin yükselmesine sebep olmasıyla birlikte ard arda biten projelerin ardından, bu işin arkasında sağlam duracağının sinyallerini vermek istemesi diye düşünüyorum.

Henüz yayına girmediğinden spoiler veremiyorum. Lakin hikayenin sevileceğini düşünüyorum. Kerem Bürsin ve Şükrü Özyıldız’ın enerjileri tutmuş. Rejisini başarılı buldum, renkleri beğendim, hikayesi yeni bir hikaye değil, bizi çok heyecanlandıran da bir hikaye değil bence lakin kendini izletir diye düşünüyorum. Kerem Bürsin hayranları yeterince tatmin olacak onun tüyosunu vereyim bari. Tabi yine de yakışıklı adam hallerini ağır çekimlerle gözümüze sokmaya gerek yok diye düşünüyorum, yakışıklı zaten bi’şey demiyoruz. Buna rağmen şahsi görüşüm olarak Şükrü Özyıldız bir tık önde :) Oyununun samimiyeti bir tık önde bana göre.. Çok detaylı bir şey yazamadığımdan şu an eleştirebileceğim nokta müzikler. Müzikler kendi adlarına başarılı ancak bu hikayenin, izlediğimiz sahnenin müzikleri değil. Bu hikaye biraz daha bizim içimizden, bize dair müziklere sahip olmalı.

Güzel akşamdı emeği olan herkesin eline sağlık..Pazar yayından sonra ve bundan sonra ÖzetliYorum’da bölümü didikliyor olacağım, sizi de beklerim..

image

NİDA FINDIK

Erkek kardeş hikayeleri her zaman en sevdiklerimden oldu. Habil-Kabil’den bu yana insanlığı çok iyi özetleyen hikayelerden biridir erkek kardeş hikayeleri. Çatışma boldur, arada düşmanlıklar hatta akla gelmeyen entrikalar, yalanlar, hesaplar girer. Sevgi elbette vardır ama yürüdüğün hayatte rekabet başka bir şeydir. Kerem Bürsin ve Şükrü Özyıldız harika bir ikili olmanın ötesindeler. Gözüme batan bir şey olmadı. Zeliha Anne (Tilbe Saran) ve Hasan Baba (Şerif Erol ) oyunculuklarıyla ayakta alkışlanacak kadar iyilerdi. Şükran Ovalı modern bir Müjde Ar okumasıydı sanki, Yasemin Allen sarı saçlarıyla bir peri kızıyken, Burcu Biricik hikayenin gizli bombasıydı. Diyeceğim o ki pazar izleyicisi bu işi sever sevmez onu bilemem. Bildiğim benim işe fazlasıyla ısındığımdır. Altan Dönmez ve rejisinin ellerine sağlık.

image

SÜMÜKLÜ PAPATYA

O kadar çok fotoğraf çekti ve yoruldu ki bir görüş yollayamadı. Artık onun görüşlerini pazar gününe saklıyoruz. :)

Bunlar da Kerem Bürsin ve Şükrü Özyıldız’ın Ekranella’ya özel notları :)

image

image

Geceden çok özel fotoğraflar bunlarla sınırlı değil, devamı için facebook sayfamıza buyrun! 

Ekranella Facebook Sayfası

 

YORUMLAR
BUNLAR DA VAR