Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Yeni bir aşkın gölgesi altında
Sezon: 1 Bölüm: 5

Kahvaltımı yaparken bile seni izliyorum Richie bakışı.

Görünen o ki, Patrick sonunda istediğini elde etmiş durumda. Daha bölüm açılır açılmaz Meksikalı Richie’yle yatakta gördüğümüz Patrick, eve uyum sağladığını ve orayı resmen sahiplendiğini gösterircesine bütün sakinliğiyle kendi evindeymiş gibi hareket ediyor. Bu demektir ki Richie’yi son derece sahiplenmiş.

Aradığı aşkı bulduğunu düşünen, bu aşkın uğruna çok sevdiği işine dahi günlerce ve günlerce geç kalmayı göze alan Patrick son derece kendine dönmüş. Richie, onu sanki bilmediği ormanlarda kusursuz güvenlikte bir gezintiye çıkarmış. Derken dibine kadar homoerotizm yüklü dakikalara dalıyoruz. Richie ve Patrick yatakta dakikalarca sevişiyorlar, ardından işe gitmek üzere Richie’nin evinden (evinde de kalmaya başlamış çoktandır) ayrılıp son anda yoldan dönen Patrick, hikâyeyi öyle bir boyuta zıplatıyor ki Türkiye’de herhangi bir kanalın böyle bir diziyi yayımlayamayacağının altını kalın çizgilerle çiziyor.

Birlikte sabah kahvaltısı yapıyorlar, uzun yürüyüşleri üzerine geçmişlerinin kırılgan görüntülerini birbirleriyle paylaşıyorlar. Ama Patrick, Richie’yle değil de, patronu Kevin ile olmalıymış gibi geliyor bana. Hem ortak bir iş yapmaları ilişkilerinin çatısını da korunaklı kılmaz mı?

Ama bu ilişki de fena görünmüyor. Yalnızca senarist ve yönetmenin eline düşen iki âşıktan daha beter görünüyorlar, o kadar.

Tüm gün boyunca şehri baştanbaşa gezerek kendileri hakkında, gelecek ve eşcinsellikleri hakkında söyledikleri sözlerinin yumuşaklığı altında şehrin çoğu zaman pastoral görüntülerine kapılıp gidiyorlar. Burada şunu düşünmeden edemiyorum: Yönetmen bizi panoramik şehir turuna mı çıkarmaya çalışıyor bu bölümde?


Bana uyduruk bir çikolata da alsan seviyorum seni bakışı.

Sonuç olarak Patrick ve yeni sevgilisi Richie’nin beraber geçirdikleri bir günün dökümünü seyretmek durumunda kalıyoruz. Ve bu çoğu zaman sıkılsak da “Sonra ne olacak? Sonra ne olmuştu?” hissiyle takip etmeye devam ettiğimiz anlamına geliyor.

Bölüm tamamıyla Patrick’in yeni aşkı üzerine kurulu bu sefer. Agustin ve Dom’dan eser yok. Ama ben en çok Agustin’i merak ediyorum. Bilmediği bir iş sahasına açılmak üzereyken bıraktığımız Agustin ne durumda acaba?

Dom’u ise hiç aramıyor gözlerim, en kötü ihtimalle bir oğlanın peşine düştüğünü düşünüyorum, yoksa restoranı açmak için para mı arıyor demeliydim?

Peki, onlar tatile mi gitti de bu bölümde hiç göremedik?

Agustin ve Dom’un müthiş şaşırtıcı girişimleri olmadığı için mi bu yazı bu kadar kısa oldu?

Bu bölümden yalnızca bunlar kaldı geriye. Sorular yani. Başka bir şey değil.

İki sevişme arasında bölümde bunlar oldu. Bu kadar.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR