Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Ve Sonsuza Dek Mutlu Yaşadılar
Sezon: 9 Bölüm: 13

Eğlence başlasın!

Doctor Who dokuzuncu sezonunu 25 Aralık Cuma günü yayınlanan özel bölümüyle tamamladı. The Husbands of River Song isminden de anlaşılacağı üzere River Song’a yazılmış bir bölüm. Zaten Moffat bunu açıkladı. Giderayak River’ıma bir kıyak geçeyim, onun Doctor’la son gecesini anlatayım dedi.

Öncelikle sezonun en eğlenceli bölümüydü. Doctor şaşkındı ve gülmelere doyamadı. Bunun sinyalini sanki daha öncesinde almış gibiydik ama bu bölüm cuk oturdu. Clara’sını kaybetmiş ve bunu hatırlamayan Doctor bölümün hemen başında River ile karşılaştı. Ancak bu sefer de River onu tanımadı. Doctor’un biricik eşi onu nasıl tanımazdı ki? Sebebi açık aslında zaten bunu da vermişler. En azından olması gerektiği şekilde olmuş ve yakışmış.

River’on Günlüğü!!! Neredeyse bitmek üzere…

Normal şartlarda bir Time Lord’un 12 rejenerasyon hakkı vardır. Yani toplamda 13 bedene sahip olabilir. Bu durum Matt Smith’in Doctor’unda değişmişti. Yani Doctor yeni bir döngüye girmişti Time Lordlar sayesinde. Bu döngü şu an itibariyle belirsizliğini koruyor ancak Capaldi’yle 12. Doctor’u izlemeye devam ediyoruz. Neyse, olması gerektiği gibi 11. Doctor’la yaşamı sona ermediğinden ve Capaldi’nin Doctor’u geldiğinden River 11.’nin bedeninin son olacağını biliyordu. Haliyle de yeni Doctor’u hiç görmemişti. Zaten bildiğimiz kadarıyla bütün maceralarını Matt Smith’le yaşadı. İlk defa 10. Doctor ile tanıdık. 4. sezonda iki bölümle hayatımıza giren Alex Kingston çok uzun roller almadı fakat bir şekilde kalıcı bir yer edindi. İstisnasız herkesin sevdiği bir karakter diyebiliriz.

Bölüm aslında River’ın daha 4. sezonda tanışmamızdan kısa bir süre sonra ölümüne tanık olduğumuzda ölmeden önceki son anısını anlattığı kısımda geçiyor. Tennant’ın Doctor’u onu ilk defa görüyordur fakat River onun o zamana kadarki bütün bedenlerini görmüştür. River için son, Doctor için başlangıçtır aslında. İşte biz de o sona gitmeden biraz öncesini, Doctor’la River’ın son gecesini izliyoruz. Hikâye adım adım buna sürüklüyor bizi. Hatırlamak için 4. sezon bölümünden o kesiti şuraya bırakalım: 

1 2
Doruk Önal
28/12/2015 10:46
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR