Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Uyuntu şarkılar gecesi
Sezon: 3 Bölüm: 8
Zeynep Önkaya elemelerin ilk etabında Şehrazat’ın Yalnızlığa Hüküm Giydim şarkısını söylemişti.
 
O Ses Türkiye Düello bölümünde yine tüm programlarda olduğu gibi "Şuraya çıktın, buraya indin, acayip bir tonunuz var, pesleri yandan verdin, tizleri düz verdin, seçim yapmak çok zor ama sen bir tık öndesin, tizler parladı, provalarda daha iyiydiniz," den oluşan konuşmalar dizini vardı.

Bu bölümde o kadar uyuntu şarkılar seçip öyle sıkıcı bir repertuar yaptılar ki, bir yandan reklamlar, bir yandan da sanki hayatlarının kararını vereceklermişcesine kırk saat hangi yarışmacıyı seçeceklerini düşünmeleri birleşince inanın çok zor izledim.

Acun'un çıktığı demirromens havuzlu site reklamı bile daha ilginçti. Allahın dağındaki yeşil alanlı, şelaleli, eşsiz peyzaj mimarili, konfor huzur ve güvenliğin bir arada olduğu, havuzların üstünde dekoratif köprülü bu proje O Ses Türkiye izleyicileri elbette herkes gibi normal evde oturamayacağından kendilerini ayrıcalıklı hissetmeleri için düşünülmüş.

Kal Benim İçin, Dön Desem, Gitme, Üflediler Söndüm, Demir Attım Yalnızlığa, Son Yolcu, Vur Yüreğim şarkı sıralaması böyle. Tek hareketli şarkı Mazeretim Var Asabiyim Ben. Onu da Hadise'nin takımından Özgür, Ali ve Erdoğan o kadar kötü söylediler ki yıldım. Ali şarkının sözlerini unuttu. Jüri üyeleri bunun kendi başlarına da geldiğini, çok yaşanan bir durum olduğunu bu yüzden şevkinin kırılmaması gerektiğini söylediler. Ama neticede Ali elendi ve Hadise Özgür ile birlikte devam etme kararı aldı.

Bahsetmeye değer belki de tek performans Murat Boz'un takımından,programın ilk bölümünde de yorumuyla ve hakimiyetiyle dikkat çeken konservatuar mezunu 41 yaşındaki yarışmacı Zeynep Önkaya ve Başak Alkan'ın Vur Yüreğim düeti. Murat Boz'un tercihi Zeynep'ten yana oldu ve beni hiç şaşırtmadı. Umarım ileride de Zeynep’ten çok güzel şarkılar dinleriz.

Ah bir de şu V/O'da bayan jüri üyeleri demeyin allasen. Kırotalk'a artık bir son verelim O Ses Türkiye.
 
 
 
 
Fotoğraf : Zeynep Önkaya © Hasan Örnekoğlu
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR