Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Üçte birin mutluluğu
Sezon: 1 Bölüm: 2

Patrick, Richie'yi eve atmaya hazırlanıyor.

Agustin, Patrick ile uzun zamandır birlikte yaşadığı evden grup seks yaparak samimiyetini, yakınlığını ve bağlarını bambaşka bir şekle soktuğu sevgilisinin evine taşınıyor. Oakland’a. Bu Patrick için kolay olmayacağı gibi, her ne kadar taşınan kendisi olsa da Agustin için de pek kolay olmayacak gibi görünüyor. Ama en azından acemi gey Patrick, evde yalnız yaşamaya başladığında daha atılgan olabilecek gibi görünüyor. Hem ne de olsa artık metroda tanıştığı ve henüz yatmamış olsa da görüştüğü biri var: Richie.

Dom ve Patrick, Agustin’in eşyalarını doldurdukları uyduruk bir araba (Kartal? Doğan? Araba modellerinden hiç anlamam) ile Agustin’in yeni evine yol alırken geçen gece yaşanan üçlü seks macerasından haberdar oluyorlar. Fakat görünen o ki bu durum yalnızca Patrick’i şaşırtıyor, direksiyon başındaki Dom bu durumla hiç ilgilenmiyor gibi görünüyor. Patrick’in acemi olmasına şaşmamalı, yol boyunca Agustin’e nasıl olup da grup seks yapabildiklerini, sevgilisini kıskanıp kıskanmadığını soruyor. Ve bu macera yeni eve kadar sürüyor, oradaysa zirveye ulaşıyor.

Patrick öyle örnekler veriyor ki Agustin’in kıskanması için, Agustin bana mısın demiyor! Bu kadar genişlik başka kimde görülmüştür bilemiyorum. Fakat Agustin zirveyi zorlayacak gibi görünüyor. Sevgilisi Frank kiminle ne şekilde ne yaparsa yapsın kıskanmayacağını söylüyor. Bakalım, ilerleyen bölümlerde gerçekten kıskanıp kıskanmayacağını öğreneceğiz. Burada enteresan sinyaller var gibi görünüyor.


Dom und Ethan.
 
Taşınma işi ve üzüntü dolu bakışların eşlik ettiği ayrılık sahnesi bittikten sonra Patrick ile Dom geri döndüğünde, Dom şimdilerde gayrimenkul işiyle ilgilenen eski sevgilisi Ethan ile buluşuyor bir kafede. Ve daha ilk andan ikilinin ilişkisinin altından çok sular akmış olduğu bulutsuz ve yıldızsız gökyüzünde yapayalnız duran dolunay kadar göz çıkarıyor. Ne kadar konuşsalar da işin artık eski günlere dönmeyeceği değil gözlerinden, her bir hücrelerinden okunuyor.

Patrick ise evdeyken yalnız, yapayalnız kalmış, yalnızlığın kuyularına düşmüş bir biçimde Meksikalı çocuk Richie’nin hassas bölgeleriyle ilgili derin bir araştırmaya giriyor. Agustin’in de söylediği gibi Richie sünnetsiz olabilir mi? Olsa ne yazar? Kaldı ki oraya hassas bölge demek de benim aklıma nereden geldi? Patrick evde sinek avlar ve internette fotoğraflara bakarken, Dom apartmanında yaşayan bir başkasıyla tanışıp hemen işi pişiriyor. İsim filan, hiç, hiç ve hiç önemli değil. İcraata bakıyor Dom. Gerisi hikâye. Ethan’ın numarasını da icraattan sonra ev arkadaşı kızla konuşurken öğreniyoruz. Dom, vaktiyle Ethan’a borç para vermiş ve şu an geri istemek için sancıdan sancıya yuvarlanıyor.

Tabii bu arada acemi çocuk Patrick, Richie ile ultra uyduruk bir yerde buluşuyor. Birbirlerinin derelerini, nehirlerini çözmek için sorular sorup duruyorlar birbirlerine. Patrick kuşkularını haklı çıkaracak ip uçları aramaya çalışıyor ya daha çok, şu an hiçbir şeyden emin olamıyor. Ta ki Richie’yi eve atıp sevişmeye başladıklarınla onun düğmelerini çözene ve çıkardığı abes sesle Richie’ye bütün masalı anlatmak durumunda kalana kadar. Bu durumda Richie gider mi, gider. Seks arayan, üstelik arkadaşlarıyla kendi dedikodusunu yapan, uzun sürmeyeceği başından belli bir ilişkiye atlar mı insan? Çok zor. Sonunda “farklı dünyaların insanlarıyız” geyiğine döner iş, olmaz yani.
 
Dom parasını geri alamazsa ortalığı birbirine katar mı katar!

Parasını geri almak için çırpınan Dom ise tam bölüm bitecekken atağa geçti, Ethan ile konuşmak için kaldığı otele kadar gitti ve parasını geri istediğini söyledi. Orada Frank öyle çevirdi ki kazı, bir daha kaç mevsim yanmaz bilemiyorum. Ama Dom kararlı, tam o anda süren iş buluşmasına bile naralarıyla çelme takmaya çalıştı ama pek başarılı olamadı. Başarılı olsaydı içimin yağları erirdi hani ama olmadı, belki sonra…

Bölüm biterken Agustin aslında hiç sevmediğini söylediği Unicorn tablosunu belki de sevgilisine koşulsuzca bağlı olduğunu ima edercesine sırf o istiyor diye evinin duvarına astı. Dom, 8000 Dolarının peşinden bakakaldı. Patrick ise kafesin kapısında duran kuşu kafesleyemeden elinden kaçırdı. En azından hepsi mutsuz değil. Üçte biri mutlu: Agustin. Bu da bir avuntu sayılabilir.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR