Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Tavşanlar da kükrer
Sezon: 2 Bölüm: 63

Sır, dikenli bir toptu bizim hikayemizde. Tıpkı bir önceki sezon Defne'de olduğu gibi bu kez Ömer'in karnında bu dikenli top. Kimseye anlatmak istemediği ama kendi içinde kendini yiyip bitirmesine sebep olan bu sır nedir bilinmez ama Ömer'i sadece psikolojik olarak değil fiziksel olarak da etkilediği ortada. Defne'ye anlatmamasını da Defne'nin üzülmesini istemediği için olarak düşünüyorum. Belki Defne'nin kendisini suçlamasına sebep olacak bir şey olduğu için.

Defne Hanım’ın da içinde kalmış Ömer Beyler’in sakallarına dokunamamış da... Bebeğim sen kan kusturmuyor muydun bu adama? İçinde ne fırtınalı durumlar varmış senin de. Dahası da var; aşkı için hazırlanan Ömer'ler ve aşkı için tek ayak üstünde kırk yalan söyleyen Defne'ler.. O Ömer'in "aşkım" dediği yerde bir erimediyseniz derhal o sahneyi tekrar izleyiniz; olmadı bir kulak burun boğaz doktoruna görününüz; Ömer İplikçi'den bahsediyoruz da burada.

Ömer İplikçi geldi vana kapattı, İngiliz anahtarı yıldız tornavida falan istedi musluk tamir etti ya, bildiğimiz musluk. Adam resmen çok amaçlı; al evine çizimse çizim, romantiklik Allahüekber Dağları,tamirse tamir... Elinden gelmeyen iş yok. Kız olsaydı kapıdan görücü eksik olmazdı yeminle. Yahu ben yine nerelere gitmişim, uyaran yok. Kız diyor ki "Saklan," bizimki keçilerin keçisi tabii "Hayatta saklanmam," diyor. Canım benim kızın abisi gelmiş, kızın evinde resmen basılmış durumuna düşmüş oluyorsunuz şu an ama yine de sen bilirsin. Bir de saklanmak için rüşvet istiyor. Ömer'cim n'apıyorsun sen allasen? Kız resmen fabrika ayarlarına geri döndü. Şimdi otur en baştan agucu gugucu konuşmayı falan öğret. Al gırdın.

Kaşla göz arasında Defne Ömer'in kol düğmelerini kaptırırken İso da Defne Ömer aşkı için kendini feda edip bıyıklı Sema'ya aşık oldu ya, helal be İso, dostluğun zirvesisin resmen. Ömer'in hiç kimse umrunda değil, bir Defne'si var, o da onun tek dünyası zaten. Bu yüzden munzurluğu üstünde, e haklı olarak Defne'nin kalp ritminde bir değişiklik oluyor ama Ömer'e verdiği tüm adrenalinleri yaşatma sözünden mi yoksa şu koştuğu kulvardan mı bilemiyorum. Evet evet şu çiğ tavukla yarıştığı kulvardan bahsediyorum. Bir insanın başına daha ne kadar zorluk gelebilir.

1 2 3 4
L'Appel du vide
06/12/2016 12:15
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR