Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
"Sonunda malum duyguyu hissedebildik"
Sezon: 1 Bölüm: 3

 

Muhteşem Yüzyıl Kösem bu hafta hareketli bir bölümle ekrana geldi. Anastasia kızımız bu bölüm yine dur durak bilmedi, hünkarın sıcak kollarından sıyrılarak kaçma yollarına teşebbüs etti. Haremin gizli dehlizlerinde karanlık bir sırra şahit oldu. Tabii başına gelmedik işler kalmadı. En son görüldüğü mekan Boğaz'ın derin suları idi. Bu esnada bir Yılmaz Şahin klasiği olan rüya alemlerine dalmıştı ki haremin dilsiz, cesur hatunu Gölge tarafından kurtarıldı. Hadi yine iyisin hatuncuk... Reyhan Ağa'nın hekimbaşını öldürdüğünü gören Anastasia bakalım ne zamana kadar bu sırrı saklayabilecek? Reyhan Ağa'yla ittifak mı yapacak yoksa kellesinin alınmasına mı sebep olacak?

 

Safiye, 40 senedir saraya kök salmış Venedikli Sofia! İki bölümdür düşünüyorum acaba nasıl bir numara çekip padişahı mum edecek diye? Beklediğim ataklar bu bölüm gerçekleşti. Bölüm boyunca Ahmed'i köşeye sıkıştırıp sonunda istediğini elde eden Büyük Valide, bölüm sonunda görünürdeki hizmetkarlarının eteğinden uzaklaşması ile bingo oldu. Lakin onun adı Safiye, meydanı iki koyunu bile güdemeyen Handan'a hiç bırakır mı?

 

Koyun demişken haremin cesur hasekisi Halime Sultan'a değinmeden olmaz. Sonunda kendisini haremin soğuk duvarları arasında salınırken gördük. İnsanın içinden geçeni şak diye anlayan Halime, Derviş'i bu bölüm bayağı gözüne kestirdi, bir ara asılacak sandım. Ben bu düşüncelere dalmışken onun hesapları çok başkaydı. Kuması, belki de bir zamanlar can düşmanı olan Handan'a akıllıca bir teklifte bulundu. Handan olmayan egosu ile Halime'ye yol verdi. Tabii bu durum çok sürmedi. Safiye'nin gazabına uğrayan Benli Haseki 'düşmanımın düşmanı dostumdur' taktiğine sığınarak kuması ile el ele verdi. Bakalım bu ikili Safiye ile baş edebilecek mi?


Fahriye Hanım Sultan ve Mehmed Giray aşkı hala benim için sönük duruyor. Fakat geçen bölüme göre daha iyiydi diyebilirim. Hiç değilse aralarındaki münasebetin seviyesini gördük. İkiliye yazılan replikler gayet hoş duruyor. Fahriye kaç yaşında pek merak ediyorum doğrusu; ellisine gelmiş gibi hayat enerjisi sıfır ve soluk benzi ile beni keder deryalarına sürüklüyor. Süslü validene çekseydin ya biraz kızım...

1 2 3
Haseki Özkurt
28/11/2015 14:00
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR