Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Şimdi köşeye sıkıştın Lester!
Sezon: 1 Bölüm: 5

Rahmetli karısından Lester'a kalan an

Geçtiğimiz bölüm muhteşem ikili Mr. Numbers ve Mr. Wrench ile talihsiz bir şekilde kodese düşen sevgili Lester'ımız, karısı ve polis şefinin öldüğü cinayette, tüfeğin nereden geldiği ve elinin bu şekilde nasıl yaralandığı konusunda geçmişe geri dönüyor. Gözünü açtığında ise aşağıda gördüğünüz gibi, kan ter içinde ve yine pısırıklıkta son nokta bir halde. Psikopat kovboyumuz Mr. Wrench, Lester'ın yaralı eline vurup, ağzına da kendi çoraplarını sokunca, Hess cinayetini kimin işlediğini ağzından kaçırıverdi. Lorne Malvo! Elindeki yaradan mı yoksa yaşadığı travmalardan mı bilinmez, Lester Minnesota soğuğunda kafayı da üşüttü. Kodeste gördüğü halüsinasyonlar sonucu süper polis Molly ile birlikte aynı ambülansla hastaneyi boyladı. Yol boyunca da bolca saçmaladı. Şimdilik köşeye sıkışmış görünüyor. Hem polis memuru Molly, birazcık da olsa ikna etmeye çalıştığı umursamaz polis şefi ve muhteşem ikili ensesinde boza pişiriyor.


Kara bahtım, kem talihim.


Kıyamam ya, havlu falan diyor şaşkın şey.


Size bu işin peşini bırakmayacağımı söylemiştim.

Polis memuru Gus'ın tuhaf komşusundan öğrendiği 'her şeyini bağışlayan adam' hikayesi zaten takık olduğu Lorne Malvo konusuna iyice takılmasına sebep oldu. Bir şekilde hem tekil olarak hem de Molly ile işbirliği halinde kovalamaya devam edecek. Paspasın altındaki anahtarı ustaca(!) bulan Molly kızımız, nasıl bir içgüdüsü varsa, Lester'ın bodrum katına inip bir tek çamaşır makinesinden huylandı. Arkasını açtı ama nafile. Cinayete ilişkin bir suç aleti bulamadı. Ama neden bulamadı ki? Lester çekici oraya saklamamış mıydı? Her şeyin suçlusu olan, karısıyla kavga etmesine sebep olan çamaşır makinesi, Lester'ın sırrını ortaya çıkarmadı.

Hayran olunası katilimiz Lorne ise hala marketler kralı Stavro ile uğraşıyor. Stavro'nun geçmişi ve onu Tanrı'nın cezalandırdığı düşüncesini iyice kanıksaması, 1 milyon dolar vermeyi kabul etmesine sebep oldu. Bu arada Lorne gelecek bölüm için iş başında ki, Stavro ile yaptığı konuşmayı kaybedip, asıl santajcı adamı kilere kitledi. O kadar soğukkanlı hareket ediyor ki, adama kilere girmesini söyledi, sanki hipnoz ediliyormuş gibi hiç sorgulamadan adamcağız kilere girdi ve üzerine kapıyı vidaladı. Ben de karşımda bu soğukkanlılıkta bir Lorne Malvo görsem, kendi kendimi bile kilitleyebilirdim o odaya o kadar açık konuşayım.


Kıyamam ben sana. Lester'ı arasana. Biraz cinayetlerden bahsedersiniz.

Daha ikinci bölüm itibariyle söylemeye başladığım, Molly'nin bu işin peşini asla bırakmayacağı gerçeği, bu bölüm de karşımıza çıkıyor. Kapıdan kaçsa, bacadan yakalayacak belli oldu. Bu bölümde Lester hastanede, Molly ve Gus Lorne'nin peşinde, Lorne Stavro ile uğraşırken bitti. Yine geçiş bölümü diyebiliriz aslında. Bir sonra ki bölümde biraz daha hareketli ve daha fazla soru işareti yaratacak bir bölüm olacak kanımca. Haftaya görüşmek üzere...
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR