Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
“Sevda geçmez”
Sezon: 1 Bölüm: 18

 

Yüreği kabaranların, kendini yalnız hissedip de aslında kalabalık olduğunu anlayanların, düşene yardım edenlerin, sevdaya saygı gösterenlerin dizisi Diğer Yarım ailesi olarak 18. bölümü de geride bıraktık, tü tüüü maşallah daha nice bölümlere inşallah :)) En son Mahşerin Dört Atlısı dedelerimiz iş başına geçip Afet sandıkları Zeynep Hanım’ı kaçırmışlardı. Hah işte tansiyonu bir düşüp bir çıkan Mümin Dede’mizin arabaya dokunmasıyla kornanın takılı kalması bir olunca mahalleli ayaklandıydı haklı olaraktan; peki bizimkiler ne çare buldular dersiniz? Asker uğurluyorlarmış :D :D :D Tahmin bile edemediniz di mi? Ben de öyle, kahkaha atarak ekran başında şok olmuş, mutlucuk olmuş bir şekilde kalakaldım zaten :D Neyse efenim asker uğurlayarak mahalleden çıktılar çıkmasına ama kaçırılanın Zeynep Hanım olduğunu anladıklarında bir tek Zülfikar Dede’miz mutlucuk oldu. :) Geri götürmeseler iyiydi lakin Afet'in hakkı yenmesin diyerekten geri dönüp yarım kalan operasyonu bitirdiler :D Olaylarr, olaylaar tabüsü. Meryem bir yandan, Ecevit diğer yandan derken Zeynep Hanım ve Asiye ne yaptı dersiniz?


Hahaa el ele verip bizim çılgın ve saf aşıkları ayırabilmenin yolunu aradılar :D Ama elleri boş kaldı orası ayrı... Görüyorsunuz yaa eyy seyircilerr çıkar uğruna bir araya gelmeyi kabul etti bu ikili, ey aaşkk sen neleree kadirsin? :D


Çooohh şekerleerr :)

Devran'ın Afet'i kaçırmasına tek sevinen kişi Dursun Dede’mizdi. :) “Aferin Devran,” diye diye bir hal olunca Devran da “Bileydim bu şekilde gözüne gireceğimi bu işi çoktan yapardum,” diyerek noktayı koydu. :) Bir parantez açarsam eğer geçen bölüm Devran'a dair bir detay yakalamıştım ama yazmayı unutmuştum. İlyas'ın yeri Dursun Dede’mizde apayrı bunu Ecevit üzerindeki yansımalarından anlayabiliyoruz. Bu hale içten içe içerlemiş yahu bu uşak. :( Devran'ın o halleri ne yalan diyim, içime dokunduydu bunu da dipnot olarak yazmak istedim..


Zeynep Hanım boş durmadı elbette. Anne olaraktan kızının hata yapmasını engellemeye çalıştı kendince. Psikolojik baskı uygulamak istedi Afet'in üzerinde ama cıkkss olmadı. Afet, Asiye'nin iş yaptırıp beğenmiyor oluşundan bunaldığı anda annesinin uyguladığı psikolojik baskı azalan gücünü arttırdı. Bilmeden motive etti yanisi Zeynep Hanım Afet'i. :)


Esma ve Tarık'ın halleri ise stabil. :D Mutlucuk olaraktan kendilerine bir yol çizmeye çalışıyorlar ama her yol hüzne çıkıyor. Onlar bir arada mutlucuk haldeler lakin etraflarındaki insanlar biraz hüzünlü. Hal böyle olunca da doyasıya yaşayamıyorlar aşklarını... Olsun beklemek de sevdaya dahil... Beklemek demişken;Zeynep'in bu halleri kanıma dokunuyor yahu... Gerçekten çok üzülüyorum Zeynep'e. Bağrıma basasım geliyor. Yalnızlığın kitabını yazacak kız az kaldı. :(Sabri Efendi <3<3<3 Zeynep'i bahçelerinde Nayino'ya bakarken yakalayınca hiç durmadı ve davet etti içeriye.. Sen ne güzel adamsın Sabri Efendi yahu! Tüm yaşananlara rağmen içindeki merhameti öyle bir dışa vurdu ki, burnumun direği sızladı, gözlerim doldu, yanaklarımdan yaşlar da süzülmüş olabilir orasını karıştırmayalım. (: “Bizim ortak noktamız Poyraz, ikimiz de çok seveyruz Kazuğu,” dedi. Yetmedi “Sevda geçmez,” diyerek teselli etti Zeynep'i. Yine yetmedi umursanmadığı için üzülüp duran Zeynep'e “Ben de kimsenin umrunda değilim. Ama sana bir şey söyleyeyim mi? Kimsenin umrunda olmayanlar kendü kendülerine yetenlerdir,” diyerek Zeynep'i tam yüreğindeki sızıdan yakaladı.. Sen gerçekten babasın Sabri Efendi yahu! Gerçekten de insansın! Ha şu gönlüme taht kurdun daa :DHaa şu caps ağır dram, hüzün, acı, sızı, mutsuzluk vs barındırır daa! :( Devlet Hala’yı sevmiyor oluşum, karakterin kötü oluşundan değil. Asıl sebep... Neyse yazmayayım siz anlayın benim halimi cancanlar :( Edaaa Ablaa duy sesimi yahuu, viiirrrme Sabri Efendi’mizii Devlet Hala’ya :( Olma mı? :( Peki :(Sevda geçmez, geçmesine de ha bu aşuklar nasul kavuşacaklar daa? :( Poyraz deniz üzerinde hasret çekerken, Zeynep de kendisini en iyi anlayacak, teselli edecek sevdiceğinde yanisi Nayino'sunda hasret çekiyor. :( Zeynep Poyraz'ı gerçekten çok ama çok seviyor. Bunu her hali, her hareketi, her sözü anlatıyor zaten... Poyraz da Zeynep'i seviyor lakin bu bölüm biraz çemkirdim kendisine! Kırdikeni mod on! Gemiye kaçak binen Esin hatununa gereğinden fazla anlayış gösterdin be yavrimu! Yahuu kızın tekin olmadığını anladın, altınları paraları hepiciğini götürdü tuttun yakaladın yine de akıllanmadın. :( Mutlucuk musun şimdi?


Kızdaki bu özgüveni Poyraz'a borçluyuz efenim! Saygılar!

Oğlunun özleminden denize koşan Sabri Efendi bile bu repliği duyunca ellerini geri çekti, tanışamadı kızla. Kii Zeynep ne haldeydi hepimiz gördük di mi cancanlar? :( Sen bekle, hasret çek, Poyraz'ın kararı ne olacak acaba diye sıkıntılara gark ol! Poyraz efendi yanında başka bir kızla insin tekneden. :( Tamam Poyraz'ım bilirim mert çocuksun, şefkatlisin, sevecensin, yardım seversin, babanın oğlusun, dadlusun, yahuşuhlusun öhöm öhöm dee niçin büle yapaysın? :( Tehlikeyi önceden sezip, ateş etmeliydin. Esin ateş etti ve etmeye de devam edecek gibi yaa, hadi hayırlısı...
Afet ve Devran evlerden atılıp, parasız kalınca çareyi Devran'ın teknede buldular. Hal böyle olunca bütün aile toplandı onları vazgeçirebilmek için.. Devran kararlı, Afet deseniz dünden razı olunca aileler tutuştu biraz da. Ehh Zeynep Hanım’ın kalpçiği de dayanamadı elbette. :( İnşallah kötü şeyler olmaz diyeceğim ama oyun mudur, yoksa kadıncağızın devreleri mi yandı nedir gelecek bölümde Devran'ı rahmetli eşi sanacak. (: Ouu baby evlerden ırak!

- Zülfikar Dede’mizin Zeynep Hanım’a sevdalanması gerçekleşti nihayetinde. Kovaladıkça kaçan ateş böceği misali Zeynep Hanım şu an kendisine, kızını kaçırdıkları için. :)

- Devlet Hala’nın yemek yaparken bir ara Nihat Hatipoğlu'na bağlanması güldürdü ne yalan diyim. (:

- Sedat görünümlü Arif'in yaptığı her plan Ecevit ve Meryem'i birbirine bir adım daha yaklaştırıyor :D Daa Tarık'ın annesinin aramıza katılmasıyla, kendisinin ipinin çekilmesi bir olicciik inşallah, amin...

- Meryem ve Ecevit demişken aynı dükkanda çalışmaya başlamaları güzel sahneleri de beraberinde getiriyor. :) Pek değinemedim ama n’apayım ortalık karışık :D

Diğer Yarım dizisini seviyoruz ve severek de izlemeye devam edeceğiz inşallah... Allah dizimizi reyting canavarlarından korusun. Amin! Ne diyorduk her yazımızın sonunda olduğu gibi; diğer yarısını bulanların mutlucuklukları daim olsun, diğer yarılarını bulamayanlar da tiiizzz vakitte bulsunlar inşallah. AMİİİİN :))

Sevgilerimle

Kırçiçeği
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR