Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
“Sen artık yoksun!”
Sezon: 1 Bölüm: 10

O gemi bir gün gelecek, ay pardon, Melisa, Melisa.

Birini kaybetmemek için en fazla ne yaparsınız? Çok uzun zaman beklediğiniz biri, sizi sevme ihtimalinin hayalini bile kurmakta zorlanacağınız biri, uğrunda herkesten vazgeçmeyi kabul edeceğiniz biri için en fazla ne yaparsınız? Güneş her şey demek Haluk için ve Haluk onu kaybetme fikrinin kıyısından bile geçemiyor. Peki, onu kaybetmemek için ne mi yapıyor?

Haluk’un kaza haberini henüz duymayan Güneş, Zafer’le yüzleşiyor. Zafer, "Ben döndüm buradayım," diyor, o sakin sakin konuştukça cinnet Güneş’in kapısını tekmeliyor. Meydan okuyor, "Kızlarıma yaklaşma," diyor ama ne fayda, giden döndü bir kere.
Haluk’un kaza haberi tüm aile fertlerine yayıldığında herkes bir uçtan hastaneye koşuyor. Sevilay başta olmak üzere Haluk’un başına toplanıyorlar. Ali tek bir şey soruyor, "Öldü mü?", sanki ölse geçecekmiş gibi tüm dertleri.
Haluk kazayı başından aldığı bir sıyrıkla atlatıyor; tabii ona Güneş’i geri getiren bir sıyrık olduğundan canını yakmaktan çok uzakta.
Çok değil bir süre önce "Seni çevremde istemiyorum," dediği Selin’le aynı bahçede beklemek zorunda kalan Ali, tavrını bozmuyor ama Selin için aynı şey elbette geçerli değil. Selin ne zaman kurcalamadan oluruna bıraktı ki, Selin ne zaman dur denilen yerde durdu; hiç, hiç durmadı.
Belki bu kez ulaşır kelimeleri kalbine diye daha da yaklaşıyor Ali’ye, özür diliyor, "Aramız böyle olmasın," diyor ama Ali’nin kalbinde çarşı pazar karışık. Bir kez daha tekrar ediyor Ali, bir kez daha en uzağa atıyor en yakınında tutmak istediğini.

Savaş’a markette rastlayan Mert, kızların dalga geçmesine engel olup ona destek olduktan sonra birlikte sahilde oturuyorlar. İkisinin de içinde aynı kişinin yası, aynı kişinin özlemi var. Mert, Melisa’nın yaşama ihtimalinin şu an içinde bulunduğu durumdan çok daha iyi olduğunu söylediğinde Savaş, mektup ve cd'den bahsedip bahsetmemesi gerektiğini sorguluyor.

Eskiden iki yakın dost olduklarından, düşman kalmaya daha fazla devam edemiyorlar, ne de olsa hala aynı kişinin yolunu bekliyorlar. Yolunu bekledikleri kişi ise birkaç metre arkalarında, Melisa, Rana’dan aldığı dönüş iznine nasıl tepki vereceğinde kararsız. Kabul edecek mi yoksa saklanmaya devam mı edecek henüz o da bilmiyor.

1 2 3 4 5 6 7
İrem Pelin Sönmezer 
22/08/2015 03:57
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR