Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Selin intikam almaya gönderilmiş
Sezon: 1 Bölüm: 3

Geçen bölüm sonunda Kartal’ı otel kapısında Selin'le Aziz’in arkasından bakarken bırakmıştık. Esra odasında bulduğu mektupla birlikte yıkıldı. Böylelikle üçüncü bölüme Funda Eryiğit’in döktürmesiyle başladık. Yalnız dikkatimi çeken Aziz Kartal’a karşı ne kadar sertse Esra’ya karşı bir o kadar yumuşak. Esra onun öz kızı ne var bunda diyeceksiniz. Ama Mert’e karşı bu şefkatini hiç göstermiyor.  Aynı şekilde Kartal’a karşı en ufak bir ‘hoş tutayım Esra’yı üzmesin’ duygusu da yok. Kartal’a sürekli olarak meydan okuyan bir hali var Aziz’in. Kartal’ın babası Osman ile söndüremediği hırsını oğlundan mı alıyor? Aziz- Kartal  sürekli restleşir haldeler.  

Bu kısa kaçışta herkesin ilk baktığı yer Emre’nin evi oldu. Özellikle Esra bıçak çektiğinde “Ama sen niye böyle yapıyosun yaa!” figanı ile Esra’nın anlık duygu değişimleri bizi hem korkuttu hem güldürdü. Esra’dan sonra bir de Aziz kolaçan etti evi. Yalnız Aziz’in eve girdiği andaki bakışı “Biz bu çocuğa ne kadar maaş veriyoruz ya!” bakışı gibi geldi biraz. Neyse, o arada Kartal eve dönmüştü. Esra sonunda mutlu bir sabaha uyandı. Kartal- Esra sahneleri çok iyi. Kartal’ın Esra’ya acımak ile kıyamamak arasındaki duygu gelgitlerini gördük. Bence Kartal Esra konusunda bize dürüst davranmıyor, zorla evlendirilmiş gibi yansıtıyor ama Esra’ya karşı kayıtsız değil. Madem hiç sevmiyor, madem zincirinden kurtulmak istiyor neden attığı adımı geri çekti? Fitili ateşlemişken dönmeseydi. Kartal konusunda emin değilim, biraz haksız gibi geliyor bana bu işte.

Tüm bunlar olurken Selin eve yerleşti yerleşmesine ama Aziz’den sonunda ufaktan korkmaya da başladı. Kartal’la ilgili konuşurken Aziz’in Kartal’a karşı hırsı Selin’in ürkmesine yetti. Ben Selin’in yerinde olsaydım o mezar sekansında işi bitirmiştim. İyi cesaret adamın evine yerleşti.

1 2
Sinem Kuş Çöplüoğlu
27/01/2016 14:30
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR