Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Scott ve Stiles’a 10 Dolar!
Sezon: 4 Bölüm: 3

Sessizliğim asaletimden!

Geldik bir yeni Teen Wolf Özetliyorum’una daha. Bu dizi gittikçe daha mı gerilimli oluyor yoksa bana mı öyle geliyor bilmiyorum. Dördüncü sezonun başından beri fragmanları ve bölümü izlerken adeta bir korku/gerilim filmi izliyormuşum havasına giriyorum. Tamam belki korkmuyoruz ama çekimlerle bize bunu vermek istediklerine eminim.

Bölümü Sean’ın kedisi Willow’u aramak için kapının önüne çıkma sahnesi ile açtık. Kedisini bulamayan Sean, uyumak için yatağına gittiği sırada kedisini yatağın altında kanlar içinde buldu. Aynı anda da annesinin çığlıklarını duydu. Sonunda dördüncü sezon tanıtımlarında gördüğümüz şu meşhur “Muted” abimizi görmüş olduk. Banyoya saklanan Sean’a iki seçenek sunan Muted, elinde baltası ile korku filmlerinden fırlamış gibi duruyordu. Sean’a aynayı kırıp onunla savaşmasını ya da bekleyip hayatı için yalvarmasını söyleyen Muted, bir süre daha gizemli kalacak gibi gördünse de ben çok beğendim. Neyse, Sean’a seçenek sunuldu ama Sean üçüncü bir seçeneği kullandı ve camdan kaçtı. İşte bu sahneden hastaneye gidene kadar neler yaşandı orası tam bir sır!


Duydum ki unutmuşsun gözlerimin rengini!

Bunlar olurken Hale’lerin evinde ise Kate’i bulması için Braeden ile anlaşma çabaları vardı. İstediği parayı ödediklerinde anlaşmayı yaptılar da. Peter Kate’i 117 milyonunu kurtarmak için isterken, Derek ise Kate’i bulup gözlerindeki bu değişime neden olanı anlamak istiyordu. Açıkçası bunu ben de merak ediyorum. Bu gözler neye göre değişiyordu ki?

Stiles ve Scott ise okula yeniden dönüp, lakros seçimleri için çabalama kararı almışlardı. Bu arada öğrendik ki, Scott Chris Argent’i aramış ve kardeşinin geri döndüğünü söylemiş. Pardon mesaj atmış. Burada Scott ve Stiles’in muhabbetlerine çok güldüm. Tabii, Scott’un başındaki tek sorun Fransa’yı aramak için kontörünün olmaması değildi. Okula yeni gelen Liam’ın çok iyi bir lakros oyuncusu olmasıydı. Liam’ın özel güçleri olduğunu düşünen ikili bölüm boyunca bunu araştırdı.

Buraya kadar olan süreçte Sean’a ne oldu hiç anlamadım, siz?

Aynı dakikalarda bize bölümün başında korku dolu dakikalar yaşatan Sean sonunda hastaneye elleri kolları kan içinde geldi. Tabii ki her zamanki gibi yine nöbetçimiz süper hemşire Melissa McCall’dan başkası değildi. Sean’ın evine gidip, evde balta ile deşilmiş olan babası, annesi ve abisini bulan Şerif Stilinski ve Melissa çocuklara bu durumu söyleyip söylememe konusunda tartışıyorlardı. Çünkü ölümler ısırık yarası ile olmamıştı. Nasıl olsun ki adamın ağzı yoktu resmen yahu!

Kira ve ailesine döndüğümüzde, durumlar biraz karışıktı. New York’a geri dönmek isteyen Yukimura ailesine karşı gelen bir Kira vardı. Tabii annesi hemen Kira’nın Scott için gitmek istemediğini anladı. Yalnız Kira’nın aklı bu konuda biraz karışıktı çünkü Scott ile arasındakinin tam olarak ne olduğunu bilmiyordu.

Scott ve Stiles Liam’ın peşinde demiştik ya, işte antrenman sonrası Liam’ı sıkıştıran ikili onun bir çeşit kurt adam olup olmadığını araştırıp durdular. Kesinlikle ters giden bir şey vardı ama ne? O hala meçhul!

Matematikten korktuğum kadar Berserkerlerle savaşmaktan korkmam.

Geldik en güldüğüm sahneye. Malia matematik sınıfına adımını atar atmaz, tahtada gördüklerinden “korkup”, geri dönüyordu ki onu hep destekleyen Stiles tarafından zorla sınıfa geri sokuldu. Stiles’ın zoru ile derse giren Malia’yı hoca “gönüllü” olarak tahtaya çıkarttığı zaman Malia’nın sinirle Stiles’a hırlaması ise neden bu ikisini yan yana görmek istediğimi bir kere daha kanıtladı. Lydia’nın Malia’ya yardım etmesi de bu ikisinin arkadaşlığının ne kadar güzel olacağının bir kanıtıydı.

Sean’un ailesinin katliamını duyan ekip, işin peşine düşüp düşmemek konusunda tartışsalar da bu işten uzak durmaları teknik olarak pek mümkün değil sanırım. Ne oluyorsa bu kasabada oluyor ve işi hep bizim çocuklar çözüyor zaten. Aferin böyle devam!

Orucunu da açtı, hadi Allah kabul etsin!

Bölümün en anlam veremediğim sahnelerinden bir tanesi de Muted adamın boynuna soktuğu o boru ile ne yaptığıydı. Besleniyor mu ne yapıyor bilemem ama ekranda çıkan o karmaşık kelimeler size de Lydia’nın defterine yazdığı notları hatırlatmadı mı? Hani şu Malia’nın bakıp bakıp anlam veremediği matematik notları. Kız haklıymış zaten matematiği anlamadığını söylerken.

Şuraya da biraz Alfa gücü katalım.

geliyor… geliyor… tuttum!

Lakros sahneleri ise her zamanki gibi çok komik ve görsel anlamda çok güzeldi. Bu diziyi hep eleştirsem de bazı şeyleri yapmayı da çok iyi biliyorlar bana kalırsa. Stiles’ın beceriksizlikleri, Scott’ın kurt özelliğini kullanmadan Liam’ın foyasını ortaya çıkartma çabaları ve koçun komik tepkileri ayrı ayrı izlenesi sahnelerdi. Malum dizi MTV’de olunca müzikler de çok hoş. Lakros antrenmanına “sevdiği adamları” desteklemeye gelen Malia ve Kira ise ayrı hoşluk katmıştı. Sahada Liam’a karşı birlik olan Stiles ve Scott sonunda Liam’ı, Scott’ın biraz(!) kullandığı alfalık gücü ile hastanelik ettiler ve ne geldiyse başlarına bu yüzden geldi. Bu duruma sinirlenen koçun attığı topu refleks ile yakalayan Kira ise yakında lakros takımına girecek gibi görünüyor. Ben cidden Liam’ın bu tüm topları kurtarma becerisinin nereden geldiğini merak ediyorum.

Parrish’in cesareti, Lydia’nın aklı = mükemmel takım!

Şerifin adamı Parrish ise Sean’ların evinde birinin dolandığını görüp içeri girdi ve Lydia ile karşılaştı. Sevgili Lydia’mız yine ölümün kokusunu almış ya da sesini duymuş ve soluğu evde almış. Bu ikilinin de çift olmasını isteyenlerin olduğunu biliyor muydunuz? Geçen hafta yapılan Derek-Lydia güzelliğinden sonra bu hafta da başka bir yakınlaşma ile akıllarımızı karıştırdılar. Sanırım olası her çifti deniyorlar. Lydia ve Parrish arasındaki konuşma gerçekten güzeldi. Parrish bundan sonra biraz daha aktif olacakmış izlenimi verdi bana.

Lydia ile Parrish’i destekleyenler olur da Breaden ve Derek destekleyen olmaz mı? Derek’in gözlerindeki değişimi anlamış olan Breaden, bizi de merakta bırakan şeyler söyledi. Her şey gözlerde saklı! Eh orasını biz de anladık ama Derek’in gözleri neden değişti? Ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa gerçekten var mıydı bilmiyorum ama daha önce dizide mavi, sarı ya da kırmızı göz renklerinin ne anlama geldiği açıklanmamış mıydı? Hatta ilk bölümde Araya, Scott’ın kırmızı gözlerine bakıp ne tür bir alfa olduğunu anlamıştı değil mi? Bu dizi ile ilgili kafa karışıklığım yine bu sahnelerle baş gösterdi.

Biri daha fazlasını mı istemişti?

Bölümün başından beri Scott ile konuşamayan Kira ise Scott’ın yanlışlıkla verdiği öpücüğün etkisinde koridorda beklerken, Scott tarafından yaptığının yanlışlıkla olduğuna dair bir takım sözler duyup üzülse de, Scott’ın fikir değiştirmesi ile sonunda istediğine kavuştu. Yani “daha fazlasına”! Bu çifti de sevmemek elde değil sanırım. Çok şirinler.

Hani ders çalışacaktınız Stiles? Çok şirinsiniz!

Muted adam meğer Lydia ile konuşuyormuş!

Scott hastanede Liam’ın başında beklerken Malia da Stiles ile evde ders çalışıyordu(!). Malia bu işe çok gönüllü olmasa da Lydia’nın notlarını ortaya çıkararak matematikte gösteremediği başarıyı burada gösterdi. Bu sahnenin hoşuma giden bir diğer yanı ise Stiles ve Malia için yazılan paralel sahnelerdi. Hepimiz hatırlarız üçüncü sezonda Stiles’ın kafayı bozduğu ve akıl hastanesine gitmesine neden olan olayları. İşte bu olaylar sırasında, olaylara anlam kazandırmak için kullandığı kırmızı, sarı ve yeşil renkteki ipler ile Malia’nın ders çalışırken kullandığı kırmızı, sarı ve yeşil renkli kalemler çok güzel bir detaydı. Stiles’ın bu benzerliği çözmesi ve Malia’ya bakışları çok güzeldi. Piştt çocuklar önce DERS!

Dayanamadım, orucumu bozdum.

Yakalarsam… Isırırım!

Lydia ve Parrish’in Sean’ın evindeki macerasına geri dönecek olursak eğer, Lydia’nın sayesinde evdeki gizli bölmeyi bulan ikili, hepimizi şaşkına düşüren bir sahneyle karşı karşıya kaldılar. Torbalar dolusu ceset! Durumun farkına vardıklarında ise Lydia hemen Scott’ı aradı ve bu sayede Melissa McCall bir kez daha ölmekten kurtuldu. Kendisinin Wendigo diye adlandırdığı şeye dönüşen Sean, Liam’ı da alıp çatıya çıkınca Scott bir alfa olarak olaya el attı ve Liam’ı kurtarmak için Sean ile savaştı. Tabii bu arada feda ettiği bir şey vardı. Hepimiz hatırlarız sanırım Araya’nın ilk bölümde Scott’a kimseyi kurda çevirmediği için ses etmemesini. Zaten bu sözden sonra Scott’ın başının bununla belaya gireceğini söyleyenler olmuştu. Nitekim düşündüğümüz gibi oldu ve Scott Liam’ı ısırarak onun kurda dönüşmesine neden oldu gibi görünüyor. Peki Liam’ın önceki güçleri nereden geliyordu ki?

Son olarak olaya dahil olan bir diğer isim ise Muted adamımızdı. Çatıya gelip Sean’u öldüren ve bir nevi Scott’ı kurtaran Muted adamın amacını hala anlayamasak da nedense iyi bir şey çıkacakmış gibi hissediyorum.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR