Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Savaş mı istiyorsun? Hadi o zaman!
Sezon: 5 Bölüm: 6

" style="font-family:book antiqua,palatino,sans-serif;font-size:medium">Rekabetin gerginliği Alicia'nın yüzüne yansımıştı.

Bir zafer kazandığınızda nasıl uyanırsınız? Mutlu? Telaşlı? Rahat bir uyku çekmiş? Peki ya mağlubiyet sonrası? Uyuyabilir misiniz? Sabahı nasıl edersiniz? Hırs dolu mu kalkarsınız? Yoksa yenilgiyi kabullenme safhasını mı atlatmanız gerekir önce? İşte üç esas adamımızın efsane bir bölüm sonrası sabahı nasıl ettiklerini tecrübe ettik bu bölüm. Ve tabii ki savaş kansız ama en sert haliyle başladı.

Diane’in sabahıyla güne uyandık. Avukat olarak son gününü geçirecek olmanın telaşı, önceki gün yaşanan mağlubiyet hissi ve hakim olup olmayacağının belirsizliği ile güne en zor başlayan Diane oldu. Güne ikinci uyananımız ise Will Gardner’dı. Yatağında güzel mi güzel bir kadın, kendini ilişkinin akışına bırakmış bir Will ile karşılaştık. Alicia’dan yediği darbe yine bir başka kadına kucak açmasıyla sonuçlandı. Ben bu ilişkinin biraz olsun sürmesinden, dizinin biraz olsun ilişkisel entrika ile şenlenmesinden yanayım. Özellikle bu güzel kadının Will’den şakayla karışık çocuk istemesi sanki gelecek için bir ipucu gibi geldi bana. Ne dersiniz? Will, baba mı olacak?

Alicia ise mis gibi bir uyku çekmiş olarak güne başladı. Odasının dışında ise bir an önce kurtulması gereken bir düzen onu bekliyordu. Evi ofise dönmüş, kızı ile genç avukatların bir arada olması da onu rahatsız etmişti. Alicia’nın yine dört koldan yetişmesi gereken bir sürü işi varken bir de bunlara Marilyn Garbanza eklenmişti. Marilyn’in etik komisyonu başkanı görevini yerine getirmesi bir yana hamilelik sürecini de birebir yaşadık. Alicia ile elektrikleri tuttu gibi de o elektrik bir de Peter Florrick’le tutar da alev alırlarsa seyreyleyin cümbüşü! Marilyn’in hamile olması ise yörüngeyi ne yöne kaydıracak göreceğiz.


Şirketten apar topar ayrılınca Alica’nın evinde çalışmak zorunda kalan ortakları acı bir sürpriz bekliyor.

Bu arada Alicia/Cary, Lockhart/Gardner sürtüşmesini yansıtacak bir dava ile bölümlük davalarımıza da tekrar geri döndük. Bu davaya müdahil olanlara, Diane’in eşi Kurt McVeigh de eklenince Diane’in gününün kabus gibi geçmesi artık kesinleşmişti. Diane ile Kurt’ün arasında hem çekim hem de çatışma sahneleri izleyeceğimizin sinyallerini önceki bölümlerden almıştık da bu kadar erken ve Diane’i zorlayacak bir zamanda olacağını düşünmemiştim. Yanılmıyorsam Diane’in ilk kez bu kadar zayıf düşmüş halini gördük. Kısa sürede her şey o kadar üst üste gelmişti ki Lockhart/Gardner’ın ‘demir leydi’sini, ağlarken görmek kaçınılmaz olmuştu. Fakat Diane’in vazgeçmeye hiç niyeti yoktu. Bölümü bir mağlubiyet (hakimlikten el çektirilmesi), bir de zaferle kapattı. Müvekkil, Lockhart/Gardner’da kalmıştı, Diane ise Peter Florrick’in beklediğimiz hamlesiyle yuvasına geri döndü.


Lockhart/Gardner’ın ‘demir leydi’si Diane’in hıçkırarak ağlayacağını söyleseler, inanmazdık; gördük.

Bölüme dair birkaç ayrıntı:

-Nancy Crozier: Seviyorum bu kadını. Hakimlere kendini sevdirmeye çalışırken ki sahte çıtkırıldım tavırlarına karşılık rakiplerine gösterdiği pençelerini seyrederken muzip bir gülümseme beliriyor yüzümde. Kendisini tekrar tekrar görmekten keyif alıyorum.

-Grace Florrick: Gittikçe güzelleşiyor ve aynı oranda ilgi çekmek için çabalıyor sanki. Bu bölümde silahlara karşı kayıtsız kalmaması ise Grace’in gelecek bölümlerde Alicia’nın başına işler açabileceğinin göstergesi.


Alicia ve Will kıyasıya mücadele eden iki hasım şimdi. Bizce hep öyle kalmayacaklar.

-Alicia – Will: İkili arasındaki çekim aynı firma içerisindeyken durulmuştu. Şimdi başlayan rekabet sanki ikilinin arasındaki kıvılcımı birbirini kaybetme korkusuyla tekrar alevlendirecek gibi. Bunu konuşmak için belki erken olabilir tabii ama ben o masada gelecekte yine ihtirasına yenik düşen Alicia-Will ikisini görür gibi oldum.

-Alicia – Kalinda: Bu ikiliyi sezon başından beri konuşmayı bırak yan yana bile görmedik. Sebebini gerçekten çok merak ediyorum. Hatta merakım o kadar büyük boyutlara ulaştı ki ihtimalleri gözden geçirirken “Archie Panjabi ve Julianna Margulies arasında bir sürtüşme mi var acaba?” diye düşünmedim değil. Herhangi bir haber bulamadığım içinde bu ihtimal için kesin bir şey diyemiyorum. Bir diğer ihtimal ise sadece ikisinin odak noktası olacağı bir bölümün bizi beklediği. Senaristler, bizi bu karşılaşma için hazırlıyor olabilir. Bekleyip görelim.

-Diane – Will: Diane’in firmada kalma isteğini Will’e söylediği sahnedeki Alicia-Peter hakkındaki diyalog oldukça ilginç ve güzel bir göndermeydi. Bunu da es geçmiş olmayayım.

Will: İstediği şekilde karısını incitebiliyor ama başka birisi incitmeyi denediğinde, mutlak surette vahşileşiyor.

Diane: Şişirilmiş Bill ve Hillary.

Alicia/Cary, vergi firması Wallis&Frey’in ofisini gözüne kestirmişti ama yine bir firmaya bağlanmak istemiyorlardı. Will, Wallis&Frey’i satın alarak onları bu dertten kurtardı (!) ve yine ofissiz bıraktı.

Bu kritik hamleler göründüğü üzere Will ve Alicia’nın kalbini yerinden oynatırcasına çarptırıyor, peki ya sizin kalbinizin durumu nasıl?

Bu raundun galibi Lockhart/Gardner oldu, Alicia/Cary de el mecbur önlerinde müsabakalara bakacaktı.

7. Bölümün değerlendirmesinde görüşmek üzere, geç kalmayın.
*Fotoğraflar: CBS’in resmi internet sitesinden alınmıştır.
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR