Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Poyraz Kareyel küllerinden yeniden doğuyor!
Sezon: 3 Bölüm: 73

“Zülfo’cum evlenek mi?”

Veeee evlilik teklifi edemeyip evlilik teklifi alanlarda bugün Zülfo var :) Ya arkadaş o nasıl sahnelerdi. Çocuk ne yapsa, ne düşünse olmuyor. Artık bunlar bir işaret deyip vazgeçecek diye düşünmeye başlamıştım ki bizim sıpa gözlü Meltem ters köşe yapıp Zülfo’ya evlenme teklif etti. Yürü be Meltem! Adamın dibi Zülfo’ysa sen de kadının dibisin benim gözümde. Kadın seviyor, hayatını sadece Zülfo’yla geçirmek istiyor ve evlenme teklifi ediyor. Bu biz kadınlara bir ışık olsun. Hep karşı taraftan beklememek lazım. Seviyorsan git konuş bence cümlesini, seviyorsan git evlenme teklif et bence diye değiştiriyorum :)

Sonra ne mi oldu? Zülfo evet dedi. Ve ‘’Allahım bu günleri de gördüm ya, gözüm açık gitmez artık,’’ deyip yüzüğünü seve seve ilerlerken “Orhan Solmaz’ı tanıyor musun?” diye bir ses. Tam seviniyoruz gülüyoruz sonra ağzımız açık bakakalıyoruzz. Bunu hep yapıyorsun Ethem Bey’ciğim sana da aşk olsun. Neyse; ananem derdi ki dua ederken eksik ediyorsunuz ondan mutluluğunuz yarım kalıyor. Al işte tipik örneği Zülfo. Bu günleri gördün öteki tarafa gözün açık gitmen an meselesi. Allahım inşallah sen Zülfo’nun ne demek istediğini tam olarak anlamışsındır. Amin.

İşin asayiş bölümüne geçecek olursak. Asayiş diyorum aklımıza Mümtaz geliyor, Başkan geliyor Eda geliyor ama artık Nevra da gelecek. Kadın var ya örümcek gibi her yere ağ yapmış. İstediği yere girebilir, çıkabilir hiç sıkıntı yok. Öncelikle Eda’ya çok ama çok üzülüyorum. Gerçekten zor bir durum. Ama toparlanacak. Tabii bu toparlanma sürecinde dilerim tekrar bir hata yapmaz. Yıllardır aradığı sevgilisi meğer Nevra’nın emrinde çalışıyormuş. Bir tık ötesindeymiş de görmüyormuş. Şaka gibi. Ve bir başka şaka ama gerçek olan bir şey Mümtaz’a yapılan “Kerem’i bırakmazsan kadınla uygunsuz olarak çekilmiş görüntülerini yayarız” şantajına ‘’yav he he’’ deyip geçmesi. Tabii biz şok! Poyraz Yavuz’un ölürken elinde gördüğümüz düğmenin Nevra’ya ait olduğunu sonunda anladı ve bunu Mümtaz ve Başkan’la paylaştı. Tabii ki inanmadılar. Bu bir şekilde ispat edilmeli deyip oyunu Nevra’nın istediği şekilde oynamaya başladılar. Nevra; Başkan’ın istifa etmesini, onun yerine Mümtaz'ın geçmesini ve Kerem’in serbest bırakılmasını birinin aracılığıyla Mümtaz'a iletti. Bunun üzerine Başkan istifa ettiğini söyledi, Mümtaz da Kerem’i ancak örgütün başındaki insanla tanışırsa bırakacağı şartını koştu. Ve dedikleri gibi oldu. Kerem’i iade ederken Nevra’yı gördüler ve örgütün başında Nevra’nın olduğunu anladılar. Dilerim artık bir üst levele geçip Nevra’yı tenhada sıkıştırırlar.

Tüm bunlar olurken Poyraz’la Ayşegül özlemini kurdukları hayallerini gerçekleştirmek için ev bakmaya başladılar. Ve işte o ev! Twitterda Poyraz’ın evinden tüm eşyalarının çıkartıldığını, evin boşaldığını ve artık o evde çekim olmayacağı yazısını okumuştum. Bunu yazan kimse benim elimden çekeceği var. İşte an itibariyle gördük miiiiiis gibi çekimler oldu o evde ve olacak:) Poyraz’ın eve girişiyle benim gözlerimdeki yaşlar da bir bir dökülmeye başladı. Sanki ben döndüm evime, ben kavuştum! Sinan’la sarılarak yerde yatmalarıyla evinin her köşesindeki anılarını bir bir hatırladı, bize de hatırlattı. O ev kuru-pilav,-cacık üçlüsünün geçmişiyle dolu. O sadece bir ev değil bir sığınak, bir liman. Ve o limanda sevgili Poyraz Karayel’in küllerinden yeniden doğacağına ben de inanıyorum. Ayşegül'ün mumlarla dolu o eve girişi Poyraz’la dans edişi, ona sarılışı, onu öpüşü şahaneydi. Dejavu’nun alasını yaşattılar bizlere. Televizyona uzanıp böyle ikisini bağrıma basasım geldi. Siz hep mutlu olun! Siz mutlu olun ki dünya biraz da olsa güzelleşsin. Başınıza onca şey gelse de ve hala geleceğini bilsek de hatta ve hatta bundan emin olsak bile, Poyraz ve Ayşegül birlikteler ya, olsun diyebilelim. İnşallah oradaki mumlar gibi ışığınız hiç ama hiç sönmesin. Çünkü; mesela bakın bu kadar güzel bir şeyden bahsederken Çınar'ın son dakika golü bile benim zerre umrumda değil. Oh oldu gördü Ayşegül'le Poyraz’ı öpüşürken. Yalnız o bakış gözümün önünden gitmiyor, sanırım başımıza bela olacak Çınar kardeş. Hikmet’in Poyraz olduğunu bilse belki yine bir delilik yapmaz ama yan evdeki evli ama yakışıklı Hikmet’i Ayşegül’le görünce kim bilir neler düşündü göreceğiz. Haftaya görüşmek üzere sevgiler.

1 2
Neslihan Abacı
26/12/2016 10:08
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR