Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Paramparça hayatlar
Sezon: 1 Bölüm: 20

Merhabalar.

Her hafta olduğu gibi bu hafta da Paramparça'yı soluksuz izledim ve naçizane yorumlarımı sizlerle paylaşmak için artık her hafta Ekranella’da olacağım.

Binicilik klubünde Cansu adına verilen parti sırasında herkes toplanmış kızımızın milli takıma seçilmesi kutlanırken; Hazal kıskançlık kriziyle gizlice ahıra girip Cansu’nun en mutlu gecesini burnundan getirmek için yangın çıkartmaya çalıştı ve başardı da. İşini temiz bir şekilde halletiğini sanarken hem elini yaktı hem de ummadığı birine  yakalandı.  Gülseren!!!

Olay sabahı Gülseren okula gidip Hazal'ı gözlerken çöpe bir şey attığına şahit oldu. Akşamki kaçak göçek hallerinden şüphelendiği için "Yangını sen mi çıkarttın?" diye sordu ama Hazal tabii ki inkar etti. Hazal'ın agresif hallerinden şüphelenen Gülseren işin peşini bırakmayıp çöpe baktığında gece giydiği yanmış ceketi görünce  şüphelerinde haklı olduğunu anladı.

Cansu'nun itfaiyenin ahırı söndürme çalışmaları sırasındaki feryadı içimi burktu. Çok üzüldüm kızcağıza. Ne bilsin Hazal'ın kendisini bu denli kıskandığını... Yangını Hazal'ın çıkardığını umarım kısa zamanda öğrenir de gözünü açıp insanları çok yönlü tanımaya başlar.

Kutlama gecesi Dilara, Cihan'ın davete Gülseren'le gelmesini hazmedememiş olacak ki erkenden ordan ayrıldı ama Solmaz'ın dedikodu malzemesi olacağı aklının ucundan bile geçmedi!!

Cansu, Cihan, Gülseren eve döndükten sonra Cihan yangını çıkartanın Özkan olabileceğinden şüphelendiğini söyler. Doğal olarak Cansu bir kez daha yıkılır. Gülseren, Cansu odasına gittikten sonra gerçekleri Cihan'a anlatır.

Gelelim Keriman'a; şüphesiz yine süperdi. Onca olayın arasında kahkahalarla güldürdü izleyenleri. Hele bir biberi reçele bandırışı vardı ki sormayın gitsin. Acaba deneyen var mı? Güzel oluyor mu ki? (Kafamda deli sorular?)

Evet Keriman'a devam edeceğim ama sıra Hazal'ın itirafında. Güzel kızımız sonunda babasıyla başbaşa bir ortamdayken her şeyi itiraf etti. Tabii ki ne amaçla yaptığını da... Amacı Cansu'nun daha fazla eğlenip mutlu olmamasıymış. Onu değil de Cansu'yu daha çok sevdiği için kıskandığını da açık açık söyledi Cihan'a. "Ona aşkım diyorsun bana demiyorsun, onun numarası telefonunda aşkım diye kayıtlı, benim değil," gibi bir sürü neden sıraladı Hazal. Bu duyduklarından sonra Cihan Hazal'a nasıl yaklaşacak, Cansu'ya davrandığı gibi sevgi dolu davranabilecek mi bunu zaman gösterecek tabi...

Bu arada  yeni mecnunumuz Osman da boş durmamış. Keriman’a kutu dolusu şöbiyet alıp kapısına dayandı ama Keriman adamcağızı içeri bile almadı. Eee tabii, Osman'ın şanı hapisten çıkartana kadardı.  Böylece Keriman'ın aklının hâlâ Rahmi'de olduğu konusunda yanılmadım. Keriman Osman'ı içeriye kabul etmedi ama getirdiği şöbiyetlere hayır der mi hiç? Dedikoducu komşusu Hacer'le beraber müthiş bi tatlı ziyafeti çekmeyi de ihmal etmedi. Vallahi ne yalan söleyeyim o sahnede o mis gibi tatlılardan canım çekmedi değil hani. Onlar şöbiyetleri götürdükçe ağzım fena sulandı. Ah be Keriman, senin bu şapur şupur yeme şeklin yüzünden başımız kilolarla derde girecek... Şaka bir yana Keriman bu dizinin rengi, balı, kaymağı... Nursel Köse'ye bizleri Keriman'la tanıştırdığı için sevgilerimi sunuyorum.

Biraz da Solmaz diyelim... O da az değil. Güya Alper'den korkuyor, totosu üçbuçuk atıyor ama yine de Dilara'nın kuyusunu kazmaktan geri kalmıyor. Solmaz yemedi içmedi, başka konu yokmuş gibi, Gülseren'in ödül gecesi giydiği kıyafetin olduğu bir dergiyi eline alıp  moda evine gitti ve başladı dedikoduya. Başladı başlamasına ama bilmediği, Dilara'nın da orda olduğuydu. Soyunma kabininde kendisini dinleyen Dilara'nın birden karşısına çıkmasıyla utancından yerin dibine geçti. Dilara da Solmaz yüzünden rezil olmayı hazmedemeyip kendisiyle bir daha görüşmek istemediğini söyledi. Dilara tabii ki haklı. Ben de olsam ben de görüşmek istemezdim.

Bu arada her şeyden habersiz Alper beyimiz Dilara ile arayı sıcak tutma peşinde ama nafile!!! Nasıl mı? işte cevabı:

Bizim muhteşem üçlü; Dilara, Rahmi ve Candan, Alper'i kendilerinden tümüyle uzaklaştıracak bir plan yaparlar. Dilara Alper'e şirketteki haklarının yönetim vekaletini elinden aldığını söyler. Dilara bununla da kalmaz, sabah moda evinde Solmaz'ın yediği naneleri bir bir anlatır. Alper Rahmi'nin kafasında yamulttuğu levyenin kendisinde olduğunu söyleyerek atağa kalkışır ama başarılı olamaz. Çünkü Rahmi bey bombayı sona saklar ve patlatır. Alper'in Cihan'ı yaraladığı gecenin kamera kayıtlarını muhteşem üçlümüz kahkalar eşliğinde Alper'e de izletirler. Fena köşeye sıkışan Alper her şeyden sorumlu tuttuğu Solmaz'ı evden atar. Ne demişler; Allah'ın sopası yok! Solmaz bakalım başını sokacak bir yer bulabilecek mi meraklardayım...

Rahmi Bey’de plan çoookk... Alper'i bitirdikten sonra Cihan için de planı vardır. Şöyle ki; daha önce Cihan'ı Gülseren'den koparma amaçlı yaptığı plan boşa çıkınca bu defa tam tersi bir plan hazırlığında. Bunun için Alev'i seçer. Alev ki ne Alev....

Gülseren işleri daha da büyütecek gibi... Daha dün sadece cookie ve börek siparişi alan Gülseren bir de pasta siparişi aldı. Gülseren pastasını yaparken o sırada evde  ayaklı karizma Cihan Bey’imiz Cansu ile güle eğlene suşi yapıyordu. Vay be Cihan Bey’imiz  de ne marifetliymiş. Sahneyi izlerken kendimi; "hayatta çiğ balık yemem dememe rağmen Cihan'ın elinden suşi yerdim herhalde," demekten alıkoyamadım.

Hazal yanan kolunun enfeksiyon kapmasıyla düşüp bayılınca yardımına tabii ki Cihan ve Gülseren koştu. Olayı öğrenen Dilara,  Emine ve Sema'yı haşladıktan sonra soluğu hastanede aldı. Cihan ve Dilara birbirlerini sen nasıl annesin/sen nasıl babasın diye suçlarken Hazal kızımız artık dayanamayıp “Yeter!” diye ikisine bağırdı. Böylece psikolojisi iyice alarm veren Hazal sonunda sesini duyurdu da kızımızı psikoloğa götürmeyi akıl edebildiler. Gerçi Hazal'ın psikoloğa söylediklerinden sonra doktorun “Sizin işiniz ilaçlık canım,” demesini de bi rbeklemedim değil. Aman kızımız iyi olacaksa o konuşsun biz dinleriz, ne yapalım artık.

Gelelim final sahnesine... Az önce bahsetmiştim Rahmi Bey bu defa Gülseren'i Cihan’dan ayırmak için harekete geçti. Yardımcısı ise silikonları ve  botoxları ile ağır silahlanmış Alev... Cihan bu defa da bu işin altından Rahmi ve Dilara'nın çıktığını öğrenince neler yapar, kestirmesi güç. Cihan tuzağa düşerken,  çekilen fotoğraflar da Rahmi Bey'in mail kutusuna düştü. Gülseren ne tepki verecek hep birlikte göreceğiz. Fotoğraflar patlayınca, Cihan gerçeklerin peşine düştüğünde Rahmi Bey ve Dilara pirincin taşını nasıl ayıklayacak çok merak ediyorum.

Haftaya görüşmek üzere hoşçakalın…

YORUMLAR
BUNLAR DA VAR