Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Paramparça’da herkes çok mutsuz
Sezon: 3 Bölüm: 74

Kırgınlıklar, pişmanlıklar, hayal kırıklıkları, şüpheler ve üzüntülerle dolu bir bölüm izledik. Bu bölümü izlerken genel hissiyatım herkesin ne kadar mutsuz olduğuydu. Bunca insan, ellerinin altında bu kadar imkan varken nasıl bu kadar mutsuz olur? Mutsuzluk böyledir gerçi, nereye gitseniz onu da kendinizle birlikte getirirsiniz.  

Tekne patlamasında ölen çocuğun ailesi, Çağatay’ın getirdiği parayı Cihan’a verdi. İki sezondur türlü saflıklarını izlediğimiz Ozan bu sezon zeka küpü maşallah. Patlamayla paranın bağlantısını kendince çözdü; faturayı da Harun’a kesti. Yalnız Cihan’ın bunu sakinlikle karşılayıp Dilara için “Annen nihayet çok mutlu,” demesi açıkçası beni şoke etti. Bu ılımlı yanını hiç görmemiştik. İkinci sezondaki Cihan’ın yerini şimdi Ozan aldı yani. Cihan en azından böyle devam ederse bizi anksiyeteye gark etmeden, sulh içinde bir sezon izleriz gibi. Ay hadi inşallah..

Delifişek Ozan, babasının yerini aldığı için höykürme skill’i otomatik güncellendi kendisinde. Önce yalıyı basıp Dilara’ya kinini kustu; sonra hızını alamadı yalının mermer panosunu (şimdi tabii yalım olmadığı; yalım olmadığı gibi yalısı olan bir arkadaşım dahi olmadığı için kapısında o yalının adı yazan panoya ne isim verildiğini bilmiyorum. O yüzden böyle yazdım. Orta sınıflığımla barışamıyorum allahım, bana yardım et pls...) indirdi. Dilaracım, the mavi kanlım, Harun’a Ozan’ın geldiğini söylemediği için de arada deli gibi bir gerginlik oldu. İşte kızlar, Dilara’yı örnek alalım; bizim de böyle olmamız lazım; aman yuvamızın dirlik düzenliği bozulmasın, aman ağzımızın tadı kaçmasın diye bazı küçük olumsuzlukları beyimize söylememeliyiz(!)

Güzeller güzeli teyzemiz Asuman, işsizliğin kendisine verdiği yetkiye dayanarak kapı kapı gezmeye devam ediyor. Canan-Ozan bağlantısını geçen bölümde çözmüştü. Şimdi de hemmen tam bir sinsi gibi önce Ozan’a gidip ağzını aradı sevgilisi var mı yok mu diye, sonra Canan’la arasını sağlamlaştırmaya başladı. Hediyeler, SPA’lar bayağı yatırım yaptı Candan’a. Bakalım karşılığında ne isteyecek. Asuman’ı sevdim ama Candan ile ilişkisini sanki gün gelir lazım olur diye tutuyor gibi. Hani mahallede herkesin yaka silktiği cadaloz kızlarla, sırf kavgada lazım olur diye arkadaşlığı devam ettirmek gibi. Hiç Amerika’ya dönesi de yoktu ki, beş parasız kaldığını duyunca salonda ufak çapta bir sinir krizi geçirdi. O kısımlar gerçekten bombaydı, yakalarını çeke çeke, kendini koltuklara ata ata kriz geçirdi resmen. 15 milyon dolar borçtalarmış bir de. Dilara nasıl da sakin. Tabii kocası var sonuçta. Bir de 50 küsur milyona yalıyı sattı, muhtemelen banka hesabı bayağı şişkindir. O yalının neden Harun’a satıldığını da hala öğrenemedik. Borç harç kapatmış olmasın? İster misiniz Dilara’mız iki bölüm sonra beş parasız kalsın. Tabii biz beyaz yakalılar ayın ikinci yarısını parasız geçirdiğimiz için alışkınız; kredi kartlarımızla idare ediyoruz. Ama Dilara n’apıcak, bunu hiç düşünüyor musunuz? Nereden geliyor  kadife sabahlıkların parası sorarım size ey okur.. (Tamam, sakinim.)

1 2 3
Sinem Kuş Çöplüoğlu
04/10/2016 15:04
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR