Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
O Ses Türkiye'de vasat bölüm
Sezon: 3 Bölüm: 5
 
Sürprizlerle dolu 11 Kasım 2013 Pazartesi gecesi programından sonra hele eşe dosta haber verip birlikte izlemeyi de teklif etmemin ardından, ne yalan söyleyeyim 12 Kasım Salı gecesi  O Ses Türkiye vasatlığıyla beni  sosyal açıdan biraz zor durumda bıraktı. 

Bu sefer birbiri ardına elenen ya da yalnızca bir- iki jurisinin ilgilendiği hiçbir yarışmacının adını yazmayacağım, ben izlerken bu kadar sıkıldıysam, siz hiç ilgilenmezseniz çünkü. İki an dikkat çekiciydi sadece. Biri geçen sene jüriye heyecanı yüzünden cevap yetiştiren ve laubali tavırları sonucunda elenen Nur Cennet Uçar’ın yeniden yarışmaya katılması ve müthiş değişimi. Nur Cennet geçen seneye oranla çok değişmiş, kendini kontrol etmeyi öğrenmiş, daha az saçmalıyor sanki. Görünüşüyle de ilgili bir değişiklik var, saçlarını uzatmış, rengini değiştirmiş. Kuşkusuz azmi için onu takdir etmek gerek zira seri halde ne kadar ses yarışması varsa katılmış, once Pop Star Alaturka, ardından iki sezon üst üste O Ses Türkiye’ye. Bu sefer Nur Cennet için dört jüri üyesi de döndü. Hadise ve Murat Boz, Nur Cennet’i geçen seneki yarışmadan tanıdıkları için ufak bir şok geçirdiler.

Bu arada Ebru Gündeş’in Pop Star Alaturka’da jüri üyesi olmasına rağmen bu yarışmacıyı nasıl hatırlamadığını da anlamadım? “Bu yarışmada daha iyi sesler var,” diye Nur Cennet’I eleyen Ebru Gündeş yarışmacıyı tanımazlıktan mı geldi, yoksa hafıza kaybı mı yaşadı? Hayır bir de kolunda kocaman dövme var, onu da mı görmedi?  Neticede Nur Cennet koç olarak Gökhan Özoğuz’u tercih etti.  Diğer tüm üyelerle bir şekilde takışmış olduğu için temiz bir başlangıç yapmak istemesi normal.

Diğer dikkat çekici yarışmacı ise Zeynep Önkaya. Şehrazat’ın Yalnızlığa Hüküm Giydim şarkısını söyledi. 41 yaşındaki yarışmacı konservatuar arp bölümü mezunu, piyano da çalıyor. Çok hakim ve duygulu bir şekilde şarkısını söyledi. Koç seçimi de tarzıyla gayet uyumlu oldu. Murat Boz’la birlikte ortaya iyi bir iş çıkaracağını sanıyorum.Bahsettiğim iki performans dışında, hepsi silikti. Takımların kotası dolmaya başladığı için jüri üyeleri gerçekten özel şarkıcıların peşinde. Uzayan duran seçim süreci de artık sıkmaya başlıyor haliyle.
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR