Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
O Ses Türkiye’de azim ve sebat kazandı
Sezon: 3 Bölüm: 9
Hadise geçen sene elenen Nur Cennet Uçar'ı karşısında gördüğü zaman ufak bir şok geçirdi.
 
O Ses Türkiye'nin bu geceki bölümünde birbiri ardına iyi performanslar vardı. Neredeyse tüm merak ettiğim favorileri birbiri ardına izledim. Ayrıca, çalışkan ve ısrarlı yarışmacıların kazandığı bir gece oldu. Bir gecede parlayan yıldızların çoğunlukta olduğu yarışmalardan azim ve sebatın kazandığı bir program olarak ayrıldı. Ayrıca iyi şarkılar seçilince meğer nasıl da insan sıkılmadan izleyebiliyormuş. Son bir kaç bölümde epey zorlanarak izlediğim yarışma eski formunu bu gece yeniden yakaladı.

O Ses Türkiye, 2 Aralık 2013 gecesi düelloların yer aldığı programına, Nur Cennet Uçar, Neslihan Mutlu ve Belfin Kaptan'dan oluşan Gökhan Özoğuz'un takımının bir Yıldız Tilbe şarkısı olan Ummadığım Anda'yı seslendirmesiyle başladı. Hemen kısa bir bilgi vereyim, Nur Cennet Uçar, geçen sezonda juriyle ters düştüğü için elenen ve bu programın dışında başka ses yarışmalarına da katılmış azimli bir yarışmacı. Birinci bölümde dış görünüşü ve davranışlarını ne kadar değiştirdiğini görmüştük. Tüm juri üyeleri onu seçmesine rağmen, daha önceden karşı karşıya geldiği jüri üyeleri yerine yeni bir başlangıç yaparak Gökhan Özoğuz'un takımında yer almayı tercih etmişti.

Üç yarışmacı da şarkıyı çok başarılı bir şekilde seslendirdiler.

Acun, tüm beğenilen performanslarda yaptığı gibi yarışmacıların şarkıyı tekrar söylemesini istedi. Neticede Gökhan Özoğuz'un tercihi Nur Cennet Uçar oldu. Bence Nur Cennet, istikrarlı çalışmasının ve azminin meyvelerini topluyor.İzlemekten en zevk aldığım yarışmacılardan biri.

Murat Boz'un ekibi Seren, Ecem ve Peren siyah dar elbiseleriyle, seksi kediler kontenjanından Queen of the Night söylediler. İlerleyen bölümlerde yabancı dilde şarkı söyleyenlerin genelde elendiğine tanık olmakla birlikte yine de haklarını teslim etmek lazım, şarkıyı güzel söylediler. Murat Boz'un tercihi hiç şaşırtmadı, ultra slim Ebru Şallı benzeri Peren'i tercih etti. Ecem ve Seren de elendiler. Öte yandan üç juri üyesi de Seren'i takımlarına almak istedi ve sonunda Seren, Ebru Gündeş'in takımına girdi. Peren ne kadar suniyse, rakibi Seren o kadar mütevazı ve doğal. Bence Ebru Gündeş ona iyi bir şarkı verecek ve farklı bir türde de yeteneğini sergilemesine izin verecek.

Gökhan Özoğuz'un takımında yer alan ve yine ilk sezon düellolarda elenen bir başka yarışmacı Neylan da gecenin dikkat çeken kazananlarından oldu. Neylan'ın rakibi ise bugüne kadar düelloda söyleyecekleri Bangles'ın Eternal Flame şarkısını hiç duymamış olan Pelin'di. Bu O Ses Türkiye'de ilk olmuyor. Yarışmacılar genç olabilir ama eğer bir ses yarışmasına katılıyorlarsa biraz müzik dinlemeleri, bilmeleri lazım. Üstelik bu bir ses yarışması olduğu için en bilinen şarkılar seçiliyor. Yani insan biraz sinirleniyor. Pelin, herhangi bir yabancı müzik çalan radyoyu açsa zaten günde en az bir kere klasikler, nostalji bölümünde duyabileceği bir şarkıydı bu. O kadar atla deve değil yani. Düellonun kazananı Neylan oldu.

Neylan düelloyu kazanınca "Şeytanın bacağını kırdım. Eğer olmasaydı seneye yine gelecektim" dedi.
 
Kuşkusuz gecenin en parlak yıldızı ise opera kadrosunda yer bulamayınca Zonguldak'ta ailesinin işkembeci dükkanında çalışan, konservatuar mezunu, olağanüstü sesi ve mütevazı tavırlarıyla gönüllerde taht kuran Hasan Doğru.

Hasan, Melis ve Cansu üçlüsü The Phantom of the Opera'yı söylediler. Melis ve Cansu ne kadar iyi olursa olsun Hasan'ın seçileceği o denli belli ki, üstelik Hasan da bunu öyle çok hakediyor ki, Hasan'ın yanında garnitür gibi kaldılar. Gecenin en merak edilen iki performansından biri olduğu için (diğeri Nur Cennet Uçar'ın yer aldığı) bir kez daha söylediler ve neticede Gökhan Özoğuz Melis ve Cansu'yu eleyerek Hasan'la birlikte devam etmeye karar verdi. Bununla birlikte Melis'i hem Murat Boz hem de Ebru Gündeş takımına almak istedi. Melis de bundan sonra Ebru Gündeş'in takımında yarışmaya devam edecek.

Hasan Doğru yeteneği, güçlü sesi ve mütevazılığıyla yarışmanın favorilerinden.

Gecenin akılda kalan son ikilisi ise Ebru Gündeş'in takımından Çiğdem ve Ebru. Hemen hatırlatayım, Çiğdem Bezci, elemelerin başında Seni Sana Bırakmam'ı söylemiş, acıklı hayat hikayesiyle herkesi derinden etkilemiş, şarkısını söyledikten sonra tüm jüri üyeleri ona doğru koşup sarılmıştı.

Çiğdem Bezci ve ekrana görüntüsü yansıtılan ailesi.
 
Çiğdem ve Ebru Böyle Ayrılık Olmaz'ı söylediler.Çiğdem seyirciyle çok iyi iletişim kuran bir şarkıcı ve güler yüzlü. Ebru ise o kadar ciddiydi ve gergindi ki temel olarak bu yüzden kaybetti. Ebru Gündeş, Çiğdem ile devam etmeye karar verdi.

Özetle çok hareketli, iyi şarkıların seçildiği, çalışkan ve azimlilerin ödüllendirildiği bir geceydi. Keşke bir de jurinin karar verme süresi bu kadar uzun olmasa, bir de Hadise kazık kadar adam olmuş yarışmacılara peluş oyuncak, evcil hayvan muamelesi yapmasa. Ama olur böyle şeyler. Böyle de izleniyor.
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR