Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Mektup yazdım bilesin, okuya da gülesin
Sezon: 1 Bölüm: 19

Hiç üzülme Mehmet, sen suratsız Çiğdem’den çok daha iyilerine layıksın.

Sözlerime bu hafta, Pervin’in kardeşi Mehmet’in Çiğdem’e verdiği aşk mektubundan esinlenerek,  Gümüşhane, Kelkit yöresine ait bir maniyle başlamak istiyorum sevgili Kara Ekmek'çiler.

Mektup yazdım bilesin

Okuya da gülesin

Bu mektubun hayrına

Durmaya da gelesin

Kara Ekmek’te iletişim retro. Maili silmek yerine balyozla laptopu kırmak, ankesörlü telefondan tehdit telefonları etmek, harfleri kesip tehdit mektupları yollamak ,telefon etmek yerine not yazmak gibi şeyler var.  Bu bölümde de eski tip haberleşme araçları tercih edildi. Asiye, Hacer Hanım’la konuşup, laptopunda özel bir video olduğunu bunu evde kimsenin görüp görmediğini sordu. Sonunda anneannenin videoyu izlediğini ve laptopu kırdığını öğrendi. Mehmet’in aşk vaziyetlerine gelecek olursak, Ali’nin kardeşi Çiğdem’e kesik olduğunu fark eden iş arkadaşlarının oyununa geldi. Duygularını mektup yazarak ifade etmesi için iş arkadaşları Mehmet’e gaz verdiler. Sonuç olumlu olmadı. Zaten kendine sinirlenecek şey arayan Çiğdem, herkesin ortasında çocuğu rezil etti ve kalbini çok kötü kırdı. Allahtan Pervin kardeşini evde teselli etti. Ben Pervin’in yerinde olsam ne yapar eder kardeşime bir cep telefonu alır ya da kazandığı parayla almasını teşvik eder ve whatsapp kullanmayı öğretirdim.  Mehmet’in sonuna kadar yanındayım ve kendine çok daha iyi bir kısmet bulmasını gönülden diliyorum. İnşallah facebooktu, tinderdı Mehmet bunları tez zamanda büker, piri olur. Bak sen şu Çiğdem terbiyesizine.

Pervin ve Salim artık ayrı yataklarda yatıyorlar. Fikri sorulmadan rızası dışında Salim’le evlendirilen Pervin artık kocasına dayanamıyor. Bir başkasına aşıkken ona dokunmak içinden gelmiyor. Salim ise ne olduğunu anlayamıyor, bu yatakları ayırma fikri hiç hoşuna gitmiyor. Pervin’e kayınvalidesi umulmadık bir şekilde destek çıktı. Salim’i kenara çekip kadının üstüne gitmemesini söyledi. Kayınvalidesinden destek görünce Pervin de değişti, yumuşadı, neredeyse tatlı bir kadın oldu. Meğer bütün istediği birazcık özgürlük ve anlayışmış. Pervin, engelli bir kardeşi ve çocuklu bir kadın olduğu için o evde hep alttan almak zorunda, hep boynu eğik. Öfkeli olmasının bir sebebi var ve bence çok haklı. Yine iyi davranıyor evdekilere, cinnet geçirip o evi yakmadığına dua etsinler.

1 2 3 4 5
Defne Akman
31/05/2015 12:33
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR