Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Kız kardeşlerine merhaba de
Sezon: 2 Bölüm: 8
“Look us.”
 
Orphan Black hiç ummadığımız anda yeni klonumuzla tanıştırdı bizi bu hafta. Fakat yeni klonumuz Tony’nin diğer klonlardan bir farkı vardı, Tony bir kadın değildi. Dizi içerisinde “Trans Klon” olarak tanımlanan Tony diziye çok farklı bir hava katacağa benzer. Sezon finaline iki bölüm kala da yeni sezon için çok güzel bir kapı olacaktır. Önce doğum yapabilen bir klon olan Sarah, sonrasına lezbiyen klon olan Cosima ve şimdi de “Trans Klon” olarak tanımlanan Tony. Rachel, Ethan’a “Neden aramızda tek başarılı olan Sarah?” diye sorduğunda ise Ethan Sarah’nın doğum yapabilmesinin bir başarı değil başarısızlık olduğunu söylemişti. Klonların doğaları gereği kısır olmaları gerekiyormuş. Muhtemelen Cosima’nın “Bizi yaparken elinize yüzünüze bulaştırdınız değil mi?” sorusu Tony ile birlikte cevabını pekiştirmiş oluyor. Duncan ailesinin başlattığı klon mevzusunu daha sonra ele alanlar gerçekten ellerine yüzlerine bulaştırmışlar.

“We’re hot.”

Felix ile Tony arasındaki beklenmedik ilişki.
 
Yeni klonumuz Tony anladığımız kadarıyla bir gangster çetesinin üyesi. Kendisiyle ilk tanışmamız da bir kaçma kovalamanın içerisinde oluyor zaten. Arkadaşının vurulmasıyla ve kendisine Beth’e ulaşmasının söylenmesiyle birlikte Tony de “Klon Kulübü”ne katılmış oldu. Tony’nin “Klon Kulübü”ne katılmış olmsı bizler için olduğu kadar Felix için de fazlasıyla şaşırtıcı oldu. Çünkü Felix ile Tony arasında beklenmedik bir yakınlaşma gerçekleşti. Bu beklenmedik yakınlaşma görebileceğimiz çok renkli sahnelerin de habercisi olacak gibi duruyor.

Donnie’ye bu kadarı ağır gelir Allison, çok üstüne gitme adamcağızın.

Tabii Donnie’nin yaptıkları da seninkilerden az değil.
 
Allison ise geçen haftadan kalma bir Donnie sorunuyla uğraşmaktaydı. İstemeden de olsa Leekie’nin ölümüne sebep olan Donnie, depresif halleriyle kendisini yorganın altına hapsetmiş ve herkesten uzaklaşmıştı. Üstelik karısının da bir klon olduğunu öğrenmişti. Burada elbette ki Allison’a çok büyük bir görev düşüyordu. Böylece Allison, Aynsley’i öldürdüğünü ikinci kez itiraf etmiş oldu. Donnie ile birlikte birbirlerini tamamlıyorlar aslında. İkisi de dünya tatlısı görünüyor fakat ikisinin de o karanlık tarafı devreye girince ürkütücü olabiliyor. Bundan sonra Donnie’nin ne yapacağı önemli. Allison’a ve diğer klonlara vereceği tepki de mühim. Tabii ki evlerinde sakladıkları ceset de sorunlar listesinin tepesinde yer alıyor.

Cosima’ya en iyi gelen şey Delphine.

If Cosima dies, we riot.
 
Cosima için zaman git gide daralıyor. Hastalığının tek çaresi ise Kira’nın kök hücrelerinden üretilecek tedavi. Kendisinden bunu saklayan Delphine’i yanında istememesi de yine Cosima’nın zararınaydı, çünkü Delphine bu süreçte her zaman Cosima’nın en büyük destekçisi oldu. Cosima, Delphine’i kendisinden uzaklaştırdı uzaklaştırmansa fakat Delphine bu işin peşini bırakmaya niyetli değildi. Leekie’nin ölümünden sonra işlerin tamamen başına geçen Rachel’in ilk işi Ethan’ı DYAD’a getirmek oldu ve bunu üstlenen de Cosima için bir başka şans bulduğunu düşünen Delphine’den başkası değildi. Ethan’ın DYAD’a gelişiyle beraber orijinal gen dizilimleri ile klonlarla “yanlış” olan şeylerin düzeltilmesi şansı da doğmuş oldu. Rachel ise yavaş yavaş o kontrollü havasından sıyrılıyor. Yaşadıkları onca şey görmüş ve onca şeye sebep olmuş Rachel’a bile çok fazla geldi ve bilinçaltında çatırdamalar başladı.

Rachel yavaştan kontrolden çıkmaya başlıyor, haydi hayırlısı.

Orphan Black bu hafta bana bir hayli karışık gelen ama çok güzel bir bölümü geride bıraktı. Sezon finaline kaldı iki hafta.
 
 
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR