Okuması izlemesinden daha heyecanlı!
logo logo logo logo logo
Bu sitede yer alan yazılardan yazarların kendisi sorumludur.
Referans vermeden kullanmayınız.
ÖZETLİYORUM
Keşke…
Sezon: 5 Bölüm: 9

Hayat yaptıklarımızın bir toplamı olduğu kadar yapmadıklarımızın, yapamadıklarımızın da olduğu, zorlu, uzun ve bilinmedik bir yol. Gün gelip de “Neden bunu yapmadım?” anlamına gelen ‘keşke’lerle hayatımızı doldurduğumuzun farkına vardığımızda artık çok geç olduğunu düşünmeyen kaç kişi var ki?

Hayatımın her anı dolu dolu geçti, tek bir anından bile pişman değilim ama ‘keşke’ şunu da yapsaydım ya da bunu yapmasaydım. O kadar çok ki, herhalde bir yere sığmaz bu ‘keşke’ler…

Shameless sezonun dokuzuncu bölümünde ‘keşke’lerle doluydu. Genelde insanın hayatında sahip olduğu bu ‘keşke’ler bambaşka bir şeyi daha iyi yapmak, geleceğe gidecek yolda bir parça huzur ve refah varsa onu yakalayabilmenin sonuçlarıdır.

Frank kolundaki yarayı göstermek için hastaneye gidiyor ve kendisine pansuman yapacak doktor ağlayarak odayı terk edince, kahramanımız onun peşine takılıyor.  Meğerse adı Bianca olan doktorumuz on dakika önce kanser olduğunu öğrenmiş. Yaşama ihtimali %2 ve 32 yaşında!

Hayatınızı dünyayı daha iyi bir hale getirmek için adayabilirsiniz, kendinizden o kadar çok ödün verirsiniz ki artık siz siz olmaktan çıkarsınız. Bianca da böyle diyor. 32 yaşındayım ve onca çalışma, okuma hepsi yalanmış. Toplumsal ahlak açısından sorun yaratacak ufacık bile bir aykırılık yapmamış, belki de hiç farkında olmadan bir kapan içerisinde, peynire ulaşmaya çalışan kobay faresi gibi labirentlerin arasında dolanmış. Ta ki hastalığını öğrenip, Frank’le tanışana kadar. Kısacık bir sürede de olsa belki de o ‘keşke’lerini kırmayı başardı.

1 2 3
Doruk Önal
21/03/2015 13:34
YORUMLAR
BUNLAR DA VAR